EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pocetnik...  (Read 8850 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Pocetnik...
« Reply #10 on: April 01, 2009, 10:06:46 PM »
postoje i masti kao makronutrienti. proteini, uh i masti. znaci ne moze 60%uh 40% proteini, mora malo i masti  :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline aflek

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik...
« Reply #11 on: April 02, 2009, 10:49:51 AM »
pa ima valjda malo masti i u proteinima i uh koje jedem
a i masti imam malko viska  :lol:

Offline aflek

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik...
« Reply #12 on: April 02, 2009, 11:08:42 AM »
prelistavam i citam detaljno ovaj forum i ima par nejasnoca
Nasao sam jedan jelovnik koji je lazic preporucio neznam dali je za defku ili masu to mi kazite?
   Ponedeljak       Utorak       Sreda       Cetvrtak       Petak       Subota       Nedelja   
Proteini   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   90gr
UH(skorb)   100gr   50gr   0gr      100gr   50gr   0gr   0gr
UH(vlakno)   sto vise   sto vise   ogromne kolicine   minimalno   ogromne kolicine   ogromne kolicine   sto vise
Masti   .      .   .   .   .   .   100gr omega 3 masti

Medjutim ja da bih uneo na primer 100 grama proteina pa ja treba pojedem tri vola i pola mora ???
Konjsko   100g   21.4 sto znaci pola kile konjskog mesa u istom danu da pojedem i pola kile kromprira i plus uh vlakno sto vise ,pa iskreno ja volim da jedem ali ovoliko i jos da smrsam  :nonono:

Ako sma dobro izracunao moj iznos proteina je oko 190 grama ,imam 95 kg *2 =190
a u programu pise da uzmem 100,e sad dali je program radjen za nekog kome treba 100 proteina ili ...?

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Pocetnik...
« Reply #13 on: April 02, 2009, 12:11:36 PM »
Program prilagodjavas svojim potrebama... Za tebe je to malo...
Da oko pola kg sirovog pileceg belog mesa je oko 100 gr proteina...sto kad se rasporedi po obrocima a i spremi i nije toliko puno... ;), meni osobno i malo... :blush:, naravno koristis i druge izvore proteina...belance, riba...
Procitaj  Lazicevo uputstvo- Kako izgubiti visak kilograma- kad ga budes procitao 1, ti ga procitaj jos jednom... :) ;)
A onda pitaj sta ti nije jasno...
I da treba jesti da bi smrsao... :yes: :wow:
masa je mama   :lol:

Offline aflek

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik...
« Reply #14 on: April 02, 2009, 12:14:41 PM »
ma ja sam procitao upustvo i jos neke tekstove i mislim da se uzima i protein iz preparata

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Pocetnik...
« Reply #15 on: April 02, 2009, 12:24:17 PM »
Pa ako ne mozes da uneses potrebnu kolicinu hranom... Posle treninga radi prehrane misica, sluzi kao dodatak ishrani...
Ali  190 gr nije puno... Znaci nije neophodan, zavisi za sta se odlucis, od tvojih ciljeva, ambicija...i tako...
masa je mama   :lol:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pocetnik...
« Reply #16 on: April 02, 2009, 01:43:33 PM »
600 gr pileceg = 120 grama proteina
500 gr posnog sira = 60 grama proteina
1 tuna = 30 grama proteina
10 belanjaka = 30 grama proteina
2 merice wheya = 45 grama proteina

Kad se pravilno rasporedi u toku dana na mojih 75. kila ubistveno dobro za napredak (oko 3.5 grama proteina po kg telesne tezine).

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik...
« Reply #17 on: April 02, 2009, 09:49:09 PM »
I nemoj vlakna da jedes bas koliko hoces  :wow: Imaj meru, nece na dobro da izadje ako se prezderes njih  :hitself:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Pocetnik...
« Reply #18 on: April 03, 2009, 08:19:34 AM »
Ma opushteno za vlakna, nemoze preterati, mozda jedino ako jede shleper kupusa dnevno

Offline honeyheart

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 143
  • Gender: Female
Odg: Pocetnik...
« Reply #19 on: April 03, 2009, 09:23:51 AM »
I nemoj vlakna da jedes bas koliko hoces  :wow: Imaj meru, nece na dobro da izadje ako se prezderes njih  :hitself:

Vlakna (povrce) je dobro da jede sto vise na ovom rezimu zbog probave.  Ja jedem oko 1kg dnevo povrca.. jeste da smara, dok se kupi, opere, isecka , prokuva itd ali vredi!