EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Molba za izradu programa - 2 cilja: mršavljenje i popravljanje držanja  (Read 2018 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline De Q

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pozdrav forumaši!

Siguran sam da ste o problemu koji ću navesti pisali mnogo puta, te da je dato bezbroj savjeta u vezi toga, ali zbog ograničenog pristupa internet konekciji, prinuđen sam da ovako tražim pomoć. Molim administratore i moderatore da ne brišu temu, jer stvarno nisam u prilici da istražujem. Hvala unaprijed.

O meni
Imam 19 godina, student sam, nisam gojazan, ali imam nekoliko kilograma viška. Uz to imam malo lošije držanje, što zbog toga što sam dugo vremena vukao malo višu kilažu, što zbog pretjeranog korištenja računara. Tačnije, kičma mi je malo u obliku slova S (uvijanje prema stomaku), a i držanje generalno mi nije baš na zavidnom nivou.
Često sam se bavio sportom, rekreacijom, tako da nisam otišao u krajnost. Nažalost, problem nisam uspio riješiti zbog nedostatka volje. Obično pritisnut obavezama pokleknem, kasno jedem, mnogo sjedim za računarom, itd. stoga se nikako nisam riješio ovih problema.
Sad sam se preselio u drugi grad zbog fakulteta, počeo sam svoje obaveze na vrijeme rješavati i uz to želim smršati i popraviti držanje.

Za čim tragam?
Tragam za programom koji bi me izmorio u potpunosti. Nije mi cilj da nabijem mišiće, nego da potrošim mnogo kalorija. Pretpostavljam da su to vježbe s manjom težinom, a više ponavljanja.
Isto tako, želim da popravim držanje i ispravim kičmu. Kičma mi se malo savija zbog stomaka, a i zbog vremena koje sam proveo sjedeći.

Šta konkretno hoću?
Htio bih da mi neko stručniji napiše program koji će polaziti od zagrijavanja (koje vježbe zagrijavanja i koliko vremena), preko vježbi na spravama, do završnih vježbi, a čiji ishod će biti sagorijevanje masnih naslaga i popravljanje držanja.

Reduciranje ishrane mi nije potrebno, jer sam je već uradio. Sad mi je potrebna samo fizička aktivnost.

Još jednom se izvinjavam zbog svog gotovanskog posta, ali nadam se da shvatate studentsko vrijeme. S druge strane, nisam baš iskusan u kreiranju programa, tako da malo strahujem od greške.
Nadam se da ćete mi pomoći!
UNAPRIJED HVALA!

Veliki pozdrav,
De Q.

Edit:
Tek sam maloprije primjetio da sam postavio temu u pogrešnu rubriku. Nadam se da neće biti problem da neko od admina premjesti.

Offline jocifer

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: Molba za izradu programa - 2 cilja: mršavljenje i popravljanje držanja
« Reply #1 on: November 01, 2011, 09:21:54 PM »
Sto se tice drzanja naci na netu tekstove,dvd i slicno od Eric Cresseya i Mike Robertsona.Narocito su dobri Magnificient Mobillity dvd od ove dvojice kao i Inside Out.....Oni bas dosta rade na toj temi mobilnosti,istezanja,drzanja.....

Offline De Q

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Molba za izradu programa - 2 cilja: mršavljenje i popravljanje držanja
« Reply #2 on: November 07, 2011, 04:48:30 PM »
Sto se tice drzanja naci na netu tekstove,dvd i slicno od Eric Cresseya i Mike Robertsona.Narocito su dobri Magnificient Mobillity dvd od ove dvojice kao i Inside Out.....Oni bas dosta rade na toj temi mobilnosti,istezanja,drzanja.....

Nemam trenutno pristup internetu (odlazim u obližnji kafić s vremena na vrijeme), pa tako ni ne mogu downloadovati emisije i video instrukcije. Ne bih ni tražio pomoć ovako, da imam stalnu konekciju. Pozdrav!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Molba za izradu programa - 2 cilja: mršavljenje i popravljanje držanja
« Reply #3 on: November 07, 2011, 05:32:06 PM »
pa probaj da nadjes dok si tu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap