EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par pitanja  (Read 16277 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nele11

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Par pitanja
« on: December 04, 2012, 10:18:10 PM »
Pozdrav,zovem se Nenad i hteo bih da vas pitam par pitanja,ako nije problem(ako postoji slicna tema,slobodno je brisite,ali ja sam trazio i nisam nasao)
Imam 21 godinu,i hteo bih da skinem masne naslage sa stomaka,grudi,i salo oko struka..Trenutno imam 106kg
U martu ove godine sam resio da oslabim,i skinuo sam nepunih 30kg(imao sam 135,6kg sada 106kg)
Hteo bih da oslabim jos,ali to mi i nije najveci problem,problem mi je sto uopste nisam zategnut(da budem i iskren,uopste ne idem u teretanu,ali hteo bih)Kilograme sam skinuo pomocu redukovane ishrane i fizicke aktivnosti...Izbacio sam sve gazirane i negazirane sokove,pijem samo vodu,zeleni caj,kada odem do grada popijem ponekad neko eneg.pice,ali i to je puno secera,tako da cu i to da izbacim,izbacio sam hleb,grickalice,svu brzu hranu...Od fizicke aktivnosti:
-Trcanje
-Voznja bicikle
-Neki kruzni trening,koji sam sam osmislio(obicno samo kada je lose vreme)
Imam takodje i sobni bajs,i cesto ga "vozim"samo me nervira sto se brzo znojim
Dimenzije butina,stomaka,grudi se dosta smanjilo,ali ja bih hteo jos :D
Butine:64cm(bile su oko 74cm,ali nebitno)
Kukovi:105cm
Struk:110cm
Grudi:109cm
Ishrana:Obicno ujutru pojedem jednu sardinu(u konezervi)ali je dobro iscedim i casu jogurta(sa min.masnoce),pre sam przio jaja,sada ih barim(ujedno izdinstam pecurke na vodi) sa casom jogurta(sa min.masnoce)ili jedna kasika pavlake
Uzina:Nekada pojedem neku vocku,ali desava se i da ne pojedem nista)
Rucak:Obicno sta keva skuva(obicno boranija,pasulj,grasak,krompir uglavnom skoro sve sto kuva)sa dosta salate i bez hleba...
Vecera:Uglavnom jedem hranu od rucka za veceru,ili pojedem neko jaje(ne znam da li je zdravo da se jedu toliko jaja :dunno: )
Ovako sam izgledao do marta ove godine,a ovako sa 110kg




(Izvinjavam se zbog predugackog texta,i zbog pojedinih pravopisnih greska)
E sad procitao sam topic admina Lazica,za jelovnik,pa bih prepostavljam trebao da se pridrzavam toga..Krenuo bih u teretanu,ali iskreno malo mi je glupo,totalni sam pocetnik,prepostavljam da ne bih znao da se snadjem,a i ne znam koje vezbe da radim...Da li vi mozete da mi predlozite neke vezbe?Sta,kako,na kojoj spravi?(Hocu da skinem salo ujedno i da zategnem stomak,i grudi,da skinem salo sa struka,da skinem jos malo butine)
Znam da vam je verovatno dosadilo da pisete po 100 puta jedno te isto,ali bio bih jako zahvalan kada bi ste to uradili...Svaki savet je dobrodosao  ;)

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #1 on: December 05, 2012, 03:05:31 AM »
Nisam strucnjak za dijetu pa necu previse da komentarisem na tu temu- pogledaj ovde pod "ishrana" i vidi sta mozes primeniti, jedino bih rekao na zadnji obrok jako obrati paznju- gledaj da ima sto manje ugljenih hidrata, pogotovo onih s visokim glikemijskim indeksom. Najbolje je imati raznorazno povrce+ protein.
Mislim da jos uvek mozes trenirati kod kuce ako imas tegove i mozes nastaviti da treniras tzv kruzni trening dok ne budes sasvim fizicki spreman. Sam kruzni trening je zapravo najbolji za skidanje sala. S kardiom nemon preterivati. Posebnu paznju obrati na trening nogu- pogledaj sledece trening programe- HST, 5X5, 5/3/1, Dogg Crapp i izvuci vezbe odande i prilagodi sebi- tj ako nemas prof. opremu ili nisi jos dovoljno fizicki spreman- tj nemozes raditi prave cucnjeve i mrtvo dizanje- radi iskorak i tzv goblet cucnjeve s rucnim tegovima (bucicama) i sli. Kasnije ces morati ili u teretanu ili nabaviti opremu.

Zeleni caj- ako mene pitas njega bih potpuno izbacio jer on ima negativan efekat na nivo testosterona.

Ne postoji nacin da se lokalizovano skida salo tj da skidas salo sa stomaka- ono se skida postepeno svuda mada na kraju ipak ostaje nesto u trupu i u samim butinama- ovo zadnje uporiste sala je jako tesko skinuti tj za mnoge ljude je i nemoguce jer zapravo ovo jako zavisi od samog hormonalnog profila.

Nisi spomenuo (po mom misljenju) najbitniju stavku tj san- ako ne spavas dovoljno (8+ sati) i nedovoljno kvalitetno, onda moras to dovesti u red.

Moras eliminisati stres sto je vise moguce.Ubaci vitamin d i sako mesanih orasastih plodova (orasi, lesnjaci, bademi itd osim kikirikija (koji ustvari i nije iz porodice oraha).

Bilo bi dobro da izmeris temperaturu svakog jutra cim se probudis i ponekad tokom dana- pomocu ovog testa moci cemo da ocenimo kako radi stitna zlezda, pa cak i nadbubrezna zlezda- ako stitna zlezda radi sporo temperatura ce biti niza sto samim tim znaci da je metabolizam usporen sto izmedju ostalog znaci da ce daljnje mrsavljenje biti jako tesko- i da ces morati poraditi na ovom.
Takodje pretpostavljam da ce trebati poraditi na smanjivanju estrogena.

Evo ti ovde imas tablicu koja ce ti pomoci da lakse pratis svoj napredak:
http://www.scientificpsychic.com/fitness/diet.htm




Offline nele11

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #2 on: December 05, 2012, 10:55:31 AM »
Hvala na odgovoru,u principu i spavam i ne spavam dovoljno,kako kada...Neko uobicajno vreme za spavanje mi je od 1-2h uvece do 8-9 ujutru(nekih 7h,8h)vikendom uglavnom ne spavam ni toliko(izlasci)dok nedeljom uglavom spavam vise(jbg,nedelja  :) )
Zeleni caj pijem,zato sto sam cuo da je dobar za mrsavljenje,ali ako kazes da smanjuje o testosterone,onda cu ga izbaciti,nije problem...Mogu napraviti par sprava za vezbanje(razmisljao sam da napravim spravu za zgibove,jednu bench klupu,takodje mogu i par tegova(ali nekih najmanje 15kg tezine)takodje sam hteo da napravim spravu za suvo veslanje...Prepostavljam da mi je lakse da idem u teretanu,ali jbg,nemam sa kim(Imamo ovde u Pozarevcu,mislim dve teretane,nisam siguran  :dunno: )
Za temperaturu cu vam javiti za par dana,zapisivacu negde,pa cu to objavati...
Hvala jos jednom  ;)

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Par pitanja
« Reply #3 on: December 05, 2012, 11:31:45 AM »
Pa 7-8h ti je manje-vise dovoljno.To je neka "donja granica"
Ako bi bas da jedes tunjevinu,bolje kupi onu u salamuri,nego tu u ulju,iako bi ti neka druga riba mozda bila bolje resenje :P

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #4 on: December 05, 2012, 11:44:42 AM »
Pa 7-8h ti je manje-vise dovoljno.To je neka "donja granica"
Ako bi bas da jedes tunjevinu,bolje kupi onu u salamuri,nego tu u ulju,iako bi ti neka druga riba mozda bila bolje resenje :P

Ne znam zasto ljudi daju 150-180 din za konzervu tunjevine (120g ribe) u salamuri kada se oslic moze naci na akciji za 350-370 din 1kg, u najgorem slucaju 460 din 1kg kada nije na akciji. A i ne moze se lakse spremati, najlakse je za 2 dana praviti, samo izvadis iz zamrzivaca, stavis u vrucu vodu na 6-7 min, bacis na tiganj i gotovo za 4-5 min.

Offline nele11

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #5 on: December 05, 2012, 01:20:00 PM »
Pa mogu i da kupim ribu nije problem,ali nemam uvek vremena da spremam hranu(privatnik sam,automehanicar,pa zavisi od posla,guzve)
A pripremati ribu na maslinovom ili suncokretovom ulju ?

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Par pitanja
« Reply #6 on: December 05, 2012, 01:39:51 PM »
Pa zato i kazem da bi mu neka druga riba bila bolja  :) Kod mene,jedna prodavnica ih i dalje drzi na 350-360 i to bez akcije :D

Cime ga zacinis kad ga tako pravis?Stavis u vrelu ili u kljucalu vodu :D ?Moracu i tako da ga probam :D

Nele,ako nemas para za maslinovo,pretpostavljam da bi i suncokretovo moglo da prodje.
Zato sto nemas vremena,kad spremas uvek spremaj vece kolicine.Ja sam sinoc ispekao jedno 5-6 porcija,sto cu u kombinaciji sa belim imati za 3 dana.Kad sam poceo dijetu,svaki obrok sam spremao kad mi dodje vreme za klopanje,tako da nisam izlazio iz kuhinje ;D

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #7 on: December 05, 2012, 02:08:58 PM »
Cime ga zacinis kad ga tako pravis?Stavis u vrelu ili u kljucalu vodu :D ?Moracu i tako da ga probam :D

Brate samo vruca voda iz cesme  :lol: (tako se najbrze odledi, logicno jel), sacekas 4-5 min, ako se jos neki deo nije odledio prospes vodu i sipas opet vrucu i za minut je sve odledjeno.

Zavisi kako kad, u zadnje vreme samo biber. Uglavnom ga jedem sa pirincem koji je slan i kecapom pa mi ne treba vise soli  :) Pre toga sam koristio kotanyi zacin za ribu, taj je ubedljivo najbolji, mozes ga i na meso i na jaja. Oni ostali kotanyi zacini mi se ne svidjaju, onaj za piletinu je uzas. Ima i onaj sa belim lukom u prahu i soli, taj je isto cool

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Par pitanja
« Reply #8 on: December 05, 2012, 02:51:35 PM »
Aaaaa :lol: Ma ja mislio da je malo prokuvas :D

Offline nele11

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #9 on: December 05, 2012, 03:18:35 PM »
Znaci mogu slobodno npr.ribu uz pirinac(ili belo meso uz pirinac) ?
Ma nije problem,mogu kupiti maslinovo ulje,cuo sam i da je zdravije od suncokretovog?
Nece to da bude masno ako isprzim ribu?Da li je bolje da je ispecem?