EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Broj obroka u toku dana  (Read 1893 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Broj obroka u toku dana
« on: March 01, 2013, 07:20:40 AM »
Pozdrav svima sa kojima sam se druzio po forumu, a pozdrav i onim novim clanovima :)
Nije me bilo nigde ni na google maps-u, a kamoli na forumu duzi vremenski period  :blush:
Prestao sam da idemu teretanu, evo vec 8 meseci, vratio se kucnom vezbanju i poceo da vodim manje racuna o ishrani, nego to sto sam inace radio.
Jbg, ozenio se, dete na putu ... Ko razume, shvatio je :P
Ono sto bih zeleo da podelim sa svima jeste moje iskustvo o 5 perfektno podeljenih obroka, odnosu proteina, ugljenih hidrata, PWM i trenutnih 3 obroka baziranih na istom dorucku, istom rucku i jednoj od nekoliko varijacija vecere.
Sto se tice treninga, vratio se na bucice, sklekove iz stoja na rukama, zgibovima na stoku od vrata, fudbal i basket :)
Sa znatnim prekidima od po mesec dana zbog raznih novih godina, slava, poseta tazbini, godisnji odmor itd .. I elektricari imaju dusu  :)
Prestao sam da idem u teretanu sa 97 kg, toliko imam i dan danas (merio se prekjuce).
Zbog zadnje pauze od mesec i nesto (uz proredjeni trening kucnog rezima pre toga) primetio sam jedino da  je splasao "tonus" misica i da sam navukao neznatno sala na stomaku.
Zavrsavam drugu nedelju vezbanja i sve se vraca na svoje mesto (hvala Bogu na misicnoj memoriji).
Jos malo, pa ce da krene lepo vreme i onda se prebacujem malo i u prirodu.
Ono sto bih podelio iz svog iskustva sa vama je to da nisam primetio ama bas nikakvu razliku na meni od 5 ili 3 obroka dnevno. Da li jeo 200g proteina u toku dana ili 120g ...
Za 8 meseci sam izbacio 2 obroka, retko da sam trenirao i nisam nista smrsao, a ortak koji je isao sa mnom u teretanu (inace se i tada hranio, a i sada se hrani u menzi) smrsao 15 kg ... Takodje prestao da ide, 2 meseca posle mene.
Zakljucio sam to da je sve stvar individualne prirode. Dok sam jeo 5 puta, posecivao sam wc solju 4 puta u toku dana, a sada kada jedem 3 puta, posecujem je isto toliko. Tako da i sto se tice metabolizma nije se nesto bitno usporio, mada po broju poseta pomenutom mestu, reklo bi se da jeste nesto malo  :)
Snaga, kao sto su svi vec zakljucili itekako zavisi od unosa UH u toku dana, ali je opet od svega najbitniji trening i posvecenost vezbanju.
Bar je to moj zakljucak iz svega ovoga.
Svi bi trebali da se zapitaju da li vezbaju iz kompleksa nize vrednosti ili zato sto to vole. Izuzetci su ljudi koji se bave time i kojima je to profesija, ali za 80 % ostale populacije moj savet je da prestanu da se opterecuju ishranom. (Ja sam bio izuzetno opterecen)
Znao sam nekada da ne odem posle posla da se vidim sa drugovima, da bih stigao kuci da jedem obrok br. 4 ... Jbg, neiskustvo u poznavanju svog tela :)
Upoznajte sebe i kako vasa masina funkcionise, pa se onda bacite na detaljisanje. Ipak, retko ko ce da ide na takmicenja ili da zaradjuje pare od svog izgleda ... Manje vrsite pritisak na sebe, pazite na ishranu, ali nemojte biti fanatici i vezbajte do krajnjih granica iznemoglosti. I u svakom slucaju, bicete zadovoljni, a svakako cete se osecati lepo  ;)
Ziveli !
May the force be with you !

Offline vlada sin

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 38
  • Gender: Male
Odg: Broj obroka u toku dana
« Reply #1 on: March 01, 2013, 09:30:13 AM »
Bravo :clap:
Ne morate biti bolji od drugih, budite samo najbolji što možete.- Dučić

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: Broj obroka u toku dana
« Reply #3 on: March 01, 2013, 01:25:57 PM »
Taj rad  :)
Opet mislim da je sve individualnog karaktera. Neko je blagosloven napretkom, neko metabolizmom  :)
May the force be with you !