EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: tunjevina u konzervi  (Read 97818 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #250 on: March 21, 2010, 12:08:38 AM »
pa zato sto se gubi sve dobro i nje.....ako vec przis przi na suncokretovon ulju...maslinovo vonja  :bored: :bored:
Maslo zakon:))) rekose maslinovo najzdravije ulje, al danas je takava situacija u svijetu da za nesto sto se mislilo da je stetno dokazuju da je ekstra zdravo ili nesto sto se od pamtivjeka koristilo i sto su nasi stari koristili ( pa zivili preko 80godina) ispade stetno, danas cuo da je margarin stetan :))) idemo dalje  :lol:

Offline spartanac pg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #251 on: March 21, 2010, 12:20:18 AM »
ako picas o maslinovom i zagrijavanju istog, mlatis.. ali nisam siguran da te rzumijem pa se ne mogu mucit da objasnjavam.
''masa je... masa je mama''

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #252 on: March 21, 2010, 01:19:32 AM »
ma mozes prziti na maslinovom...ali je rpeskupo jer ga time bacas....a za tu svrhu posluzice ti i ono suncokretovo obicno koje je 8 puta jeftinije....
a jos maslinovo ulje jako smrdi kad se zagreje i meso smrdi od njega....
eto ukratko

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #253 on: March 21, 2010, 01:57:23 AM »
Sto se tice neugodnog mirisa nisam primjetio, sada da li je preskupo ili ne ne znam ne kupujem ga ja:)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #254 on: March 21, 2010, 06:04:16 AM »
Quote
When heated, olive oil is the most stable fat, which means it stands up well to high frying temperatures. Its high smoke point (410ºF or 210ºC) is well above the ideal temperature for frying food (356ºF or 180ºC). The digestibility of olive oil is not affected when it is heated, even when it is re-used several times for frying

:dunno: :link:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #255 on: March 21, 2010, 06:26:16 PM »
Postoji maslinovo ulje koje je rafinisano za przenje. Hladno cedjeno je steta koristi za przenje jer se samim tim unistavaju nezasicene masnoce koje se zagrevanjem pretvaraju u zasicene....

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #256 on: March 24, 2010, 08:58:36 PM »
Isprzio sam malopre pola kila oslica, skuvao pirinac i malo cherry paradajza.....po sam to podijelio na 2 obroka ali jedva sam se uzdrzao da ne pojedem svu ribu, meni to malo bez hleba:blush:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #257 on: March 24, 2010, 09:49:06 PM »
Ja kupio 12 kila oslica...lora sinjore... :) :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #258 on: March 24, 2010, 10:43:07 PM »
Hahaha zalihe  :clap:

Mislim da ce mi taman biti pola kg svaki dan, preko dana sa pirincem uvece uz brokoli

Offline Blacksaber

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #259 on: April 17, 2010, 09:44:02 PM »
Ma tunjevina u salamuri je zakon... nikad nece da mi dosadi :P a jedem je skoro svaki dan... 1001 nacin da se spremi i da se svasta doda u nju :)