EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: skidanje kilograma i odrzavanje tezine  (Read 16012 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MACAK

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« on: November 24, 2008, 04:23:02 PM »
Pozdrav svima!
Imam problem sa viskom kilograma :help:.mnogo puta sam drzao dietu odnosno nisam jeo posle 6h.to je davala rezultate ali kada sam stim prestao kilogrami su se vratili brzo.imam 21 godinu,visok sam 183 cm i trenutno imam 115 kg.zeleo bi da smrsam bar do 85 kg.pre nedelju dana sam krenuo u teretanu po programu 3 puta nedeljno sa osnovnim vezbama.
izbacio sam slatko,slano i masno iz ishrane.
zanima me koja hrana je idealna za ishranu da bi smrsao a posle i odrzao tu kilazu?
Dali bi trebalo da kombinujem sa teretanom i jos neke vezbe kod kuce.

unapred hvala!

Offline milan90sd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 181
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #1 on: November 24, 2008, 04:37:58 PM »
he.he.he. i ja sam imao 115 kg a sad imam 85 kg.sa 115 sam smrso na 78 pa sam se sad malo nagojio sto je i bolje.parce crnog hleba i kriska sira i voce i povrce sve sem banana. Trci jednom do dvaput dnevno i za koji mesec isto ko ja sad neces znati kako da nabacis masu.Ovo ti je teska ali proverena  dijeta.A ako pocnes ovako uzimaj i po koju kocku secera da bi imao manje vrtoglavice
i onda se pobijes....i batine dobijes onako pijan

Offline MACAK

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #2 on: November 24, 2008, 04:44:21 PM »
da to nije malo ekstremna dijeta.ipak mi nije bas toliko hitno.mislis da je trcanje najefikasnije pri skidanju kilograma?

Offline ExoduS

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #3 on: November 24, 2008, 05:41:23 PM »
Uff ja sam registrovan na ovom sajtu sto godina, a ovo mi je tek prva poruka. :)
Uglavnom mnogi grese kod skidanja tezine:

Ne treba nikome biti cilj skinuti tezinu, nego odrzavati zdrav zivot i zdravo jesti.
Dijete i teretana nece pomoci ako to nije trajan plan. Znaci treba napraviti dugorocni plan koji ces moci pratiti ceo zivot.

Sta jesti?

Pa svi mi znamo sta je dobro,a sta ne. To sa hranom: ovo smem jesti, ovo ne smem, ne vodi nigde. Ono sto je zdravo jesti cesce, ono sto ne valja, jesti redje i resen problem. Ovo cesce i redje, nemoj da pomesas sa "vise i manje"

Probaj da jedes 5-6 puta dnevno, znam da je nekim ljudima to tesko ali probaj bar 4-5 puta.

Znaci 3 glavna obroka, i ubaci dve uzine u kojoj ces da pojedes protein bar, ili voce/povrce neko. Banana je super voce ako ces ici u teretanu. Cak sta vise ja bih savetovo da jedes zbog kalijuma, da ne dobijes grcheve. Mislim grcheve neces sigurno dobiti ako radis umereno i ako se dobro rastegnes/zagrejes, ali ako povecas nekad tempo a nisi bio aktivan, banana je super. Pojesti jednu bananu kad treniras je super, ali ne odjednom.

Video sam ljude sto skinu veliku tezinu za kratko vreme, a posle budu jos deblji, video sam ljude koji su smanjili tezinu puno, a izgledaju isti, video sam ljude sto im tezina ne ide ni gore ni dole, a video sam ljude koji su izgubili tezinu, i ta tezina im ostala. :P

To ces samo postici planom kog ces se drzati ceo zivot, a veruj mi taj plan je 10 puta laksi od ovih ekstremnih koje ljudi primenjuju, mesec dana, dva meseca, 3, 6, 12 meseci.



Offline MACAK

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #4 on: November 24, 2008, 06:09:40 PM »
tako nekakav plan imam i ja.samo sto sam tek poceo sa tim,pa mi je potrebna pomoc dobri saveti.hvala

Offline milan90sd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 181
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #5 on: November 24, 2008, 06:26:00 PM »
moja dijeta je proverena. Ja sam tako skinuo salo pa sada pravilnom ishranom radim misicnu masu.Mada je ova dieta veoma teska i ne znam dali neko moze to da izdrzi osim mene.A trcanje ti je prava stvar.ako ti je hitno potrebno da smrsas drzi ovu moju dijetu a ako ne samo smanji jelo i dosta trci. Kod sporih dijeta je problem to sto gubis 3-5 kg mesecno pa vecina kad vidi da nisu smrsali nista za nedelju dana odustaju.Zbog toga su potrebne ovakve ekstremne dijete. I prvo smrsaj pa posle pravi zdravu ishranu da se ne ugojis posle. a kad trcis svaki dan to ti predje u naviku  pa i kad smrsas najverovatnije ces nastaviti sa trcanjem pa tako nema ponovnog gojenja. I NAJVECI PROBLEM KAD SMRSAS TI JE KAD NESTO POJEDES ODMAH  POMISLIS DA CES OPET DA SE UGOJIS ali to je vec psihicki problem koji ima skoro swaka osoba koja je bila debela pa posle smrsala.
i onda se pobijes....i batine dobijes onako pijan

Offline marelli

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #6 on: November 24, 2008, 06:30:50 PM »
Izbaci jos i belo brasno i proizvode od belog brasna.

Ubaci malo i aerobne vezbe.I mozes da jedes dva sata pre  nego sto odes na spavanje.

Sve sto si napisao je OK!

p0z  ;)

Offline MACAK

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #7 on: November 24, 2008, 06:52:49 PM »
e da,to sam zaboravio da napisem.izbacio sam i belo brasno kao i proizvode od njega.

dali je neko drzao ovakvu dijetu odnosno zdravo se hranio?
zanima me kakvi su rezultati i za koji vremenski period su vidljivi?

Offline milan90sd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 181
  • Gender: Male
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #8 on: November 24, 2008, 07:26:26 PM »
 :wallbash1:
i onda se pobijes....i batine dobijes onako pijan

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: skidanje kilograma i odrzavanje tezine
« Reply #9 on: November 24, 2008, 07:54:47 PM »
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html :link:
nadam se da ces ovo moci da otvoris. Tu si ti obajsnjene neke stavri, ako hoces da se informises i naucis par cinjenica...procitaj ovo pa pitaj dalje ako nesto nije jasno. rezultati ce se videti brzo, nemoj o tome da brines.