EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana za masu?  (Read 2528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Ishrana za masu?
« on: March 07, 2013, 04:11:31 PM »
Pozz, imam neku moju ishranu za MASU pa da vidite dal je dobro ili jos nesto da dodam
1obrok : Makarone i tunjevina
2obrok : Ovsene pahuljice i mleko(jogurt)
3obrok : Krompir kuvan
pa sad ide trening pre treninga kreatin 5gr i dextroza
posle treninga 5gr kreatin,dextroza i whey 30 gr merica
4obrok : 30 min posle treninga 3jaja
5obrok : Krompir kuvan

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #1 on: March 07, 2013, 11:31:10 PM »
a kako ti majstore mislis da mi znamo koliko ti toga jedes? Otkricu ti jednu revolucionarnu stvar:nije isto da li jedes 1gr pirinca ili 100000grama.I nije isto da li imas 55kila ili 255?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #2 on: March 07, 2013, 11:43:35 PM »
Avalon1g
Napiši neke detalje o sebi, koliko si visok, koliko kg imaš, godina, staž u teretani...
Ovo što si napisao, ima premalo proteina, osim ako nemaš više od 30kg :)

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #3 on: March 08, 2013, 08:21:55 AM »
Imam 17 godina visina 1,80 tezina 76 kg 1 godinu idem u teretanu 1 godinu eto to je sad ja stavno ne znam kolko bi trebao da jedem kropmir pirinac ako to mozete da mi kazete ili sta da dodam jos :D

Offline Filip@992

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #4 on: March 08, 2013, 09:40:36 AM »
a kako ti majstore mislis da mi znamo koliko ti toga jedes? Otkricu ti jednu revolucionarnu stvar:nije isto da li jedes 1gr pirinca ili 100000grama.I nije isto da li imas 55kila ili 255?

 :lol:

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #5 on: March 08, 2013, 10:15:31 AM »
napisao sam

Offline Filip@992

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #6 on: March 08, 2013, 10:17:10 AM »
Pozz, imam neku moju ishranu za MASU pa da vidite dal je dobro ili jos nesto da dodam
1obrok : Makarone i tunjevina
2obrok : Ovsene pahuljice i mleko(jogurt)
3obrok : Krompir kuvan
pa sad ide trening pre treninga kreatin 5gr i dextroza
posle treninga 5gr kreatin,dextroza i whey 30 gr merica
4obrok : 30 min posle treninga 3jaja
5obrok : Krompir kuvan

Brate,ovo je premalo proteina,ishrana ti je slaba,ovako se hrani moja devojka na 52kg  :) Ti meso imas samo u prvom obroku,i to pretpostavljam da je ta tunjevina ona jedna konzerva od 150g... Zameni obrok 1 i 2,taj prvi neka bude 150g ovsenih,5-6 belanaca i 3 zumanca.Taj drugi nek bude 100g testenine,i ta tunjevina...PWM ti je 3. obrok-kreatin,whey,dextroza,sve je to ok samo kad dodjes kuci pojedi 100g belog pirinca.Posle pwm-a moras da imas neki konkretan obrok,250g belog mesa i pirinac...5.obrok 150g mesa,i neko povrce obavezno,ja gotivim npr da skuvam kesu onog mesanog brokoli,karfiol sargarepa....Pre spavanja drmni 30g wheya....Preporucio bih ti da procitas malo po forumu jos ovakvih tema,ovo ti kazem da ne bi mislio da striktno moras da jedes samo ovo sto je napisano jer ima dosta kombinacija koje mogu da se prave,a i sam kazes da ne znas koliko cega treba da unosis,ovo sam ti napisao onako iz glave na prvu i ovo je nesto otprilike sto bi trebalo da jedes  ;) Tesko mi je da se sad bavim racunanjem,tek sam ustao,ako sam pogresio ispravice me neko.

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Ishrana za masu?
« Reply #7 on: March 08, 2013, 11:01:43 AM »
Ok hvala :)