EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako da se ugojim?  (Read 11564 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #10 on: September 16, 2008, 02:02:33 AM »
KVALITETNO SALO ??? DAJ BRATE ...  :pullhair: :pullhair:  :lol: :lol: :lol: :lol: :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1: :wallbash1:
molim te .. ajde kucaj u google trigliceridi pa da prichamo
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #11 on: September 16, 2008, 03:14:36 PM »
i mene zanima kakvo je to kvalitetno salo :)  :lol:
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #12 on: September 16, 2008, 10:00:08 PM »
i mene zanima kakvo je to kvalitetno salo :)  :lol:
i mene zanima kakvo je to kvalitetno salo :)  :lol:
aj objasni molim te kakvo je to salo napravljeno od odredjenog procenta proteina?
kako se salo pretvara u misice?
kakvo je to kvalitetno a kakvo nekvalitetno salo?

   Stvarno nisam ni znao da ima "kvalitetno" i "nekvalitetno" salo. :wow: :wow:

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #13 on: September 16, 2008, 10:03:56 PM »
Naucno je dokazano da ukoliko se otrujes necime i prezivis ako ti se zavali u salo nece biti dirano, ali kad krenes da koristis to salo za energiju da moze doci opet do trovanja, negde sam citao to, cak ima i naziv za to kao vid bolesti, takodje govori da je salo koje je pravljeno na alkoholnim picima, cigarama, losoj ishrani moze da uspori razvoj...  ;)

A sto se tice kvalitetnog sala...ne secam  :dunno: se de sam to slusao, zapravo sam se nadao da ce neko znati vise o tome od mene...ali znam da je na nekom od BB filmova iz moje kolekcije (40-ak DVD-a), pa kad nadjem postovacu na youtube i okaciti link ovde...
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #14 on: September 16, 2008, 11:30:28 PM »
Bato da te pitam ja: sta je to adipozno tkivo(salo) u stvari? znaci jedinjenje chega??Pa ono TRI gliceridi hmmmm...pa onda procitaj kako od proteina nastaje glikoza,pa od UH mast,ili od prot mast,pa mi onda napravi jedan presek razlike izmedju sala dobijenog prekomernim unosom prot ili masti,evo kumim te pokazi mi razliku...

ovde se ne govori sad o razlicitim tipovima masti omega 3,6,9 mononezasicene,transmasti itd itd...OBJASNI mi to salo i razlike pleeease....
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #15 on: September 16, 2008, 11:35:08 PM »
ja mislim da si ti mozda mislio na neke druge podele sala kao sto je intra-muskularno,viscelarno,WAT,BAT i sl,ali to vise ima veze s tim kada ce se koje salo "pokrenuti" tj krenuti sa trosenjem kada za to ima potrebe...

i ono nema veze s tim da li nastaje od kog makro nutrijenta vec mesto skladistenja tj prema tome je podela...
Why so serious?

Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #16 on: September 17, 2008, 01:49:27 PM »
ja mislim da si ti mozda mislio na neke druge podele sala kao sto je intra-muskularno,viscelarno,WAT,BAT i sl,ali to vise ima veze s tim kada ce se koje salo "pokrenuti" tj krenuti sa trosenjem kada za to ima potrebe...

i ono nema veze s tim da li nastaje od kog makro nutrijenta vec mesto skladistenja tj prema tome je podela...

Moguce matori, stvarno nemam pojma, kazem ti neki sam film gledao gde lik prica o nutricionizmu pa kao i o salu...nisam kuci, al cu da pogledam, ne secam se o cemu je pricao, ali navodno koliko se secam prica ide da salo od proteina moze da se sagori mnogo brze jer oslobadja mnogo vecu energiju...

Nista nije moje misljenje i ne tvrdim sa sigurnoscu mozda sam totalno pogresio, o salu nikad nisam citao i nemam pojma nista, to je sto sam cuo...
Da se videti da sam ja upao u gadne probleme sa viskom kg-a te sam se obratio vama da mi pomognete jer sam sebi bas i nisam mogao da pomognem...
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #17 on: September 17, 2008, 06:39:38 PM »
pa pazi salo od proteina je SKORO nemoguce dobiti...znaci stomak,pa tanko crevo,pa jetra...proteina jt AK ono malo sto prodje je preko potrebno telu ( nisu samo misici u pitanju,sve i svasta  :lol: ) tako da i covek koji ne vezba nece taloziti salo ako jede nekih normalnih 1.5 grama proteina po kg...

a sad 1gram masti=9kalorija=9kalorija=9kalorija...nema tu vece energije
Why so serious?

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #18 on: September 23, 2008, 11:04:10 PM »
pa pazi salo od proteina je SKORO nemoguce dobiti...znaci stomak,pa tanko crevo,pa jetra...proteina jt AK ono malo sto prodje je preko potrebno telu ( nisu samo misici u pitanju,sve i svasta  :lol: ) tako da i covek koji ne vezba nece taloziti salo ako jede nekih normalnih 1.5 grama proteina po kg...

a sad 1gram masti=9kalorija=9kalorija=9kalorija...nema tu vece energije

Cekaj Hans da budemo malo iskreni, i ti se kosis sa sobom dobice salo ako samo sedi i ne trenira, a sad kazes da je skoro nemoguce dobiti salo od proteina, znaci samo proteini i neki kucni trening su dovoljni da se on pozitivno ugoji, barem ja takav zakljucak izvlacim iz tvojih reci! Pojasni malo...

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Kako da se ugojim?
« Reply #19 on: September 23, 2008, 11:16:38 PM »
Cekaj Hans da budemo malo iskreni, i ti se kosis sa sobom dobice salo ako samo sedi i ne trenira, a sad kazes da je skoro nemoguce dobiti salo od proteina, znaci samo proteini i neki kucni trening su dovoljni da se on pozitivno ugoji, barem ja takav zakljucak izvlacim iz tvojih reci! Pojasni malo...

kakvo pozitivno gojenje  :lol: :lol: gledaj ovako,probaj da jedes samo proteine,znaci SAMO njih nit UH nit masti...jedi ih mnogo,pa vidi dal ces dobiti nesto mnogo sala...poenta je : ti jedes 500grama proteina i 40 gramaUH...PROTEIN ce u tom slucaju krenuti da obavlja neke druge funkcije koje je UH trebao da radi,a sav UH ce ici u salo...znaci gojices se od njega...primer kad neko kaze

ako ja jedem 500 grama proteina a kazu dovoljno mi 200...e pa kao prvo polvina svih ak unetih u organizam oksidira u jetri,dalje nisu misici jedini kojima ak trebaju,protein ce se pretvarati u glukozu pa ce UH unete ici u trigliceride tj salo...znaci nije poenta bilo da mozes da jedes koliko hoces proteina UZ neke druge nutrijente,vec da ako jedes proteina mnogo i ostale nutrijente,UDEO proteina znaci onih proteina koje uneses u dobijenom salu ce biti MALI...toje to...

mislim tesko mi je d ati ovako objasnim,neko ce 100% pogresno razmueti  :lol: :lol: i ja se zbunih  :lol: :lol:

NEMOZES dobijati misice tj sto ti kazes "pozitivno" se gojiti ako ne pravis stetu na msiicu tj ne vezbas...

znaci da ne bi dobijao salo a mirujes,potrebno je unositi samo onoliko nutrijenata koliko tvoje telo trosi...


U kontekstu ovoga,da moguce je raditi obicne treninge  kucne i "pozitivno" se gojiti ako ispostujes unos svih nutrijenata...
Why so serious?