EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SPREMATE HRANU  (Read 9123 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Svemirac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 567
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #10 on: April 06, 2008, 09:44:00 AM »
odlican tekst,jako mi se svidja... :drew:

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #11 on: June 16, 2009, 11:01:13 AM »
Zanima me koj je najbolji nacin za spremanje hrane:jaja,belanca,mesa...Gde se najmenje korisnih sastojka izgubi(kod kuvanja,przenja...) i kakvu hranu je najbolje jesti(kuvanu,przenu...)
JA 20 godina koristim zepter posudje i ako mi je 25 godina  :lol: mislim u porodici je toliko zastupljen. Ono sto ti mogu reci da kupis koju serpu i u njemu mozes bez vode kuvati jaja zajedno sa lukom i sargarepom obariti a da pri tom nece trepnuti nista od toga i bice ukusno. Sto se tice mesa opet u spopstvenom soku bez dodataka biljnog ulja. Tako da odresi kesu i zepter. Ne reklamiram nikog samo kazem sta je lek za kvalitetno spremljenu hranu.  :innocent:

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #12 on: July 12, 2009, 12:58:10 PM »
Ja kuvam na aparatu za kuvanje na pari. Ovaj model: http://www.tehnomanija.rs/katalog/tefal-aparat-za-kuvanje-na-pari-vc-1006.html
Kupio ga pre 9 meseci i tada ga platio oko 4000, a ima i jeftinijih. Na njemu moze sve da se kuva. Stalno kuvam na njemu povrce i piletinu, povremeno i ribu (moze i ostala zivina i govedina svinjetina... ali nisam probao). Sve se skuva brzo i maltene nema ciscenja (zbog toga sam ga tada i uzeo, mrzelo me da spremam i da perem  :lol: ) Pola kila piletine se skuva za 15 minuta, a mozes da stavljas sta god hoces sa njom i sve se zajedno kuva. Najbolja stvar je sto se veoma lako cisti: mozes u masini, ili samo protrljas te dve cinije sundjerom sunjderom i deterdzentom (ne treba ti ni 2 minuta). Jos je recimo piletina ukusnija, jer se nije isusila kao tokom przenja/pecenja. Sok curi u posebnu posudu ispod, pa ako ti treba za neki umak ili slicno ti ga iskoristis, a ako ne onda jednostavno prospes.
Postupak ne moze biti jednostavniji. Ja recimo izvadim iz zamrzivaca 300g piletine i onako zamrznuto stavim u njega sa 200g krompira, sipam vodu u njega i okrenem dugme na 15 minuta. Ne moras da stojis pored njega, kad prodje 15 minuta oglasi se alarm i aparat se sam iskljuci. Preporucio bih ovakav aparat svakom.

Offline milan90sd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 181
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #13 on: July 13, 2009, 08:43:13 PM »
Joj sad mi otac video Elite whey i procitao na njemu da ga uvazi neka vojvodjanska firma,pa poceo da mi prica kako zna tu firmu drzi neki Celik koga su tri puta hapsili zbog proizvodnje proteina,pa poceo da mi prica kako je to sve hemija kako se trujem...

Je l' zna neko tri dobra razloga da mu kazem da bi shvatio da je protein u prahu dobar.? :help: :help: :help:

meni su svaki dan pricali da ne valja da jedem piletinu pijem proteine i te stvari...Al naso sam najbolje resenje jednostavno sam prestao da obracam paznju na to sto pricaju.......
i onda se pobijes....i batine dobijes onako pijan

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #14 on: July 13, 2009, 10:34:24 PM »
ma da i posle nekog vremena prestanu da pricaju
Champions Train Losers Complain.

Offline Gonzo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 55
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #15 on: July 14, 2009, 09:14:24 AM »
Ja sve przim u ovom voku. Jaja, meso, povrce. Teflon je sampionski izum!



tefal wok teflon - oko 1700 din

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #16 on: July 14, 2009, 02:07:12 PM »
ja imam neki zepterov tiganj..  isto bez ulja itd
Champions Train Losers Complain.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #17 on: July 14, 2009, 02:16:16 PM »
Slazem se sa bokijem. Ko ima zepter posudje nikakve dodatne serpe i zafrkancije mu ne trebaju. Sad je muka da se kupi zepter posudje....

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #18 on: July 14, 2009, 11:56:25 PM »
ja mixujem cepter i teflon  :clap: 2 sampionska izuma   :innocent:
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Ralex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 77
Odg: SPREMATE HRANU
« Reply #19 on: July 15, 2009, 07:09:04 PM »
Dosta stvari spremam u mikrotalasnoj. Krompir je mnogo ukusniji iz mikrotalasne nego kuvan, a i riba se jako brzo spremi.