EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Metabolizam  (Read 4489 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Metabolizam
« on: December 26, 2007, 10:32:26 AM »
Ljudi pomagajte. Imam ogroman problem s metabolizmom. Pocela sam naglo da se gojim i cini mi se da mi ne treba vise od 1200-1300 cal na dan da se samo ne bih ugojila. Sem ishrane (potpuno mi je jasno, procitala sam gomilu saveta)koju ste ovde vec mnogo puta opisali moze li se uraditi jos nesto? Da li je samo takav nacin ishrane dovoljan ili mora jos nesto da se preduzme. I za koje vreme to pocinje da radi? Panika me uhvatila jer ja bukvalno mogu da dobijem 1-2kg :help: nedeljno :(((((((((((

Offline amater80

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Female
Odg: Metabolizam
« Reply #1 on: December 26, 2007, 10:35:14 AM »
hmmm izvini obzirom da sam ja nedavno saznala nesto za svoju zlezdu..cini mi se kao da ti se usporila
stitna zlezda
a da odes na sistematski? das krv?
ipak mi se to cini previse da se tako lako gojis....
ajd prvo na kontrolu
pozdrav



Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Metabolizam
« Reply #2 on: December 26, 2007, 10:37:44 AM »
Dobrodosla :)

Samo pocni da varirash ugljene hidrate (skrobne) i u pocetku cesh stojati sa kilama jer treba vremena da se metabolizam ubrza, a onda krece (uz redovno vezbanje i primernu ishranu za koju si rekla da znash) topljenje , znaci nemoj da posustanesh ako u pocetku ne bude rezultata, za pocetak se baram necesh vishe gojiti , a nemoj ni slucajno da prestanesh da jedesh (gladujesh) ili tako neke gluposti jer time cesh samo josh vishe zakucati metabolizam i onda prakticno sve shto pojedesh ce ti ici u salo, i gledaj da jedesh neshto na svaka 2-2.5 sata

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Metabolizam
« Reply #3 on: December 26, 2007, 10:55:13 AM »
ala ste brzi :). bas vam hvala.
da, isla sam na preglede i zdrava sam. zaboravila sam to da napomenem. dakle sve zlezde mi funkcionisu u granicama noramle.
pitanjce za domacina: da li znas kojom brzinom metabolizam moze da se preusmeri. nije da mi se zuri tipa da oslabim za tri dana. ne. vec sam se uplasila brzinom gojenja. ovo nije normalno. mislim da sam dobila 7-8 kg za mesec, mesec i po dana i trenutno sam u totalnoj panici. sad trenutno me je strah da stanem na vagu. upala bih u depresiju.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Metabolizam
« Reply #4 on: December 26, 2007, 11:30:47 AM »
kazem ti, samo pocni da varirash sa UH (ako si citala na forumu videla si sigurno puno tema o tome, a rekla si da jesi tako da mislim da ne moram baram to da objasnjavam) za pocetak se necesh gojiti, vec ce se organisam odrzavati na toj kilazi a metabolim ubrzavati, kada se vrati na normalu i ishrana regulise onda krece mrsavljenje uz propisne vezbe :)

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Metabolizam
« Reply #5 on: December 26, 2007, 11:31:26 AM »
Dobrodosla Andjela   :blowkiss:

a da ti nama napises malo kao se hranis ;) sta mislis o tome  :)


ajmo  :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Metabolizam
« Reply #6 on: December 26, 2007, 11:33:39 AM »
ok...
probacu.
hvala na savetu :)

Offline Andjela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
Odg: Metabolizam
« Reply #7 on: December 26, 2007, 11:37:06 AM »
bolje vas nasla igy.
napisacu vam to sutra jer je kod mene pola pet ujutru. vreme za spavanje je odavno proslo i ja sam bas umorna a za detaljna objasnjavanja oko klope bi mi bas trebalo vremena.
cmoks i pisemo se sutra.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Metabolizam
« Reply #8 on: December 26, 2007, 11:48:49 AM »
Aime  :hitself:

pa i neregularno spavanje utice na metabolizam i to znas kako  :nonono:

moras da spavas  :pullhair:

laku noc  :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Metabolizam
« Reply #9 on: December 27, 2007, 06:00:23 PM »
da pomalo jedes kad si gladna i setaj,budi malo aktivna,pa ces poboljsati metabolizam...  ;)
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!