EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Saveti u vezi mrsavljenja  (Read 2057 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Shkene

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Saveti u vezi mrsavljenja
« on: April 11, 2009, 05:43:07 PM »
Pozdrav svima i velike pohvale u vezi foruma.Jako dobrih i poucnih stvari moze da se nadje. :clap:
Ovako.znam da ima verovatno monogo ovakvih tema,koje sam naravno procitao ali moram da pitam za misljenje da ne bi ono sto radim bilo pogresno.
Procitao sam uputstvo u vezi gubljenja viska kilograma i resio sam da se i ja bacim na takav rezim ishrane i pokusam da svoje telo vratim u stanje u kakvom je nekad bilo.11 godina sam trenirao fudbal i za to vreme je bilo sve u redu,medjutim od kad sam upisao fax sve je krenulo naopako.tacije ugojio sam se 10 kg.
Imam 20 godina,visok 175 i sad imam 87 kg.U sustini imam dobro razvije ne ruke ramena ledja i delimicno gudi od plivanja,takodje i noge su mi jako razvijene,ali imam salo na stomaku kao i na bokovima pa nemam struk.
Zeleo bih da smrsam 10 kg do jula uz naravno svakodnevni trening,pa me zanima da li je to moguce?
Napisacu vam kako sam ja isplanirao ishranu pa bih molio da me ipravite ako gresim negde jer nisam mogao da procitam bas sve sa ovog foruma.

obrok za 1 dan:
1.ovsene+jogurt (ne znam koja je kolicina dovoljna)
2.jabuka
3.piletina+skrob
4.opet proteini +vlakna
5.neki protein+posni sir

Ovako je od prilike,samo sto bi odredjene proteine zameniio drugim kao i uh.
Naravno zaboravio sam da kazem cu trenirati 3 do 5 puta nedeljno u to ulazi i teretana kao i kardio u zavisnosti koliko budem imao vremena.
E sad mi ukazite na greske.

Offline AcMilan91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Saveti u vezi mrsavljenja
« Reply #1 on: April 11, 2009, 05:55:02 PM »
uu vrh... po meni ja sam nov ovde i ja sam par dana na dijeti... :) samo ja imam manju kilazu al su mi debele noge imam 175 79 kg a imao sam 82 do pre par dana :) dakle deluje samo slusaj sta ti ovde pricaju i ne mozes da nazadujes ...srecno  :clap:

Offline Dolcella

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Female
Odg: Saveti u vezi mrsavljenja
« Reply #2 on: April 11, 2009, 06:14:04 PM »
jelovnik je ok, mozes u dorucak da ubacis i neka belanca na primer. sto se tice kolicine, uzmi 3-4 kasike ovsenih i recimo 200-250 ml jogurta. posto dosta treniras i musko si, verovatno mozes i vise ovsenih, ja ti kazem koliko ja jedem. e sad sto se tice jabuke, znaj da samo vocka nije obrok, bolje opet neko vlakno i protein... (mada ja iskreno cesto pojedem samo vocku za uzinu jer u svim ostalim obrocima imam proteine pa mi je malo muka od njih :))
moze da se smrsa toliko do jula, samo se pridrzavaj plana ;)
ps: kardio ako radis, bolje na prazan stomak. ako ne mozes na prazan, onda bilo kad samo da ga radis! (naravno sacekas nekih 2 sata posle jela)

Offline Shkene

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 11
  • Gender: Male
Odg: Saveti u vezi mrsavljenja
« Reply #3 on: April 11, 2009, 06:23:46 PM »
Hvala na odgovoru,procitao sam to da voce nije obrok.Znam i da je najbolje da se kardio radi ujutru ali ja ga radim kad stignem zbog obaveza na fax-u.
Mene iskreno najvise buni kolicina hrane,nikako ne znam koliko je dovoljno.

Ja bih poceo sa konstantnim brojem proteina dok bi kolicinu uh menjao.Da li je to ok?

Offline aflek

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 71
  • Gender: Male
Odg: Saveti u vezi mrsavljenja
« Reply #4 on: April 11, 2009, 10:30:28 PM »
pa i treba konstantana kolicina proteina,a za pocetak mislim da ti netreba varijacija sa uh