EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Smršala - kako dalje  (Read 2023 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tackica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Smršala - kako dalje
« on: March 09, 2013, 11:06:53 AM »
Smršala....
Bilo je jako puno kg, u jednom trenutku višak i od preko 60 kg.
Bivši sportista, dobar apetit, jaka, visoka  - ne bi se nikad reklo da ih je toliko.
Krenula prvo sa 10, pa drugih 10, pa trećih 10 i tako do kraja.
Bio je tu Lazićev program ishrane sa rotiranjem UH, pa kad je to stalo Dukanova dijeta, pa kad je i tu stalo Hrono, pa opet rotacija UH, pa opet Dukan i poslednjih 10-15 sa Protekalom.
Danas imam 70 - 72 kg na 180 cm i 42 godine života. Kad stignem do 73 - izrotiram UH - tj ubacim jedan dan bez UH, jedan sa malo više a ostatak "vrtim" i to kod mene radi.....
Probala više dijeta, vrtela sportske aktivnosti i hodala  1h prosečno 5 km na sat svaki dan - to radim i danas. Od suplemenata pila Magnezijum (mislim da imam urođeni deficit čer čak i kad uzimam duple doze od preporučenih nikad ne ponem Mg na normalan nivo - grčeve u nogama sam imala i dok sam trenirala), Kalijum, Natrijum, i kompleks mirneala i vitamina (Centrum). Krvna slika je uvek bila fenomenalna, osim što magnezijum nisam nikad uspela da dobacim do normale.
Od 15 marta vraćam se u "pravu" teretanu, imaću trenera itd.
Moje pitanje  - kako dalje.
Kako najbolje sačuvati stečeno, šta nikad ne raditi da se ne bi došlo ponovo u sličnu situaciju i na čemu da insistiram u teretani? Trenutno živim u inistranstvu, ali i tamo imam traku za trčanje u stanu, ovde (SRB)  imam kućni bicikl (45 min svaki dan 1 max brzo - par min sporije - i tako 45 min).
Krećem u teretanu (godišnja karta koja uključuje i konsultacije trenera) - ali hoću da čujem i vas - nisam se nešto preterano oglašavala ovde, ali uvek sam vas pažljivo čitala i neki od vas su izvršili ogorman uticaj na moju dosadašnju transformaciju - hvala vam na tome.
I da - nevezano za onoliki višak - nema preterano kože, ali tamo gde je bilo više kg - tu je sada tkivo "labavije" - pa bih volela da to malo stegnem i "pričvrstim".
Pozdravljam vas sve.
 :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Smršala - kako dalje
« Reply #1 on: March 10, 2013, 09:50:57 AM »
cekaj cilj je bio 70 kg i da to sada odrzis
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tackica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Female
Odg: Smršala - kako dalje
« Reply #2 on: March 10, 2013, 11:12:28 AM »
Da, cilj manje više postignut - vrtim se od 70 do 73 kg, ali ako malo popustim - imam utisak da bi "poletela".
Cilj je tu, kako najbolje održati težinu ili skinuti 2-3 kg a ne postati rob merenja i frustracije.
Nemam vremenskih ograničenja, imam dostupnost trake, bicikla, dobre teretane i nemam materijalnih restirkcija (hrana, suplementi, proteini itd - stim što ne živim u SRB više - to što možda preporučite može biti nedostupno tamo gde živim sada).
Hvala