EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam  (Read 2080 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline simina s

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam
« on: July 12, 2009, 05:36:46 PM »
E ovako...
Zaista nisam bila sigurna gde da smestim svoje pitanje, a s obzirom na moje probleme sa kilogramima, ovo mi se ucinilo kao najlogicnije....
Dakle, ja kao pravi student kampanjac, vec mesecima nemam dan i noc.. Ucim do 5-6 sati ujutru, spavam do 2 poslepodne...  :dunno: Tako najbolje funkcionisem i najbrze ucim, dakle ovaj ritam ostaje do daljnjeg..
Elem, Kako ovaj moj ritam utice na metabolizam? I kako da rasporedim obroke? Jer ako recimo jedem u 6 popodne, u 3 ujutru sam gladna kao vuk..
I imate li savet kako da od ovog izvucem najbolje? Kad je najbolje ubaciti trening I kako da korigujem ishranu??? :wallbash1:

U svakom slucaju hvala...  :innocent:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam
« Reply #1 on: July 12, 2009, 05:53:37 PM »
pa najbolje ti je da se dovedes u red sa spavanjem


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam
« Reply #2 on: July 12, 2009, 06:02:59 PM »
cao cao

kako se sad hranis ...kako izlgeda tvoj dan kad ustanes pa nadalje ispisi obroke..
kako vjezbas da li uopce vjezbas jel to neka kucna radinost...trcanje..tertana imas li mogunosti.
kolko imas da skidas viska...

ispisi svoju trenutnu ishranu znaci pa onda da cemo dalje..

Offline simina s

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam
« Reply #3 on: July 12, 2009, 10:34:53 PM »
Ovako... Studiram medicinu, sto znaci mnoooooogo ucenja i sedenja....  :pullhair:
Ustajem recimo oko 1-2 popodne, nakon toga pojedem neku vocku, parce-dva crnog hleba i solju jogurta ili mleka, oko pola 5 popijem caj ili kafu bez secera. Oko 6, pola 7 rucam neku laganu supicu, piletinu na teflonu sa nekim varivom i mnooooogo salate.... Opet kafa ili caj oko 8... E tu nastaje problem sa vecerom, jer em je kasno, em ne znam sta da jedem... Mozda neki jogurt ili nesto slecno? A u toku noci ako sam gladna skuvam caj da zavaram stomak da ne zavija...
Sto sa tice kilograma, njih ima 15ak viska...  :blush: Dugo sam trenirala, pa sam naglo prestala, onda se tu umesala skola i premalo kretanja i to je rezultirao ovim..
Sto se tice treninga, razmisljala sam da krenem sa bajsom, dok malo ne steknem komdiciju i bar malo smrsam, pa cu onde na trcanje... S obziro da je sad raspust, kuci sam na selu kod mojih, tako da teretana odpada, mozda mogu neke vezbice iz kucne radinosti.. Planiram da od oktobra kad se vratim u NS krenem nesto ozbiljno da trenitam, ali o tom po tom... Ima do tad tri duga meseca....
Ako treba jos neka informacija pitajte. Stvarno bi mi znacio savet nekog ko zna vise od mene..  :blowkiss:

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Uticaj dnevni-nocnog ritma na metabolizam
« Reply #4 on: July 12, 2009, 11:20:41 PM »
Jesi procitala upustvo za gubljenje kg ? Tamo imas neke osnovne smernice.

Sto se tice tvog slucaja,msm da nema nista posebno kod tebe,tj ti si vremenski pomerena ali sve u sustini ostaje isto.Imas "pravila" sta sa cime ide,sta se jede u koje vreme,zbog cega i to je to.Mozes ubaciti taj bicikl odma ujutru po ustajanju,nakon toga obrok proteina sa hidratima.I nakon toga(nzm kako si aktivna dok ne pocnes da ucis,koliko se kreces ) ali na osnovu toga odredjujes koliko i kad ces unositi UH.Sto se tice vecernjih sati tu ti mogu posluziti belanca,tunjevina,salate kao i posni sir.Ne trebas gladovati,nego kvalitetno i ispravno jesti.
Sto se tice vezbanja,mozes ubaciti neke vezbice,ne verujem da ce skoditi ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol: