EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Na pola puta  (Read 4239 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Skidrow

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Na pola puta
« Reply #10 on: April 28, 2013, 11:45:45 PM »
0% bf neces imati u zivotu :D Evo ti i zasto
http://www.southfloridafitnessbootcamp.com/wp-content/uploads/2012/10/body-fat-percentage-men.jpg

Ma,odokativno smanji...Jedi npr 150 grama proteina.Sta znam...
Uostalom,mozda neces moci ni 150g da jedes jer neces moci da isfinansiras...

Moras da jedes cesce kako bi ubrzao metabolizam i lakse mrsavio.Mislim da ti je prakticnije to,nego da se kljukas necim...

Ma znam da neću imati 0% nikada, nego se vodim ovom formulom sa teme gde piše 1.5/2g po kilogramu, a sad ulete twin_mama sa rečenicom da se salo ne računa, pa rekoh možda se računa "core weight".

Hm, hm, pa praktičnije jeste svakako, ali ne verujem da mogu da se striktno pridržavam toga. Desi mi se vrlo često da bukvalno ceo dan provedem na putu ili u poslu, a ponekada i 2-3 dana zaredom. Tad nit mogu da stignem da vežbam niti mogu da razmišljam nešto ozbiljno o ovakvoj ishrani.

Nego, evo gledao malo onu listu na sticky temi, pa rekoh da dam mali doprinos barem ostalima.

Pošto sam se lično pogubio oko toga gde je zarez a gde tačka pa pročitam da nešto ima 38.46 proteina na 100g, a zapravo je ovo drugo količina UH - ako neko od admina želi, može da preuredi to da izgleda ovako:



ako poseti ovaj link pa edituje post sa ovim kodovima: http://pastebin.com/h36fEDpu

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Na pola puta
« Reply #11 on: April 29, 2013, 12:06:37 AM »
Ma znam da neću imati 0% nikada, nego se vodim ovom formulom sa teme gde piše 1.5/2g po kilogramu, a sad ulete twin_mama sa rečenicom da se salo ne računa, pa rekoh možda se računa "core weight".

Hm, hm, pa praktičnije jeste svakako, ali ne verujem da mogu da se striktno pridržavam toga. Desi mi se vrlo često da bukvalno ceo dan provedem na putu ili u poslu, a ponekada i 2-3 dana zaredom. Tad nit mogu da stignem da vežbam niti mogu da razmišljam nešto ozbiljno o ovakvoj ishrani.

Nego, evo gledao malo onu listu na sticky temi, pa rekoh da dam mali doprinos barem ostalima.

Pošto sam se lično pogubio oko toga gde je zarez a gde tačka pa pročitam da nešto ima 38.46 proteina na 100g, a zapravo je ovo drugo količina UH - ako neko od admina želi, može da preuredi to da izgleda ovako:



ako poseti ovaj link pa edituje post sa ovim kodovima: http://pastebin.com/h36fEDpu


Neznam kako se za muskarce racuna idealna kilaza, ali ja znam da je moja oko 65... a po nekoj formuli, na osnovu visine od 173, trebala bih da imam 63 kg... ja sam proteine racunala za zeljenu kilazu

Izvinjavam se ako sam te zbunila... :dunno:

Offline Skidrow

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Na pola puta
« Reply #12 on: April 29, 2013, 12:33:21 AM »
Ma kilogrami su manje više nebitni. Mislim, znam da težim ispod 100 i da ne bih da odem ispod 90 a sad da li ću imati 93 ili 97, nije mi mnogo bitno - bitnije mi kako će izgledati tih 93/97kg :)

Nego čitam neke ishrane, pa sam naleteo na ovu temu: http://www.exyu-fitness.com/forum/ishrana/moja-keto-ishrana/

Možda će zvučati kao da se foliram, ali meni bi obrok od 250-300g pilećeg belog bio i više nego dovoljan za ceo dan, a konkretno, momak pojede dva takva obroka + ima još 3 pored toga. Ja stvarno ne vidim način na koji bih mogao da unesem tu količinu hrane u sebe osim na silu iako imam 112kg :)

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Na pola puta
« Reply #13 on: April 29, 2013, 03:32:11 AM »
Pa od cega si se ti ugojio? U pocetku sigurno ne bi mogao toliko da pojedes,ali bi se brzo navikao.Hranu uvek mozes da spremis za par dana tako da spakujes sta taj dan jedes u serpice ili neke druge posude i mozes da jedes :)
Jel sme da se zna cime se bavis?

Offline Skidrow

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Na pola puta
« Reply #14 on: April 29, 2013, 11:45:31 AM »
Pa od cega si se ti ugojio? U pocetku sigurno ne bi mogao toliko da pojedes,ali bi se brzo navikao.Hranu uvek mozes da spremis za par dana tako da spakujes sta taj dan jedes u serpice ili neke druge posude i mozes da jedes :)
Jel sme da se zna cime se bavis?

Od nekretanja + stihijske ishrane koja se uglavnom sastojala od tečnih kalorija (gusti sokovi), slatkiša i junk food :yes:

A umesto ishrane, kako bi funkcionisao kazein? Ne deluje mi kao problem odreći se ugljenih hidrata ili masti pa ako treba i u celini, samo ne vidim drugi način da unesem ~200g proteina (ako hoću barem 2g po kilogramu) dnevno.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Na pola puta
« Reply #15 on: April 29, 2013, 12:05:53 PM »
Dovoljno je 1,5 gr.

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Na pola puta
« Reply #16 on: April 29, 2013, 01:02:02 PM »
Pa nisi se valjda ugojio od 200-300g junka dnevno?

Offline Skidrow

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
Odg: Na pola puta
« Reply #17 on: April 29, 2013, 01:30:57 PM »
Naravno da ne. Ali u kombinaciji sa barem 1L gustih sokova i slatkišima, belim pecivom i apsolutno nikakvom fizičkom aktivnošću - da.

Ovo o čemu pričam je kako danas stoje stvari.

Mada, po meni, čak ni tada sama količina hrane nije bila toliki problem koliko to šta se unosilo + odsustvo aktivnosti.