EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 136553 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #10 on: January 29, 2008, 01:20:33 AM »
tebe tebe,mislim pre operacije  :)

@velja
sada ga ne radim,al radicu po 3 ponavljanja sa 170 ako sve bude kako treba


Opa svaka cast ja sam radio ovako dok sam isao u gym:

100 kg, 120 kg, 130kg

Ne verujem da bi moao da izbacim 150 a kamoli 170! Medjutim mnogi kazu da nije bitna kilaza vec prava forma izvodjenja vezbe! Po meni je ovo najopasnija vezba! Ledja stradaju za tren oka! A i cucanj je zajeban! Mada cucanj i ne radim sa slobodnom sipkom kako bih smanjio mogucnost povrede!!!
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #11 on: January 29, 2008, 10:03:30 PM »
Medjutim mnogi kazu da nije bitna kilaza vec prava forma izvodjenja vezbe! Po meni je ovo najopasnija vezba! Ledja stradaju za tren oka! A i cucanj je zajeban! Mada cucanj i ne radim sa slobodnom sipkom kako bih smanjio mogucnost povrede!!!

To kazu bilderi. :) U powerliftingu bitna je iskljucivo kilaza. Naravno, pravilna tehnika se podrazumeva i omogucuje ti da treniras dugo i sigurno po zdravlje.

Pocni da radis cucanj sa slobodnom sipkom....zasto radis na smithu, odnosno do kakve povrede mislis da moze da dodje sa slobodnim tegom? Ne razumem?
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #12 on: January 30, 2008, 07:51:49 PM »
luka sta kazes na ovog.Lepo radi :)  znaci treba probati i ovako pa kome sta odgovara  :rolleyes01:  jel si ti probao?

http://ca.youtube.com/watch?v=mo2jvGa8UYw&feature=related
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #13 on: January 30, 2008, 10:34:46 PM »
A evo ga i moj trening partner Henry Charvenka. Mrtvo dizanje 341 kg x 5


http://www.youtube.com/watch?v=Y0MYfmIpDao


[youtube=425,350]www.youtube.com/watch?v=Y0MYfmIpDao[/youtube]
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #14 on: January 30, 2008, 10:36:46 PM »
Probao sam sumo ali jaci sam u konvencionalnom.
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #15 on: January 30, 2008, 10:42:20 PM »


*sorc je posle dugo dugo aktivne sluzbe konacno otisao u penziju nakon ovog treninga. prim. aut.  :rolleyes01:

koji sorc??
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #16 on: January 30, 2008, 10:43:13 PM »
Probao sam sumo ali jaci sam u konvencionalnom.

Ako te nista ne boli treniraj povremeno i drugi stil. jedan poguravuju drugi.
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #17 on: January 30, 2008, 11:34:24 PM »
koji sorc??

Pa sorc pocepani odnosno ona "suknjica" :lol: koju nosim na "luka prikaz deadlift-a" ili kako sam vec nazvao snimak...  :)

Radio sam cucanj bio jednom u njemu i rascvetao mi se, i nesto mi se nije dalo da ga menjam, dok se nije skroz nogavica otvorila gore do struka, onda je vec postalo smesno. Sad sam uzeo neki "izbija oci" plavi, sa belom straftom sa strane, izgledam ko neki atleticar iz 60tih godina. Obavezno bela majca na bretele odozgo.  :lol:

E, to sa Sumo, zato sam ga i radio par puta, posto on vise pogadja gracilise i aduktore, unutrasnje delove butine, verujem da se medjusobno dopunjavaju, ali pretpostavljam da pomaze i kod cucnja, ako imas nameru da vremenom siris stav, a ja sad radim relativno siroko, ali bih gledao da idem jos sire i sire, jer je bitno da onda ojaca ta unutrasnja strana?
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Velja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 845
  • Gender: Male
  • :)
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #18 on: January 31, 2008, 01:25:34 AM »
To kazu bilderi. :) U powerliftingu bitna je iskljucivo kilaza. Naravno, pravilna tehnika se podrazumeva i omogucuje ti da treniras dugo i sigurno po zdravlje.

Pocni da radis cucanj sa slobodnom sipkom....zasto radis na smithu, odnosno do kakve povrede mislis da moze da dodje sa slobodnim tegom? Ne razumem?



Ma stalno imam osecaj kao da cu da padnem kad uzmem slobodnu sipku!!! To mi je ubedljivo najteza vezba (ne mislim da su mi tezine teske, to bih prilagodio)!!! Komlikovana nekako ne znam, ne volim da radim taj cucanj!!!

Slazem se u vezi ovoga da u je powerliftingu vazna kilaza! Kad sam rekao ono mislio sam na bb  ;)
Jedini način da izbegnes greške je da steknes iskustvo.
Jedini način da steknes iskustvo ... je da činiš greške.

Zašto da ulazim u život, kad odatle niko živ nije izašao.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #19 on: January 31, 2008, 02:08:46 AM »
nema nista boljeg od slobodnog tega tjs.sipke
al se nekad dobro jelo