EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl  (Read 66091 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« on: May 02, 2008, 05:06:56 PM »
Jel bi neko mogao pls da objasni osnovno u vezi powerliftinga, kako powerlifteri treniraju kako se hrane, sa akcentom na razliku powerliftinga i bb?

Mene jako zanima powerlifting, voleo bih da mogu da izbacim puno iz benca i mrtvog itd ali necu da imam veliki stomak kao vecina powerliftera  :bored: nego i da izgledam lepo.Pa jel bi mogao neko da me uputi u razlike bb i poowerliftinga, kako se moze preci sa jedne discipline na drugu, kad...??  :help:

Cuo sam da je Arnold prvo bio powerlifter pa onda presao u bb.

Da li je moguce istovremeno i rasti i jacati? Na koji nacin to uopste funkcionise kod misica, znam na kojem principu oni rastu, ali na kojem principu oni jacaju da mogu da daju vecu silu??

Zbog cega ja iako radim izmedju 10-12 ponavljanja opet s vremenom mogu vecu tezinu da dizem?


Oprostite ako sam rekao neku glupost u ovom postu, ja stvarno nemam pojma o powerliftingu a vidim da nema nijedna tema koja objasnjava ono najosnovnije i da samo mali broj ljudi ovde na forumu zna dovoljno o powerliftingu  ;)

 :help: Hvala...
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #1 on: May 03, 2008, 10:10:19 AM »
Procitaj prvo sticky.

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #2 on: May 03, 2008, 10:51:58 AM »
wtf?!  :bored: Sta je to, gde je to?  :blush:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #3 on: May 03, 2008, 11:04:35 AM »
sticky su lepljive teme (prevedi) tj teme koje se nalaze na vrhu,i tu su ti uglavnom objasnjene osnovne vezbe a nalaze se ovde na pod forumu "Powerlifting & Strongman"

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #4 on: May 03, 2008, 01:57:54 PM »
Evo procitah sve sticky teme  :clap: I shvatio sam kako se pravilno izvode vezbe, koje vezbe postoje, za sta je pojas i to je to  :dunno: Ona tema o razlicitim tipovima treninga je jako konfuzna i nista nisam shvatio a bas sam se trudio  :wallbash1:  :blush: Aragorn napise enciklopedijski tekst pa ga Ted i Vlada ubedjuju u suprotno i tako u krug :p

 E sad... Sta je CNS?

Da li je moguce istovremeno i rasti i jacati? Na koji nacin to uopste funkcionise kod misica, znam na kojem principu oni rastu, ali na kojem principu oni jacaju da mogu da daju vecu silu??

Zbog cega ja iako radim izmedju 10-12 ponavljanja opet s vremenom mogu vecu tezinu da dizem?

Kako su koncipirani treninzi powerliftera, ono najosnovnije...?

 :help:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #5 on: May 03, 2008, 02:10:09 PM »
Evo procitah sve sticky teme  :clap: I shvatio sam kako se pravilno izvode vezbe, koje vezbe postoje, za sta je pojas i to je to  :dunno: Ona tema o razlicitim tipovima treninga je jako konfuzna i nista nisam shvatio a bas sam se trudio  :wallbash1:  :blush: Aragorn napise enciklopedijski tekst pa ga Ted i Vlada ubedjuju u suprotno i tako u krug :p

 E sad... Sta je CNS?

Kako su koncipirani treninzi powerliftera, ono najosnovnije...?

 :help:

CNS-centralni nervni sistem.

A,treninzi powerliftera su koncipirani iz raznih vezbi i rade se razlicitim danima....... :lol: :lol: :lol:


Salu na stranu,evo  :link:     


http://forum.teretana.net/viewforum.php?f=17&sid=7732de8427b95c4ff57f19aaa3e81207

Suma sumarum,sve se tice strogo personalizovanog treninga tj specijalizovati trening da odgovara samo sebi i to je to.

Ali,naravno,prvo ide ucenje i vezbanje opste tehnike,pa sve ostalo.

Pozz

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #6 on: May 03, 2008, 02:13:21 PM »
Quote
E sad... Sta je CNS?

centralni nervni sistem

Quote
Kako su koncipirani treninzi powerliftera, ono najosnovnije...?

Na osnovnim vezbama,znaci potisci,pregibi,vucenja...

Sve u cilju da se ojaca celo telo,da bi mogao vise u cucnju,bencu i mrtvom,znaci sve mora biti jako,od trapeza do listova.Nije ni cudo sto ne razumes ono sto su

Aragorn,Ted i Vlada pisali, ono je rasprava izmedju drugih tipova treninga, da li je i zasto je neki od njih bolji..No ostavimo to..

Nauci prvo kako pravilno da izvodis vezbe da se ne povredis,snimi te osnovne vezbe pa postuj ovde,ne preteruj sa

tezinama,nastavi da jedes kao i do sad,ako osetis potrebu za vise hrane,jedi,bice vremena za sve,za sada je jako vazno da

naucis tehniku da ne moras posle da je ispravljas,ili sto je bitnije,da se lecis od neke ozbiljne povrede
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #7 on: May 03, 2008, 02:16:12 PM »
Lecenje ti ne gine..... :lol: :lol: :lol:

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #8 on: May 03, 2008, 02:19:31 PM »
Ok vazi, prvo cu dobro da se obrazujem pa videcu ima vremena...
Hvala vam...

A ovo sam nasao na netu:

http://www.bodybuilding.com/fun/animalpak50.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/dennis6.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/vcalia1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/seth11.htm

 :clap: Odlicni tekstovi, pokusacu da prevedem, al prvo da procitam  :whistling  :book2:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Prelaz iz bb u pl - i osnovno o pl
« Reply #9 on: May 03, 2008, 02:27:35 PM »
Lecenje ti ne gine..... :lol: :lol: :lol:

plasi te samo  :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380