EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...  (Read 35978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #10 on: May 16, 2010, 12:03:04 PM »
Sigurno si u pravu.
Danas idem opet, pa cu raditi pravilno, nadam se.

Ono sto mi i dalje nije jasno, citah forum nocas, a i od jutros iscitavam, jeste sta da jedem da bih uz vezbanje skinula te kilograme. Izracunala sam BMR (1535), BMI (22.5). TDEE (2103), jasno mi je koliko kalorija mogu uneti u toku dana, ali ne znam koje namirnice kad da jedem i kako da ih pravilno kombinujem.

Npr. jutros, cim sam ustala, popila sam casu vode, nakon 30min. (zbog euthyroxa ne smem nista 30min. nakon uzimanja istog) popila sam kafu bez secera i pojela jabuku. Nakon 1h, pojela sam kajganu od 2 belanca i jednog zumanca (inace, to mi je bas puno, obicno jedem jedno jaje za dorucak), solju jogurta 1% mm, i 2 razena dvopeka.
2h nakon dorucka idem na fitnes, do tad necu nista jesti, tamo cu biti 1.5-2h, i necu jesti jos 1h posle treninga. Valjda tako treba?
Za rucak sam mislila jesti belo pilece meso (ili kotlete lososa), krompir i krastavac salatu.

Moze pomoc?  :)

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #11 on: May 16, 2010, 06:23:32 PM »
pa u principu ti treba da jedes namirnice sa sto nizim glimenskim indexom, da imas umerenu fizicku aktivnost..
ako zelis da ti napisem neke parametre , mogu..

x2

Takodje vec 4 god Euthyrox 50mcg.

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #12 on: May 20, 2010, 09:49:41 PM »
x2

Takodje vec 4 god Euthyrox 50mcg.

Znaci nisam jedina. Onda ima nade za mene.  :)

Juce sam, napokon, dobila program za vezbanje, ali imam utisak da svi dobiju isti, jer se moj program i program moje kume (koja ne zeli i ne treba mrsaviti) razlikuju samo u tome sto meni pise da vezbam na kardio spravama 20min. i vise, a njoj 10min., pa mi to deluje malo cudno.

Napisacu ovde kakav program sam dobila, pa ako ima neko voljan da prokompentarise, znacilo bi mi.

Lazic ili Vexxx,  jako bi mi znacilo, ako nadjete vremena, da mi napisete koje su to namirnice...


Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #13 on: May 21, 2010, 06:05:37 AM »
mali off
vexx ti si vec 4 god na eutirox-u?
iz kog razloga toliki vremenski period to neko muskarcu tako preprisuje?

Offline lola28

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Female
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #14 on: May 21, 2010, 09:11:00 AM »
mali off
vexx ti si vec 4 god na eutirox-u?
iz kog razloga toliki vremenski period to neko muskarcu tako preprisuje?

Euthyrox je obavezan kod hipotireoidizma, kao nadoknada hormona koji su smanjeni usled poremecaja funkcije stitne zlezde. Osim u slucaju akutnog hipotireoidizma, lek se pije dozivotno.
Ranije je hipotireoza bila jako retka kod muskaraca, medjutim u zadnjih 5-6god. broj je rapidno porastao.

Evo i kratkog teksta na tu temu http://www.24sata.hr/metro/i-muskarci-su-u-opasnosti-od-opasne-bolesti-stitnjace-/98266/

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #15 on: May 21, 2010, 12:36:16 PM »
mali off
vexx ti si vec 4 god na eutirox-u?
iz kog razloga toliki vremenski period to neko muskarcu tako preprisuje?

Pa zato sto mi je nadjena hipotiroksija blaga. 2006 il 07 cini mi se. I pio sam prvo po 25mcg i tako mislim oko mesec- dva dana i onda prekinuo i skuco sam opet. Glavobolja, povisen pritisak, opada kosa, brzo umaranje. Odradim ja opet TSH i T4 i TSH povisen ovo smanjeno. opet odem do nje puknem 20e da bi mi objasnila da cu najverovatnije morat do kraja zivota to piti. Ali btw kao klincu su mi prepisali diprosalic ( zbog sumnje na psoriazu ) koji je kortiko steroid i niko mi nije rekao da moze da utice na hipofizu. Tako sam ga ja dugo mazao tako da je moguce da je imao uticaj na nju jbga. Kod mene niko familiji nit problema sa tiroidom nit psoriaze.

@lola28: Pa ja jedem sve kao i svi ostali. Nije to kao dijabetes da moramo da pazimo na nesto posebno. Samo posto nam je sporiji metabolizam ja smanjih UH sa velikim GI i unosim vise vlaknastih. U poslednje vreme, sa godinama, ni to ne pomaze pa cu biti izgleda primoran da malo vise posvetim paznje kardiju jer i ovako unosim 1500-2000 kcal max.

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #16 on: May 28, 2010, 09:52:47 AM »
Vexxx jel ti imas 22 godina? (ja sam novi na forumu) Vidim da si vec 4 godina na Euthyroxu??? Jesi probao da regulises ishranu?
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #17 on: May 28, 2010, 03:58:23 PM »
Vexxx jel ti imas 22 godina? (ja sam novi na forumu) Vidim da si vec 4 godina na Euthyroxu??? Jesi probao da regulises ishranu?

Jesam matori... od 4 osnovne sam u nekom sportu. u nekom fitnesu vec neke 4godine....

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #18 on: May 29, 2010, 09:40:10 AM »
Vexxx i ti Lola28, vi biste trebali skinuti "privremeno" sve ugljene hidrate sa vaseg jelovnika....Jedino su dozvoljeni nisko glikemicni kao povrce. Vas glavni izvor energije bi trebali biti masti...dobri masti. Sto se tice vjezbanja samo aerobni trening...ali zabelezite ovo u vasim notesima da aerobni trening moze lako da bude i "anaerobni"...Ako se drzite ovoga jedno 6 mjeseci onda bi trebalo da se ocekuje poboljsanje problema i skidanje kilaze...a najverovatno i skidanje lekova...

Svako dobro...
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #19 on: May 29, 2010, 09:43:19 AM »
trebalo ?
zamisli nekoga ko je na mastima toliko dugo..unisti druge stvari da bi pokusao da resi jednu.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap