EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Powerlifting Cucanj  (Read 135809 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #20 on: July 11, 2008, 02:59:17 PM »
Ja sam debelo zalutao u ovaj podforum ali imam pitanje: sta se dobija kad se rade izbacaji (ili 2-3 ponavljanja, ne verujem da ima mnogo razlike) na cucnju? Da li se vremenom dobija na snazi ili je to samo za ove powerliftere, za takmicenja?

Trenutno radim 6x150kg, sto je prilicno mnogo za nekoga moje gradje (visok, mrsav, obim butine nepunih 60cm). Donedavno sam imao blokadu na 8x130kg i nisam smeo da stavljam vise ali sam pre mesec dana "otkrio" mrtvo dizanje i sad tezina ide na gore :) Otprilike, cilj mi je da jednog dana izbacim 200kg, kad vec nemam snage na benchu :boxed:
#15 Vince Carter

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #21 on: July 11, 2008, 09:43:35 PM »
Pa ako te zanima snaga u cucnju / mrtvom, procitaj powerlifting forum i ove teme dobrano, pohvataj tehniku sta i kako, osnove, i nadji neki powerlifting program.
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #22 on: July 30, 2008, 08:36:05 PM »
Dobre li vezbe  :wow:


"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #23 on: July 31, 2008, 09:30:57 AM »
Dobre li vezbe  :wow:




Vezba je ekstra,a da vidis kada se radi GM, na ovoj istoj masini.....ubija erektore,gluteuse i zadnju lozu!

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #24 on: August 01, 2008, 10:01:21 AM »
Radio sam u Crunch teretan ovakav hack squat, sa svim raspolozivim plocama, i sa Markom koji je sedei na vrhu sprave. Dobro imao sam bandaze, ali sam isao 20 ponavljaja. Jel treba da kazem da sam povracao (ali ne mnogo - 2 puta)
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #25 on: August 01, 2008, 10:40:08 AM »
Radio sam u Crunch teretan ovakav hack squat, sa svim raspolozivim plocama, i sa Markom koji je sedei na vrhu sprave. Dobro imao sam bandaze, ali sam isao 20 ponavljaja. Jel treba da kazem da sam povracao (ali ne mnogo - 2 puta)

Znaci,jebitacno?!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #26 on: August 03, 2008, 10:40:21 AM »
Koja je prednost kad se siroko stane kod cucnja i kad se usko stane.Vidim ima ljudi staju malo sire nego kod mrtvog.Zasto i kako to?
Nesto je kraca putanja kad siroko stavimo ali opet kad je uze jace je izbaciti nogama.Ali opet ledja i zadnja loza igraju mnogo vecu ulogu  :yes:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #27 on: August 03, 2008, 11:19:42 AM »
Znaci,jebitacno?!

Gledale neke snajke... Oko 12. ponavljaja pocelo da zuju, na 15-om postalo sve crno, na 17 postalo belo i kad sam zavrsio sve bilo zuuuto, ali do jaja
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #28 on: August 03, 2008, 08:02:18 PM »
Koja je prednost kad se siroko stane kod cucnja i kad se usko stane.Vidim ima ljudi staju malo sire nego kod mrtvog.Zasto i kako to?
Nesto je kraca putanja kad siroko stavimo ali opet kad je uze jace je izbaciti nogama.Ali opet ledja i zadnja loza igraju mnogo vecu ulogu  :yes:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Powerlifting Cucanj
« Reply #29 on: August 03, 2008, 08:38:03 PM »