EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KUNG FU  (Read 162338 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #210 on: April 06, 2009, 10:17:03 AM »
                            JOW           GAR 

Jow Ga (aka Chow Gar, Chow Ka, Chau Ka, Zhou Jia, Chou Gar, and Jow Gar) je stil osnovan od strane Jow Lung-a koji je rodjen 1891, jedanaestog dana treceg lunarnog meseca u selu Sa-Fu u Canton Provinciji.
Jow familija je  generacijama zivelau Sa Fu  selu I bavili su se poljoprivredom . Jow Lung je imao ujaka po imenu Jow Hung, koji je bio majstor Hung Gar Kung Fu-a, I nezvanicno bio najboljui borac Sun Wui okruga. Jow Lung I njegova braca Jow Hip, Jow Bill, Jow Hoy i Jow Tin trenirali Hung Gar kod ujaka . Jow Lung je bio najbolji ucenim svog ujaka I vrlo brzo napredovao zbog veoma teskog I rigoroznog nacina treniranja koji mnogi nisu mogli da izdrze , ni ficki ni psihicki. Jow Hung je planirao da mladog necaka proglasi svojim zvanicnim naslednikom, i  ubrzao je  trening mladog Lunga i preneo mu ostatak ucenja jer se njegovo zdravstveno stanje jako pogorsalo pa je zeleo da prenese kompletan sistem . Nepunih mesec dana posle zavrsetka ucenja Jow Hung je umro.
Posle ujakove smrti Jow Lung je nastavio treniranje Kung Fu-a. On je otputovao u okrug Siu Hing gde je  Choy Kau osnovao skolu Choy Ga Kung Fu-a. Uceci kod majstora Choy Kau-a, on je veoma brzo majstorirao Choi gar stil . Jow Lung  je vrlo brzo shvatio d ace njegov borilacki potencijal biti povecan ako pomesa aspekte vetina koje je do tada trenirao , pa je iz Hung Gar sistema preuzeo snagu i cvrstinu a iz Choi Gar sistema sofisticiran rad nogu i princip izbegavanja direktne sile napadaca.
Sa 19 godina JowLung,je zbog teske materijalne situacije otisao u Kuala Lumpur u Malaysia kako bi nasao posaotokom svog boravka u Maleziji jednom prilikom je bio napadnut od strane kriminalaca i u tuci je smrtno ranio jednog napadaca . Iako nije imao razloga za bekstvo, buduci mlad i u stranoj zemlji , on se skrivao nekoliko dana izbegavajuci naseljena mesta i hranio se samo divljim vocem . Vec na izmaku snage on je naisao na budisticki manastir i zatrazio utociste. Staresina manastira koji je bio kinez je prihvatio mladica i prikljucio ga bratstvu manastira. Posle nekoliko maseci , Staresina manastira je poceo da Jow Lunga poducava vestini Severnog saolina i ohrabrio ga da kombinuje to znanje sa stilovima koje je ranije ucio .

1915 General Lee Fook Lam iz  Cantona trazio instruktora za svoje trupe. On je napravio otvoreni konkurs na koji se javilo preko 100 kandidata .Prijavljeni su podeljeni u deset grupa i napravljeno je takmicenje eliminacionog tipa na kojem je Jow Lung pobedio, i dobio mesto glavnog instruktora. Kako bi mogao da u potpunosti odgovori zahtevima zadatka koji je dobio on je poslao po svoju bracu koje je postavio za asistente i zajedno sa njima usavrsio i rafinisao tehniku svog stila . U dogovoru sa bracom stil su nazvali Jow Gar i bili su poznai kao “pet tigrova Jow Gara”

1919. Jow Lung  se prehladio ali buduci fizicki jak nije potrazio lekarsku pomoc niti je prestao da radi , tako se za kratko vreme prehlada pretvorila u upalu pluca . Kada je zatrazio pomoc , bolest je vec bila toliko uznapredovala da je bila izvan moci tadasnje medicine da pruzi bilo kakvu pomoc. Jow Lung je ubzo umro sa samo 29 godina.

Posle smrti Jow Lunga porodica je izabrala  Jow Bill da preuzme mesto glavnog instruktora sistema . Grandmaster Jow Bill je dao ostavku na mesto u vojsci poceo da promovise Jow Gar Kung Fu. Za godinu dana je osnovao  14 Jow Ga sirom Kine , za nekoliko godina taj broj se povecao na 80 . 1936  je osnovana prva skola uHong Kongu. Skola Hong Kong je dala nekoliko prominentnih majstora ovog stila.

Founded by Jow Lung in 1910 or 1915.
Lineage:
Jow Lung (1891-1919)... Jow Bill (1899-1961).
Jow Lung (1891-1919)... Jow Hoy (1899-1947).
Jow Lung (1891-1919)... Jow Hip (1893-1941).
Jow Lung (1891-1919)... Jow Teen (1902-1971).
Jow Lung (1891-1919)... Leung Kiem Xuong.
Leung Kiem Xuong... Lam Tu Luan.
Lam Tu Luan... Lee Ngai.
Lee Ngai... Sam Chan (1975-Present).
Jow Bill (1899-1961)... Chan Man Cheung (1929-Present).
Chan Man Cheung (1929-Present)... Dean Chin (1947-1985).
Chan Man Cheung (1929-Present)... Hoy K. Lee (1948-Present).
Dean Chin (1947-1985)... Troy Williams (1968-Present)(1982).
Dean Chin (1947-1985)... Richard Chin.
Dean Chin (1947-1985)... Raymond Wong (1956-Present).
Dean Chin (1947-1985)... Hoy K. Lee (1948-Present).
Dean Chin (1947-1985)... Hon Lee.
Dean Chin (1947-1985)... Deric Mims (1954-Present).
Dean Chin (1947-1985)... Derek Johnson (1967-Present).
Dean Chin (1947-1985)... Reza Momenan.
Dean Chin (1947-1985)... Randy Sullivan Bennett.
Dean Chin (1947-1985)... Mustafa Maurice Gatdula.
Dean Chin (1947-1985)... Abdur Rahim Muhammad.
Hoy K. Lee (1948-Present)... Charles Middleton (1957-Present).
Raymond Wong (1956-Present)... Ronald Wheeler.
Jow Bill (1899-1961)... Lau Hoe Lurng.
Lau Hoe Lurng... Lau Kim Churng.
Lau Kim Churng... Patrick Luong.
Lau Kim Churng... Quyen Luong.
Lau Kim Churng... Lun Joy Lum.
Lau Kim Churng... Jung Gong Seng.
Lau Kim Churng... Ley Yiu Gwun.
Lau Kim Churng... Lam Tu Luan (1988)(2001)(2003)
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Losmi

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #211 on: July 24, 2009, 09:55:29 PM »
Da li ima neki klub u Zrenjaninu?

Offline Fokica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: KUNG FU
« Reply #212 on: August 02, 2009, 06:47:26 PM »
Imam jedno pitanje...
Da li je za Kung-Fu potrebno odredjeno godiste, od koliko mozes da pocnes da treniras?

Offline mikic67

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #213 on: August 10, 2009, 04:40:04 PM »
Najava seminara Majstora Dejvida Cheunga u Slovackoj, azatim i Srbiji i Makedoniji.

http://www.kungfuklub.sk/wp/

Offline DareZmaj

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #214 on: November 16, 2009, 09:00:14 PM »
Majstor Bozidar Gabersek

http://www.youtube.com/watch?v=ocVf8z153AE

Majstor David Cheung

http://www.youtube.com/watch?v=u58IlJtd9SA

Objasnite im treneru sta je wing chun ustvari ovo sto pisu nema veze sa zivotom narocito ono da nije upotrebljiv za ulicnu borbu :lol:
TRADICIONALNI Wing Chun Kung Fu klub KOSOVSKA MITROVICA
Pridruzi se i ti !!!!!!

Offline DareZmaj

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #215 on: November 16, 2009, 09:02:02 PM »
Imam jedno pitanje...
Da li je za Kung-Fu potrebno odredjeno godiste, od koliko mozes da pocnes da treniras?
Nije bitno godiste bitna je samo dobra volja :thumbup1:
TRADICIONALNI Wing Chun Kung Fu klub KOSOVSKA MITROVICA
Pridruzi se i ti !!!!!!

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: KUNG FU
« Reply #216 on: December 11, 2009, 09:29:23 PM »
Da li u Beogradu jos uvek moze da se trenira kod sifu Rudija i gde ako jos uvek postoji klub?Procitao sam sve o tom EMBAS sistemu i deluje veoma interesantno.A gde moze da se trenira taj tradicionalni wing chun?Veoma malo znam o kung fu-u pa se izvinjavam zbog gresaka u pisanju naziva.Moze li se primeniti wing chun u nekim realnim situacijama,na ulici na primer ako te neko maltretira i smara?Imam dosta knjiga o kung fu-u, jednu je napisao sam William Cheung " Moj zivot sa Wing Chunom " pa ako nekoga mozda interesuje mogu da je iskopiram ili da mu dam da procita.Lako je dogovoriti se.

Offline mikic67

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 82
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #217 on: January 10, 2010, 02:07:46 PM »
Da li u Beogradu jos uvek moze da se trenira kod sifu Rudija i gde ako jos uvek postoji klub?Procitao sam sve o tom EMBAS sistemu i deluje veoma interesantno.A gde moze da se trenira taj tradicionalni wing chun?Veoma malo znam o kung fu-u pa se izvinjavam zbog gresaka u pisanju naziva.Moze li se primeniti wing chun u nekim realnim situacijama,na ulici na primer ako te neko maltretira i smara?Imam dosta knjiga o kung fu-u, jednu je napisao sam William Cheung " Moj zivot sa Wing Chunom " pa ako nekoga mozda interesuje mogu da je iskopiram ili da mu dam da procita.Lako je dogovoriti se.

Ako si zainteresovan za treniranje wing chuna u Beogradu, trenutno imas 4 kluba Tradicionalnog wing chuna, Rudi vodi klub u Pancevu, javi se na pp, pa cu ti dati njegov telefon. Inace pomenutu knjigu sam ja stampao i osim nje postoji jos jedna dobra knjiga o wing chun-u,, Shao Lin Wing Chun koju je napisao Bozidar Gabresek. Sto se tice prakticne primene, wing chun i jeste skrojen kao ratnicka vestina i svaki pokret je primenljiv u praksi. Nema suvisnih pokreta kaou drugim stilovima kung fu-a.

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: KUNG FU
« Reply #218 on: November 08, 2010, 01:36:32 PM »
Treće Wushu Igre jugoistočne Evrope održaće se 13.11.2010 u S.C. "Šumice" od 15.00h do 17.00h. Na igrama će učestvovati 17 klubova kinskih borilačkih veština: wushu, Tradicionalni wing chun, weng chun, Ving Tsun, EBMAS Wing Chun, Tai Chiu chuan i prikaz sanda borenja. Ulaz je besplatan, dobro nam došli.
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Skebo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 37
  • Gender: Male
    • www.wushuworld.info
Odg: KUNG FU
« Reply #219 on: March 04, 2011, 10:01:41 PM »
Ako neko zeli da trenira Kung Fu, sada to moze i u skoli "Laohu" u Novom Sadu a od nedavno i u Zrenjaninu.
Pozivam ovim putem sve zainteresovane da dodju i da nauce nesto lepo :)
Vise informacija:
www.wushuworld.info

Cekamo vas!