EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: 14god + sport+visak kila  (Read 3920 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #10 on: October 18, 2010, 10:19:04 PM »
joj jesu teski su...ko trepca! :wallbash1:

ne bih da ispadnem jedna od onih ambicionih mama koje isteruju svoje preko deteta......mozda ce se neki setiti da sam prosle god vodila na forumu raspravu oko ishrane dece sportista.....ali sam tada imala suprotan problem....onda NIJE jela! :nonono:

pa ispada da nikad nisam zadovoljna.....naucili smo mi i na poraze, nije bitno koje ce mesto osvojiti....bitno je da ode i da svoj maximum....ali s obzirom na dosadasnje rezultate.....svi ocekujemo neku od medalja, pocevsi od nje same!
ulenjila se, i veceras jedva da je otisla na trening....da, vrsim presing onda kada smatram da je potrebno....ali i luftira vise nego sto bi ovaj sport zahtevao
ona nije prosecno dete, ulozeno je jako puno truda, rada i na kraju i novca....to vi jako dobro znate.....kako sa njene strane a tako i nase kao roditelja, a o trenerima i Sandri i Pedji da ne govorimo....... da bi se izvinite na izrazu zajebavala, malo hocu-malo necu
dok su joj klupske drugarice odlazile letos i u teretanu, nju nisi mogao natrerati ni namoliiti...a privilegovna je, ne placa nista a ne ceni to.
ali da ne davim vise......ona treba da bude balerina sledece 4 godine....a ja nijednu debelu,sem u crtacima nisam videla....pa ako je vec to njena zelja mora da vodi racuna o sebi....a ja sam tu da je podrzim kada treba ili da izigravam babarogu....zato sam mama! :whew:
e ovo njoj reci, da zna za ubuduce  ;)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #11 on: October 19, 2010, 06:56:20 AM »
Quote
Meni se desilo nesto slicno kad sam imao 13g i neadekvatne reakcije mog oca su doprinele da totalno batalim sport kojim sam se bavio.

ovo mi je veoma poznato jer sam ovo vidjao vec deestine puta kako deca odustaju zbog roditelja

sport mama
i ja sam roditelj deteta od 15 god koji je sa 15 god OITSAO DA SE BAVI SPORTOM 400 km od kuce
ali
TO JE BILA NJEGOVA ZELJA
o tome se radi
jeste da su ga oni zvali,dali mu garsonjeru i sa sa 15 god ima platu kao neko sa 30 god radnog staza,upisao je skolu koju je zeleo itd itditd.ali opet kazem..TO JE NJEGOVA ZELJA
da sam i jednog trenutnka video dvojbu kod njega,e onda bih ja kao roditelj regovao i ne bi mu dozvolio,ali da sam to uradio verovatno bih me mrzeo do krajazivota
dao sam mu sansu i na njemu je da je iskoritsi
njegovoj majci i meni je sigurno toliko tesko da to niko ne moze da razume da ti dete od 15 god od od kuce
ali ponavljam po ko zna koji put
TO JE NEJGOVA ZELJA BILA

ali da ne pricam o tome
slozio bih se sa lakijem u potpunosti oko toga da bar 2 kg uspete da skinete za ovde dve nedljelj

Offline sport mama 2

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: 14god + sport+visak kila
« Reply #12 on: October 19, 2010, 10:50:52 PM »
Izgleda da smo problem resili...tj resila ga visa sila i samo telo!
Jutros je ustala ukocena i ni makac! Samo jauce i huce.......

Posto je ocigledno da nam ove dve nedelje nece znaciti veliko u preobrazaju....da onda radimo na dugorocnom planu skidanja viska.
Visoka je 157cm, teska momentalno 56kg....aktivnosti sam nabrojala....na treningu rade vezbe snage, kondicione i akrobatiku
nema neki poseban rezim ishrane....izuzetno je izbirljiva sto se hrane tice, o tome sam vec pisala, tesko prihvata novine, jede malo mesa, zumance ni u ludilu, pahuljice sam pokusala da uvedem (mix sa suvim vocem)..nece....jede samo ako su sa cokoladom
ono sto je do daljeg ukinuto su:gazirani sokovi,grickalice, slatkisi-naravno ne potpuno, przena hrana-posebno pomfrit, testenina je smanjena na najmanju mogucu meru, ja vec kuvam sa manje soli nego sto je ,,normalno,,beli secer je zamenjen sa fruktozom,nisam nasla dekstrozu,
voce i povrce ...samo odredjene vrste hoce da jede.....pije dosta tecnosti, od cega je na moju zalost najmanje, voda!
mislim da je to to!

Pedja, ja mogu da razumem sta prezivljavate....mene to ceka, i kad ode otisla je .....doduse ne na 400km, ali je van kuce...i DA to je NJENA zelja koju ja podrzavam do krajnjih granica
mozda se mnogima ne cini tako....ali svi mi posustanemo u nekom momentu i ako tada nema nekoga da stane iza vas ,a ja to znam iz licnog iskustva...ma ko to bio....obicno se desi da se odustane, isto vazi i za preveliki presing!
ja u svojoj okolini i siroj porodici vazim za ludacu kada je sport (citaj deca-sin mi je u muzickoj skoli) u pitanju...a ja smatram da smo zajednicki nasli ono u cemu su dobri i sta vole, uslova i potencijala imaju....a podrsku ce dobiti i po cenu da me smatraju ambicioznim roditeljem!
pozdrav