EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!  (Read 96462 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #10 on: March 23, 2007, 01:28:00 PM »


ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!!

Pogresno se tumace neke stvari , polako sta vam je svima, pa druzimo se ovde, ja kada nesto ne znam pitam jer ne zelim da zivim u neznanju..
Eto skoro sam pitao Pedju nesto za sta sam nacuo a mislim da on sigurno zna jer je blizi inovatoru, znaci kada bude inovirano dobicu objasnjenje, nema tu sta..
Kritika je za sve ljude samo sto postoji ona konstruktiva i ona druga, destruktivna, ovde mora svi da se naviknemo da su te konstruktivne jer drugacije ne moze da se razgovara ako se nesto, ne objasanjava, kritikuje, upoznaje, uci ispravlja, zivi se u zabludi, a mi to necemo.
Problem je kada nemas od koga da ucis i naucis, kao sto je bilo u moje doba, svi su imali neke svoje tajne i to su krili za sebe, tako da treba covek biti zadovoljan sto sada postoji i ovakav
vid komunikacije i edukacije, ja priznajem da sam za prost secer mislio da je debilizam.
Doba kada sam ja prestao sa takmicenjima to i jeste bio debilizam a vidi sada.
To je sve posledica stalnog unapredjivanja znanja i kako godine prolaze svi mi treba da budemo opusteniji, tolerantniji i pametniji ,nikako gori...
..

bravo laki..

i samo da dodam jos i ovo...

jedino se kod nas...tajne sustinski i ne cuvaju..

gde god odes nakoji drugi god forum odes..neces nigde da najdes savete kao na nasim foruimam.

sta je tome razxlog..neznam...

znam recimo da u slo imaju problem sa tim jer se svi predstavljaju kao veliki strucnjaci i kada dodje neko ko kaze istinu ili kako da kazem..ono sto je tako..ili kako stvari rade..a da oni to neznaju..onda im klijenti postavljaju pitanja..za zasto je to tako...oni nemaju dogovr i to smtraju kao licni atack...sujeta je jebna stvar...

dakle...niko se nije ucen rodio.....covek uci doj je ziv u umre gluop..to je stara poslovica..

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #11 on: March 23, 2007, 01:33:04 PM »
Quote from: neznalica
ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!! Ne morate me sad nazivat retardom koji dize 115 kg sa 15 godina... :dunno: :giveup:


stari, niko te nije nazvao retardom od 15 god, milan je mislio da si pogodio skroz kad si napisao za onog klinca ;)

nisi dosadan, nemoj da se brines za pitanja, samo pitaj...ima jedna izreka...ako zelis da napredujes, okruzi se onima koji su pametniji ili bolji od tebe...a posto smo mi ovde masom fizicki odvojeni, ovaj forum je nas mali hram, gde se druzimo i rastemo :strong:
over & out

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #12 on: March 23, 2007, 01:49:33 PM »
Quote from: neznalica
ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!! Ne morate me sad nazivat retardom koji dize 115 kg sa 15 godina... :dunno: :giveup:


stari, niko te nije nazvao retardom od 15 god, milan je mislio da si pogodio skroz kad si napisao za onog klinca ;)

nisi dosadan, nemoj da se brines za pitanja, samo pitaj...ima jedna izreka...ako zelis da napredujes, okruzi se onima koji su pametniji ili bolji od tebe...a posto smo mi ovde masom fizicki odvojeni, ovaj forum je nas mali hram, gde se druzimo i rastemo :strong:
..

a onaj ko vise nece da raste :twisted: :twisted:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #13 on: March 23, 2007, 01:52:15 PM »
taj nek deli savete kako drugi da porastu  ;D ;D ;D ;D ;D

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #14 on: March 23, 2007, 01:58:29 PM »
ne mora samo fizicki da se raste :yes:
over & out

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #15 on: March 23, 2007, 02:09:48 PM »
podrska i savet , na to sam mislila  ;) :yes:

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #16 on: March 24, 2007, 02:32:24 AM »


ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!!

Pogresno se tumace neke stvari , polako sta vam je svima, pa druzimo se ovde, ja kada nesto ne znam pitam jer ne zelim da zivim u neznanju..
Eto skoro sam pitao Pedju nesto za sta sam nacuo a mislim da on sigurno zna jer je blizi inovatoru, znaci kada bude inovirano dobicu objasnjenje, nema tu sta..
Kritika je za sve ljude samo sto postoji ona konstruktiva i ona druga, destruktivna, ovde mora svi da se naviknemo da su te konstruktivne jer drugacije ne moze da se razgovara ako se nesto, ne objasanjava, kritikuje, upoznaje, uci ispravlja, zivi se u zabludi, a mi to necemo.
Problem je kada nemas od koga da ucis i naucis, kao sto je bilo u moje doba, svi su imali neke svoje tajne i to su krili za sebe, tako da treba covek biti zadovoljan sto sada postoji i ovakav
vid komunikacije i edukacije, ja priznajem da sam za prost secer mislio da je debilizam.
Doba kada sam ja prestao sa takmicenjima to i jeste bio debilizam a vidi sada.
To je sve posledica stalnog unapredjivanja znanja i kako godine prolaze svi mi treba da budemo opusteniji, tolerantniji i pametniji ,nikako gori...

Da slazem se sa tobom, problem je sto neki ljudi misle da smo svi takmicari kao na jednom drugom forumu na kojem sam clan, tamo cak neki ex BB profiji nemaju muda da pricaju sa nama "smrtnicima" pa sam im ja napisao x puta da im se popisam u svaki pehar i medalju kad nisu ono najvaznije a to su ljudi...
Uglavnom da skratim, najveci je problem po meni u tom sto sam ja napisao da idem "PRVI" put u svom zivotu pokusat "malo" se oderat, dakle i dalje stojim pri tome da zelim malo spustit BF ali ne EXTREMNO, kao sto rade upravo navedeni ljudi (kojima se po X-ti put divim i cijenim jer sam svijestan koja muka i trud...) jer ne izlazim na binu vec na plazu i u disko....

A s obzirom da sam napisao post kao jednu malu bibliju nisam ocekivao odgovor; STARI TO TI JE VISE MASA, ionako IMAS BF do plafona, itd itd...jer i sam sam svijestan toga, dakle obrisao sam zato jer mi ne treba savjet koji mi zapravo govori ono cega sam i sam svijestan, a pravog odgovora nisam ni dobio vec opet kritiku koju vidim pod ustipom i ogledalo i sam sa moja 2 oka, koja je slazem se odlicna za motivaciju i napredak. Necu ni da pomislim sto bi se desilo da postavim svoje slike, bolje da ljudi iznad 10% BF-a ne postavljaju slike jer i nisu u ovom sportu, to je ta shema...

Al opet idemo dalje, ne odustajemo, nazalost pritajeno... :missing02:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #17 on: March 24, 2007, 07:49:31 AM »
POSTO JE OVO UPUCENO MENI RED JE DA TI SE I OBRATIM.

DAKLE....NIJE BITNO DA LI TI JE CILJ TAKMICENJE ILI NE...NEGO PLAZA I STA JA ZNAM.
POENTA MOG DOBRONAMERNOG SAVETA JE BILA.....

DA JE TO HRANA ZA MASU...I DA SI UCESTVUJUCI NA 3 FORUMA NAUCIO DA SE NE MOZES DEFINISTI SA POHOVNOM PILETINOM,MLEKOM IM JOGURTOM I SENDWCHIMA..

DAKLE...OVO NIJE TRIP U GLAVI KAKO NEKI GLUPI BB KAKO NAS TI SMATRAS SMATRAJU DA SVAKO MORA DA IZGLEDA KAO MI..ZA TO TREBA IMATI PRVO JAJA,PA ZNANJE I MNOGO PARA.....

NE KAZEM DA TI TO NEMAS JER OPET CES SHVATI KRIVO.

ALI NI ONO STO SI NAPISAO NIJE NI BLIZU ONOGA STO TREBA DA RADIS.

DAKLE...SLIKA LJUDI SA VELIKIM BF IMA MNOGO....

JER SUSTINA JE JEDNOSTAVNA..TI AKO ONO SMATRAS HRANOM ZA DEFKU..ONDA BI BILO ZANIMLJIVO DA POSTAVIS SVOJ JELOVNIK SADA KADA SI NA MASI PA DA LJUDI SAMI UPOREDE...

ALI JA SAM MISLIO DA SI TI NACUIO NEKE STVARI...DAKLE..I NJAMANJI KALORSJKI DEFICIT KOD TEBE CE DOVESTI DO GUBTIKE 5-6 KG....ALI VODE!!!!!!!

MISLECI DA SI TO ZNAO..ZATO SAM I HTEO DA TE UPUTIM U PRAVOM SMERU JER ONO STO SI TI NAPISAO NE VODI NIGDE..I PSHICKI BI PAO U ROKU OD 20 DANA I VRATIO SE NA MASU.....

OVO TI GOVORIM IZ ISKUSTVA...

OVO NEMA NIKAKVE VEZE SA TIM DALI SI TAKMICAR ILI NE.....

CILJ JE JEDNOSTAVAN..ZELIS DA SKINES SALO....

NA ONAJ NACIN KOJI SI TI ANVEO..TO JE NEMOGUCE......

DAKLE...OVO I ONO JE DOBRONAMERNA KRITIKA...A SUJETA JE CUDO....

JA NIKOME NISAM KRIV STO MOGU OD OKA DA OCENIM OD PRILIKE KOLIKI IMA BF..

DAKLE...TEBI AKO JE CILJ 15-18% BF...I ZA TO CES SE MORATI POTRUDITI...

ALI SA ONAKVIM NACINOM..TO SIGURNO NECES POSTICI...

JA NISAM NIKAKAV EX SAMPION...I NEMAM NIKAKVIH TAJNI NI DLAKE NA JEZIKU..

E SADA...TO STO SAM JA TEBI REKAO..A TEBI POVREDIO SUJETU..I TO TI SE NE SVIDJA..

STARI..TO NIJE MOJA KRIVICA......

TI RAZMISLJAJ O TOME..

STO SE MENE TICE...MENI JE SVEJEDNO AKO CES DA JEDES SLANINU I DA PROBAS DA SE DEFINISES SA NJOM..

MENI JE CILJ KAO I SVAKOM NA OVOM FORUMU KO BAR MALO ZNA..DA KAZEM ONOME KO NEZNA.....

NISAM REKAO DA TI NEMAS POJMA....ALI SVIDELO SE TO TEBI ILI NE..BIO JA TAKMCAR ILI NE..IMAO USPEHE ILI NE...SVE JE TO NE BITNO.

BITNO JE JEDNO..DA ZNAM DA ONO STO SI NAPISAO NE VALJA...

TO JE POENTA MOG POSTA BILA..

A BTW..JA SAM SVOJE SLIKE STAVIO KADA SAM IMAO 30% BF,PA ME NJE SRAMOTA.....

 :flex:
« Last Edit: March 24, 2007, 10:31:57 AM by Lazic »

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #18 on: March 24, 2007, 11:57:22 AM »
Samo 2 Stvari;

- Kod posta sa sendvicima stavio sam BB aproved (razeni kruh, brdo zelenjave, dimcek, pureca prsa)
- Pohana piletina (. jesi cuo kad za rijec STUDENT, MENZA, FAKULTET...)
- Sve sto si rekao stoji...
- Jucer mjeren BF nakon treninga 19% na 120kg tjelesne tezine, nije kaliperom vec elektrodama!

Ono sto si rekao za odustajanje je TOCNO, pokusavao sam i prije, pa bi se tresao, skoro nisam moga da funkcioniram a kamoli da treniram na nacin na koji to sad cinim, ocito je da sam zato i PITAO u cemu grijesim, kako da dodjem do tog cilja postpeno,a to da sam na milijun foruma upravo moze da bude tocno jer svi su sto se tice toga kao Slovenci sto si i sam napisao, kazu osnovu a progutaju KLJUC svega, al eto ocito se krivo mene protumacilo...
« Last Edit: March 24, 2007, 11:59:31 AM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #19 on: March 24, 2007, 12:01:33 PM »
Samo 2 Stvari;

- Kod posta sa sendvicima stavio sam BB aproved (razeni kruh, brdo zelenjave, dimcek, pureca prsa)
- Pohana piletina (. jesi cuo kad za rijec STUDENT, MENZA, FAKULTET...)
- Sve sto si rekao stoji...
- Jucer mjeren BF nakon treninga 19% na 120kg tjelesne tezine, nije kaliperom vec elektrodama!

Ono sto si rekao za odustajanje je TOCNO, pokusavao sam i prije, pa bi se tresao, skoro nisam moga da funkcioniram a kamoli da treniram na nacin na koji to sad cinim, ocito je da sam zato i PITAO u cemu grijesim, kako da dodjem do tog cilja postpeno,a to da sam na milijun foruma upravo moze da bude tocno jer svi su sto se tice toga kao Slovenci sto si i sam napisao, kazu osnovu a progutaju KLJUC svega, al eto ocito se krivo mene protumacilo...
..

SA OVIM SVIM SE POPTUNO SLAZEM..

I KAO TAKO..JA BI TI PREDLOZIO ONDA DA SACEKAS ZAVRSETAK ISPINIH ROKOVA...I ONDA UVEK TI OSTANE VREMENA DA SE POSVETIS TVOM CILJU...BAS IZ TOG RAZOGA STO NE TEZIS EXTREMNOJ DEFKI..TO NIJE TAKO TESKO I DALEKO..

OVO JE OPET SAMO DOBRONAMERAN PREDLOG...VERUJ MI