EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pitanje oko rezima ishrane  (Read 5524 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NikolaZ

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Pitanje oko rezima ishrane
« on: February 03, 2010, 11:15:43 PM »
Pozz svima,Ja sam Nikola imam 18god,visok sam 190 tezak 98kg...posto zima polako prolazi,te dolazi lepse vreme ponovo pocinjem da radim cardio napolju kao sto sam radio i prosle godine,ali sada hocu da uvedem i bolji rezim ishrane.

Imam jedno pitanje oko ishrane koje me muci.

Elem pokusavam da se pridrzavam pravila o ishrani o cemu je pisao Lazic i ostali clanovi,ali problem je sto ne mogu tako da rasporedim rezim ishrane zbog skole...

Svaki dan u pola 12 idem u skolu i vracam se tek negde oko 19-20h i tada mi odprilike pocinje trening (sada josh ne,ipak je dosta hladno)   (PS. Ustajem oko 8h)

Eh sada ja bih voleo da pratim uputstva Lazica ali jednostavno ne mogu to da izvedem.

Da li moze neko da me uputi kako da organizujem ishranu s obzirom na vreme provedeno u skoli a da to bude nesto slicno onome sto je lazic napisao...

Moja trenutna ishrana je ovakva:(verovatno da i nije bas ispravna,zato sam ovde) Ujutru kad ustanem doruckujem uglavnom Tunjevinu sa jako malo hleba ili musli...onda idem da radim poslove oko poljoprivrede (zivim na selu,Klenak pored Sapca) sto traje negde oko sat,sat i 30min,posle toga kad udjem u kucu pojedem neko voce (Ugl. Pomorandza,mandarina,jabuka,kiwi) Posle toga idem u skolu...U skoli u toku celog dana pojedem 2 pomorandze (ili nesto od navedenog voca) i Imlekov Balans Plus,kada dodjem kuci veceram nesto lakse,kao napr prace hleba sa margarinom i solju mleka...Eh kalorijski gledano ja cu da umrem o ovakve ishrane  :hitself:

Zato bih voleo da me neko od vas uputi u bolji rezim ishrane uzimajuci u obzir moj prosecan dan...
PS. Kupio sam Animal Cuts,mozda nisam trebao ali et...jos nisam poceo da pijem cekam da pocnem cardio.

Hvala.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #1 on: February 03, 2010, 11:19:40 PM »
nemas ti tu proteina care :boxed:

Offline NikolaZ

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #2 on: February 03, 2010, 11:25:38 PM »
Vidim i sam  :blush: zat i trazim pomoc gde da ih uguram posto mrzim ovo sa skolom posle podne  :wallbash1:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #3 on: February 03, 2010, 11:29:48 PM »
smanji taj hleb
ujutru ovsene (najprakticnije), ne musli, ovsene, sa jajima, tunjevinom ili sta ti se vec svidja od proteina :)
pre skole nesto konkretnije, ne voce. recimo tunjevinu, belo meso, junetinu i pirinac, krompir, salatu ...
u skoli moze jedan obrok da ti bude vocka (eventualno 2). drugi obrok nek ti bude recimo sendvic. pokusaj da uzmes neku integralnu kiflu (izbegavaj belo brasno i proizvode od belog brasna),pa je namazes nekim posnim sirom (domaci sitni, ili ela), stavis tunjevinu ili meso, salatu .... improvizuj
kad dodjes kuci iz skole opet neko meso i salatu (potrudi se da izbegavas pirinac, krompir, hleb pogotovo, u ovom obroku, suvise ti je kasno)
pred spavanje manju kolicinu posnog sira


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline NikolaZ

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #4 on: February 03, 2010, 11:44:37 PM »
Ok,Hvala,radicu ubuduce ovako...a sta mislite za cuts?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #5 on: February 04, 2010, 12:44:58 AM »
Dobar je cuts, uradi kao sto je rekla Und3i2c0v3i2 i vidjecesh rezultate sigurno.  :)
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #6 on: February 04, 2010, 07:58:51 AM »
da ne bude bacanje para mozda da ga ostavis za kasnije, kad sredis ishranu i kad dodje malo lepse vreme, posto sad i nisi bas u mogucnosti da radis kardio


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Mici

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 385
  • Gender: Female
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #7 on: February 04, 2010, 10:24:19 AM »
...da se nadovezem i ja... sto se ishrane tice rekla ti je ivana...sto se tice cutsa i to ti je rekla, mozda bi ti najbolje bilo da ga ostavis za jos kasnije, posto nisi aktivan imaces rezultate i bez njega, pa kad zakoci ti ga ubaci...  eto to ti je neki moj predlog i onako kako bih ja radila... :) jos bih dodala da uzimanje cutsa bez sredjene ishrane nema smisla, tj. bacanje para...toliko...
masa je mama   :lol:

Offline NikolaZ

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #8 on: February 04, 2010, 10:35:02 AM »
pa tako sam ja i planirao...nema svrhe da ga uzimam sada...ali se sve nadam da ce lepse vreme sto pre...sve u svemu hvala svima na pomoci.

Offline NikolaZ

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Pitanje oko rezima ishrane
« Reply #9 on: February 06, 2010, 04:29:51 PM »
Danas sam uzeo Cuts prvi put...i prvi cardio ove godine...trcao sam 45min sa malim pauzama sredio ishranu skorz kako ste mi vi objasnili...nadamo se rezultatima  :clap: