EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliki body fat prije ciklusa mase?  (Read 2606 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline DvR

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Koliki body fat prije ciklusa mase?
« on: May 14, 2014, 06:21:32 PM »
Pozdrav!
Nakon perioda od po 2-4 mjeseca u teretani, zivot i obaveze te primoraju da prekines i ne napravis nista.
E sad napokon, vrijeme imam, financije za suplemente imam, volju imam, , i treba mi vasa pomoc.


34 godine,
visina: 179
tezina: 81
Body fat: 11,6
misicna masa 33,6

Plan  je ciklus za masu do 90 kg, pa definicija da vidimo sta ce ostati poslije.
Od mora savjeta i tekstova koje sam procitao, ni sam ne znam vise sta da koristim od suplemenata i koji trening da uzmem.
Planiram uzeti WHEY+Malto-Flex Pure i za vrijeme treninga neke BCAA pa za mjesec da ubacim jos kreatin monohidrat
Pitanje 1: Da li da dodam Tribulus Terrestris od Weider-a uz ovo?
Pitanje 2:I da li sam previse masan za pocetak ciklusa mase (prilazem sliku) Body fat je 11,6

Treniram 4 puta nedeljno, prije podne

1-grudi biceps
2-ledja triceps
3-odmor
4-ramena-list
5-noge  trbusni
6-odmor
7-odmor/plivanje 1000 m

Sto se ishrane tice, uglavnom je to zasnovano na 5 obroka
(zobene,piletina, riba(tuna. losos, skusa), riza, krompir, tjestenine. laneno ulje i posni sir prije spavanja)


Hvala na pomoci.
 



Offline david0230

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #1 on: May 14, 2014, 06:34:27 PM »
eno ti ispod moj plan ishrane cepaj ga, teniraj pa ces dobiti jedno 10 kg za god ipo dana ...sta ce ti suplementi?

11h. 100gr ovsenih pahuljica 7 belanaca
14h. 200gr belog mesa 100gr pirinca + salata 50gr orasa ili badema
17h trening.
19h. 200gr belog mesa 4 krompira + salata 50gr orasa ili badema
21h 200 gr belog mesa + salata 50 gr orasa ili badema
23h tunjevina u salamuri + salata
01h. 200 gr ella sira

i svuda po 400dc vode

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #2 on: May 14, 2014, 07:17:17 PM »
Odakle ti informacija da ti je bf 11,6%? Slika nije najbolja, ali bih na osnovu ove ja pre rekao da je bf 21,6 nego 11,6.

Mogao si vise podataka dati o ishrani, to ti je vaznije od svega ostalog sto si spomenuo
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #3 on: May 14, 2014, 07:44:35 PM »
Definitivno nije 11,6. Napisi tacnu gramazu hrane po obrocima.

Offline DvR

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #4 on: May 15, 2014, 05:07:40 PM »
Definitivno nije 11,6. Napisi tacnu gramazu hrane po obrocima.

Odgovorio bih prije, ali nikako da nadjem reply na forumu :wallbash1: mozda je do mobilne verzije..
 
U svakom slucaju, to su podaci sa kucne vage, ona sto uz pomoc elektriciteta izmjeri... Imam je dvije godine i vrijednosti su uvjek tu negdje bile. I meni je to sumnjivo bilo, jer prije dvije godine sam bio na BF 8, a obrisi trbusnjaka nisu bili izrazeni kako bi trebalo biti na toj vrijednosti. Bar po onom sto sam citao.

Hranu ne vazem, ali ovko otprilike
9 sati 2dl zobenih u vodi, whey sejk sa medom
10-11 trening ( bcaa za vrijeme treninga) intenzivno, max opterecenje
Whey u vodi sa velikom kasikom meda kao pwm
12:00 oko 3 bjelanca sa dva cijela, kuvano ili peceno, 2 kriske hljeba, 2 grama ribljeg ulja
2:00 riza(krompir tjestenina) i meso 200-300 grama( piletina,losos, svinjski file) 2 kriske hljeba, 3 grama ribljeg ulja
6:00 otprilike isto kao predhodni obrok
9:00 konzerva skuse ili tunj u salamuri
11:00 posni sir 200 gr sa 2 kasike lanenog ulja

Htio bih raditi 6-8 nedelja na misicnoj masi, ubacicu kreatin u pwm, ali nekako mi se cini da sam "masan" i da vaga ocitava lose podatke.

Za 10 dana ovog rezima dobio sam oko 2 kg, bf je sa 11,6 otisao na 12,8. Dok je muscle mass sa 33,6 na 34,1

E sad je pitanje dal tovarim samo salo a ne misicnu masu i gdje grijesim sa ishranom?






Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #5 on: May 15, 2014, 06:00:13 PM »
Ja sam na slicnoj vagi u nekom trznom centru ubacio markicu i bf mi je bio blizu 30% a evo otprilike stanja, s tim da se znaju i par trbusnih nazirati pri "idealnom svjetlu" eh da mi je ta tvoja vaga :wow:

Uglavnom napravi 3-4-5 obroka ( ja sam najcesce na 3 porodicna, ako je pita pita je nema previse ugadjanja ni pracenja jelovnika) treniraj jako, po meni ne vise od 3 treninga i doci ce i rezultati, i ne smaraj se previse procentima i racunicom, vidim da si rekreativac zato samo opusteno  ;)


Offline DvR

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Koliki body fat prije ciklusa mase?
« Reply #6 on: May 15, 2014, 06:40:00 PM »
Moj trening je sad oko 40-50 minuta, radim dvije grupe po treningu,4 vjezbe po grupi, 5 serija po 5 ponavljanja maksimalne kilaze, odmor izmedju je jako mali, znaci povraca mi se poslije treninga i majica je mokra.
Plan je otici gore sa masom u 6-8 nedelja, i onda krenuti sa topljenjem, tako da brijem ako jedem iole pravilne namjernice da mogu vece kolicine jesti, bez vaganja, dok sam na masi. Dok god dobijam misicnu masu, moram i mast taloziti kao nus produkt, koliko sam ja skontao. Poenta je da se ne zamastim totalno.
Jer u danima kad ne treniram, gladan sam skoro stalno, kao i u trening danima.