EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Program za masu?  (Read 50685 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Program za masu?
« Reply #70 on: September 20, 2007, 02:53:20 AM »
Tanor, pogledaj ovo To je program po kome sam radila i po njemu ispada da svake druge nedelje radis dva puta u toku nedelje iste misicne grupe.
Ako ne zelis da menjas drasticno program vezbanja, probaj da ga onda napravis tako da su ti grudi dva puta nedeljno svake druge nedelje. Radi osnovne vezbe i ne preteruj sa brojem serija i ponavljanja.
2g/kg proteina minimum, naravno pod uslovom da si uradio posao u teretani kako valja
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Program za masu?
« Reply #71 on: September 20, 2007, 06:55:33 AM »
jel mosze jedno pitanje tanja.

zasto dva puta nedljeno jedna misicna grupa..a pogotvo kada je u pitanju pocetnik???

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Program za masu?
« Reply #72 on: September 20, 2007, 10:31:20 PM »
moze, sto da ne moze  ;)
dva puta nedeljno ali svake druge nedelje, recimo 1. nedelje poned. pet. 2. nedelje sreda ... ostaje dovoljno vremena za odmor
osnovne vezbe, bez preterivanja u broju vezbi, bez preterivanja sa br. serija i ponavljanja
povremeno je pozeljno malo promeniti rutinu i isforsirati odredjenu misicnu partiju ali da se vodi racuna o onome sto rekoh u prethodnoj recenici ... naravno, ispratiti sve to dobrom hranom, suplementacijom i odmorom
nema veze ovo da li je neko pocetnik, u stvari ima ... ako je apsolutni pocetnik onda ide neka druga prica
cak i neki iskusniji rekreativac sa vezbanjem jedne partije jednom nedeljno moze da se preforsira ako preteruje i radi brdo vezbi, serija, ponavljanja, preteruje sa tezinom blabla ... ne vodi racuna o odmoru, klopi sta vec
ovo sto sam mu preporucila sam probala i uverila se na sebi da moze da pomogne, opet podvlacim ako se drzis odredjenih pravila

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Program za masu?
« Reply #73 on: September 21, 2007, 01:11:23 AM »
Moze li mi neko odg na ovo pitanje ?

Video sam da neki kad su na "masi" ovu vremensku granicu za unos uh produzavaju do 19h. Zanima me zasto to rede?Da li zato sto ne mogu da unesu dovoljnu kooicinu do 17h ili ? Koliko je pametno to radiit? Da  li je bolje taj posao (unos uh) odraditi do 17 h ili ? Da li bi ja trebao isto da pomerim? Do sad sam unosio do 17h .....
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Program za masu?
« Reply #74 on: September 21, 2007, 01:38:13 AM »
Zavisi od vise stvari, koje ugljene hidrate jedes, koliko, kada ides na spavanje i kada ti je bio trening? Ukoliko jedes vlaknaste to je ok, ako jedes skrobne to je isto ok ukoliko treniras predvece, a ukoliko si trenirao pre podne, i to ti je poslednji obrok pred spavanje, velike su sanse da pocnes da se gojis. Uglavnom eksperimentisi pa vidi kako ti telo reaguje, onda ces znati sta treba da radis...
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Program za masu?
« Reply #75 on: September 21, 2007, 02:19:21 AM »
Zavisi od vise stvari, koje ugljene hidrate jedes, koliko, kada ides na spavanje i kada ti je bio trening? Ukoliko jedes vlaknaste to je ok, ako jedes skrobne to je isto ok ukoliko treniras predvece, a ukoliko si trenirao pre podne, i to ti je poslednji obrok pred spavanje, velike su sanse da pocnes da se gojis. Uglavnom eksperimentisi pa vidi kako ti telo reaguje, onda ces znati sta treba da radis...

Ok,hvala na informacijama :yes:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Program za masu?
« Reply #76 on: September 21, 2007, 06:15:55 AM »
moze, sto da ne moze  ;)
dva puta nedeljno ali svake druge nedelje, recimo 1. nedelje poned. pet. 2. nedelje sreda ... ostaje dovoljno vremena za odmor
osnovne vezbe, bez preterivanja u broju vezbi, bez preterivanja sa br. serija i ponavljanja
povremeno je pozeljno malo promeniti rutinu i isforsirati odredjenu misicnu partiju ali da se vodi racuna o onome sto rekoh u prethodnoj recenici ... naravno, ispratiti sve to dobrom hranom, suplementacijom i odmorom
nema veze ovo da li je neko pocetnik, u stvari ima ... ako je apsolutni pocetnik onda ide neka druga prica
cak i neki iskusniji rekreativac sa vezbanjem jedne partije jednom nedeljno moze da se preforsira ako preteruje i radi brdo vezbi, serija, ponavljanja, preteruje sa tezinom blabla ... ne vodi racuna o odmoru, klopi sta vec
ovo sto sam mu preporucila sam probala i uverila se na sebi da moze da pomogne, opet podvlacim ako se drzis odredjenih pravila


//

bez pretervinja tanja?..sta to znaci???...

ovde se zna prilicno tano kako sve funcinise a to nije bas kako si objasnila...

ako vezbas pravilno..bilo t preterano ili ne jer i neznam sta znaci preterati pogtovo sada kada psotoje ovaovki forumi,a preterati mozes samo ako misic vezbas dva puta nedljno..

vezbati pravilno znaci angazovati dovoljan broj mmisicnih valkana da bi se izazvala hipretrofija.
misicu je potrebno najmanje 72 sata da se poptuno oporavi pod mikortrauma koje je si izazvnae trenigom...i to kada je vezbas poprilcno obrzovan i kada vezba koristi supelmetnaticju za oporvak..e sada..ako ti ovo radis vise puta nedljno od hirpetroije nema nista mozes da bude sigruna uz pomoc svih svetaca na ovom svetu a da ne pricam o supelemtaciji,jer jednostavno misic ne moze da se oprova tom brzinom

dakle..vezbati misic 2 puta nedljno nema nikakve veze..a pogtovo kada je cilj masa kako sam ja razumeo...i pogtovo nekome ko i da ga nazove srednje iskusni vezbac...

ja neznam sta si ti radila i sta je tebi radilo..ali ne verujem bas da si radila na masi,ali i ako jesi,onda sam sigun da zeni trening msica dva puta nedljno nece doneti ama bas nikakv prisrtasj na masi sve da je i na hemiji i hromonu rasta...

ti ako si usopela onda si poprilicno darovita :) :)...

i sada da se vratim na tvoje.

vezbati dva puta kako ti akzes lagano..sta si uradila./.nista...jednotavno iz tog razloga sto se i vodis tom terojim..da bi se angazolvo dovljno misicnih valkana nije bitan kvntitet treninga nego kvalitet,,,vrlo jednsotavno...

jer po toj teroji ispadne odvezbaci cu u pon grudi samo malo..pa cu jos m alo u petak.

na taj ancin mozes da vezbas svaki dan,ali neces imati rezulatata jel sa kako ti kaze "malo'nece angzavti nista a ne misicna vlkna i anterati ih na rast....

kada se govri o jednom terningu nedljno onda se tu podrazunmeva bas ovo sto sam i rekao..da se angazuje dovljno misicnih valkana neophdnih za rast.....ako to postgines...ond ti sigruno nece nista dobro doneti da vezbas ama bas nikako u tojku nedlje misic tj vlkna koje si angzova nednavno..iz razloga..jer da bi se raslo..mora da se misic potrga/ne u bukvlanom smislu/,posle mora da se leci sa dobro hranom i supelmtacijom i samo tako dolazi do rasta...


Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Program za masu?
« Reply #77 on: September 21, 2007, 04:28:52 PM »
Ne znam da li slucajno ili namerno nisi obratio paznju da govorim o treningu iste miscne grupe ne svake nego svake druge nedelje.  "Lagano" nigde pomenula nisam, a preterano se odnosilo na brdo bespotrebnih vezbi po misicnoj partiji a ne na tezine. Tezine su pomenute u konteksu neadekvatnosti.
U stvari, ne znam zasto i pisem bilo sta i objasnjavam na sta mislim, kad se ti ne potrudis da pazljivo procitas i razmislis o kakvom treningu govorim.  :bored:
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Program za masu?
« Reply #78 on: September 22, 2007, 06:40:47 AM »
pa meni ne moras da se trudi da objavnjas nista..ja poprilicno toga dosta znam,tako da i savet od tebe ne treba..bar za sada :) :) :)..

ali ovo su tvoje reci..

Tanor, pogledaj ovo To je program po kome sam radila i po njemu ispada da svake druge nedelje radis dva puta u toku nedelje iste misicne grupe.

ne vidim,ama bas ni jedan jedini razlog da pocetnik u periodu nabacivanje msicne mase,bez obzira i na suplemetnatciju,hranu i ostal sranja radi bilo kada 1 misic 2 puta nedljno..

i ja stvarno neznam kao i ti zasto se trudim da objsnim nesto sto bi ti trebalo da znas.

kao sto rekoh..meni mnogi termini nisu jasni..kao lagano,.polako.bez pretervainja i ostale stvari...mislim..ako govrim za nekoga ko se oprovalja posle saobracjane nesrece onda su mi ovi termini poznati..ali ako se savetuje neko ko bi trebalo da izgradi msiicnu masu..ovi termini nemaju ama bas nikakvu ni primenu ni svrhu......

Offline shone-88

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Program za masu?
« Reply #79 on: November 19, 2009, 01:23:54 AM »
Ne podizi teme koje su
2 godine stare