EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Grba na ledjima HELP!  (Read 27103 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline esso

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Grba na ledjima HELP!
« on: August 05, 2007, 12:38:46 AM »
 :help: Imam problem sa grbom na ledjima, nije extrem ali se primecuje, ovo mi je profesionalna deformacija jer sam vezan za kompjuter po ceo dan. Odnedavno sam krenuo u teretanu, mada trener nije dovoljno strucan da mi predlozi neku odredjenu vezbu za resavanje problema pa zelim da vas pitam. Imam 23god 1.96cm/72kg dali se to moze resiti u ovim godinama s obzirom da sam mrsav i nemam misicne mase, veoma sam zahvalan svima koji mi daju bilo kakav savet ili uputstvo za vezbanje.
Hvala.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #1 on: August 05, 2007, 01:20:03 AM »
Pozdrav i dobrodosao!
Dobro je sto si se odlucio da vezbas posto taj problem koji imas sa godinama ce biti sve gori ako nesto ne preduzmes. Ono sto ti mozes je da probas vizeuelno da popravis utisak tako sto bi krenuo i sa nekim rezimom ishrane i nabacivanjem neke misicne mase. Popunjavanje "rupa" misicima ce biti od pomoci sto se estetske strane tice a jacanje misica ledja i trbusnog zida ce pomoci pravilnom drzanju i spreciti da se stanje pogorsava vremenom.
Generalno gledano mozes da radis apsolutno bilo koji program za sve misicne partije kao i bilo ko, ko nema tu vrstu problema. Obzirom na sedeci polozaj, trebalo bi da ti predje u naviku da povremeno ustajes i istezes se.
Postoje jos i  odredjene korektivne vezbe koje se preporucuju ... to sam imala negde u slikama pa cu pokusati da pronadjem... malo je nezgodno da ti opisujem kako se izvode.

P.S.
Vlado  :help:
Ako imas slike, postavi ... ovo moje ko zna gde je u racunaru, ako jos uvek egzistira.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline frenky

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 53
  • Gender: Male
  • Sculpting the masterpiece
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #2 on: August 05, 2007, 11:02:23 AM »
znaci to bi po opisu trebao biti jedan od oblika kifoze...

simptomi:
-ramena povijena prema naprijed
-izbočenje se nalazi na ledima
-misici leda su istegnuti
-skraceni prsni i trbusni misici
-kukovi lagano izboceni prema naprijed ,te se u koljenskom zglobu  javlja fleksija....

naravno ovo je ful profil kod jako irazene kifoze....tako da se ne brines


ali posto ti puno sjedis i samim time misici leda su jako oslabili....i definitivno bi trebao ojacati misice leda i to u cijelom paketu...al po meni treba bi se malo vise koncentrirati na  erector spinae ili ti krmiće ili ti donji dio lednih misica...al s obzirom na tvoj odnos visine i kilaze trebao bi u potpunosti nabaciti malo mase kao sto je Tanja rekala da se poravi cjelokupni dojam... ;)

Balls-to-the-wall training. You sweat. You push. It hurts. In here, there's no room for crybabies, no place for talking trash. Just raw lifting. This is real deal......

Offline vlada85

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1228
  • Gender: Male
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #3 on: August 06, 2007, 09:42:43 PM »
ok, prvi postupak, u ispravljanju deformiteta, je rastezanje misica koji su se skratili, grudni, trbusni, pregibaci u zglobu kuka, zadnja loza buta. ja sad nemam ovde slicice kojima bih mogao da ti docaram o cemu se radi, ali mogu ti reci, za istezanje pregibaca u zglobu kuka, kvadricepsa, trbusnih misica odlicna je vezba da sednes na svoje pokolenice(prsti na unutra pete na spolja, zadnjica treba da se smesti u taj trougao) i polako se spustas na laktove, sve dok ti obe plecke ne budu potpuno priounule uz podlogu. vodi racuna da kolena budu sastavljena.

za istezanje trbusnih misica je odlicna i vezba kada se prebacis preko neke vise klupe ledjima(kao da pokusavas da uradis most) propnes se na prste, rukama vuces prema podlozi i glava zabacena u nazad, pogledom pratis sake koliko je moguce. tako zadrzis za pocetak 10-15 sekundi i povecavas postepeno do granice bola. kad dodjes do te granice onda zadrzis jos par sekundi. radi sto cesce ove vezbe, kad god ti padne na pamet, a dobro bi bilo da dok radis da se povremeno prebacis tako preko naslona stolice.

za istezanje grudnih misica bi bilo dobro da te neko uhvati za sake dok su ti ruke odrucene i polako povlaci prema nazad(idealno bi bilo da se sake preklope iza ledja) i onda malo zadrzi kad dodje do granice bola.

za istezanje vratnih misica sakom pritisnes glavu tako da brada dodirne grudi ako je moguce, zatim jedno i drugo rame, a isto tako i uvo da ti dodirne rame.  probacu da nadjem neke od slicica pa da okacim.
over & out

Offline malojaci

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 269
  • Gender: Male
  • potpis
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #4 on: August 15, 2007, 10:06:55 PM »
Slican problem sam i ja imao,buduci da za zivot zaradjujem sjedeci u kancelariji 8 sati dnevno 5 dana u sedmici,dobio sam grbicu na ledjima odmah ispod vrata.Medjutim sad je problem u potpunosti nestao jer sam pojacao i nabacio nesto misicne mase.
...na kraju svake priče ti ostanu lijepi snovi,
maštovite priče o lovi i sijećanja na lijepe dane,
ja rušim zidove iz glave i gledam život sa strane,
posmatram stare jarane koji pucaju kao grane...

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #5 on: August 16, 2007, 07:51:39 PM »
Evo slicica...



Should I stay, should I grow...

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #6 on: August 16, 2007, 07:54:08 PM »
 ;)
Should I stay, should I grow...

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #7 on: August 16, 2007, 08:13:11 PM »
Prva vezba ima bolji efekat kada je vilica zatvorena.
Should I stay, should I grow...

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #8 on: August 31, 2007, 09:49:29 PM »

  Esso,nema te ? NIsta ne govoris,radis li na problemu  i ima li kakvih poboljsanja? :dunno: :dunno: :dunno:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline Uros93

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Grba na ledjima HELP!
« Reply #9 on: April 14, 2010, 12:00:09 AM »
Imam isti problem. . . Imam 16 god(oko1,85 m, oko70kg)  i to mi je preraslo u veliki kompleks koji ne znam kako da resim. . . Trazio sam po googlu kako da ga resim i naisao na vas. . . Da li ove vezbe treba raditi svakodnevno? Onda koliko serija i koliko puta. . .?
Isao bih u teretanu ali majka i otac nece da mi placaju. . .
Pa sam pokusao sam da improvizujem nesto stavio sam sipku na ledja i drzo je rukama. . . Tako dnevno po pola sata setam kucom radim cucnjeve sedim i . . . Ne znam da li mi pomaze, jer mi je glupo sa bilo kim da pricam o tome. . .
Posebno sam se skenjao kad sam video sta je jedan od vas napisao za neku bolest i ja imam skoro sve simptome dobro ne bas izrazene ali ih imam i primecuju se ne mnogo ali se primecuje sve vise i vise. . .

Znam da ovde niko nista nije pisao dugo ali nisam jos uhodan pa nisam naso pretrazivac za postove da pronadjem slicne teme. . .
Ako vas mrzi da pisete koliko sta onda mi dajte neki link gde mogu okvirno da vidim. . .

Hvala! ! !