EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Lako i efektivno  (Read 7486 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Lako i efektivno
« Reply #10 on: November 14, 2008, 08:31:51 AM »
Iako osobno ne preferiram UN dijetu zbog velikih proteinskih potreba za koje smatram da su ljudima urođene, znam da ta dijeta stvarno radi. Ali ovaj sistem prehrane uz kvalitetne treninge je naprosto neodrživ. Uostalom ta dijeta traje 3 mjeseca ( ima i ona fora da ako želiš promjenu metabolizma, moraš još 3 mjeseca nakon dijete doručkovati samo voće ) = 6 mjeseci. E sad, svako tko je ikada trenirao može vam potvrditi da čak i sa najnormalnijom samo umjerenom prehranom u 6 mjeseci čovjek može napraviti pravo čudo.
Ali siguran sam da niti ta dijeta, kao niti jedna druga, nije lagana za izdržati.  :wallbash1:
Lako i efektivno u ovom sportu ne postoji, ako i postoji to treba izbjegavati  :nonono:

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Lako i efektivno
« Reply #11 on: November 14, 2008, 08:33:00 AM »
P.S. Svaka dijeta radi kada ju se pravilno provodi...

Offline kaliopa

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: Lako i efektivno
« Reply #12 on: November 29, 2008, 08:53:06 PM »
Evo da i ja ostavim svoj post prvenac :)
I ja sam kao i mnogi drugi slucajno naisla na ovaj forum, prvo trazeci nesto bezveze, a drugi put pre mesec i po dana kada sam resila da zdravo zivim, Google je izbacio ovu adresu na moj upit. Hvala Google-u, a vama jos vise :)
Ono sto me je izazvalo da pocnem i ja da ucestvujem jeste pominjanje ove grozne dijete. Naravno da sam ja licno najveci krivac za svoje stanje, ali je i dijeta malo malecno imala udela. Sto se tice izdrzavanja, nije toliko tragicno izdrzati sem tog dana na vocu i naravno taj sa vodom, ali koliko ja znam vodeni dan se ne praktikuje svaki peti dan, vec jednom ili dva puta u mesecu nisam sad vec sigurna. Ono sto je primamljivo svima jeste naravno taj dan kad se jedu testa i kolaci. Ni ja ne poricem da se kilogrami skidaju. Ali u mom slucaju su se SVI vratili neverovatnom brzinom i jos sam dobila par kad sam se vratila na svoju predjasnju ishranu. Kod mog decka je bilo drugacije, on je smrsao 10 kg, a vratio 4 kg, znaci imao je koristi od dijete. Ja sam imala malo kilograma viska, recimo da sam htela 5 da smrsam do svoje idealne, smrsala sam 3 a nabacila 6 :(
Nema nista bez promene navika. Osim toga svaka takva dijeta izgladni coveka i onda posle jos vise jede jer se uzeleo svega. Lazicev plan je savrsen, jer nikad nisam gladna, niceg zeljna, a kilogrami spadaju. Zbog svega toga nije tako tesko zamisliti da se UVEK tako hranite. Jos samo malo privikavanja, borim se jos uvek sa brojem obroka, pijenjem 2 litra vode i ne treniram full jer imam uzasnu upalu misica, ali ubrzo i ja otvaram svoju temu za dnevnik.
Pozdrav svima i kad ste vec dosli na ovaj forum, slusajte sta ljudi ovde pricaju, a ne izmisljajte toplu vodu sa un dijetom koja pritom nista ne valja. To kazem zato sto sam vise postova procitala (stavise danas) gde ljudi pominju i predlazu un dijetu i nije mi jasno, mene bi bilo blam da o tome pricam ovde kao o necem pozitivnom.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lako i efektivno
« Reply #13 on: November 29, 2008, 11:39:17 PM »
ljudi prvo moraju shvatiti kako organizam funkcionise pa onda pricati o dijeti (kao nacinu ishrane)

ja ne verujem da na ovom forumu pored toliko informacija (ispravnih) i dalje ima onih koji predlazu koje kakve dijete  :wallbash1:

za'ebite dijete .... jedite SVE i mrsavite!!!
potrebno je samo nakon obroka (pre nego sto se sve to svari i pre nego sto nam nahrani organizam) gurnuti prst i sve povratiti. :puking: kilogrami idu dole 100% (za zdravlje se i ovako vecina ne brine) :brick:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tinche

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 25
  • Gender: Female
Odg: Lako i efektivno
« Reply #14 on: November 30, 2008, 12:20:06 PM »
za'ebite dijete .... jedite SVE i mrsavite!!!
potrebno je samo nakon obroka (pre nego sto se sve to svari i pre nego sto nam nahrani organizam) gurnuti prst i sve povratiti. :puking: kilogrami idu dole 100% (za zdravlje se i ovako vecina ne brine) :brick:


bleso jedna!!!! neka budala se mozda i obraduje tvom predlogu!!!!    :crazy:



Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Lako i efektivno
« Reply #15 on: November 30, 2008, 01:26:52 PM »
@tinche

pa ako je neko dovoljno lud da moj post shvati kao preporuku taj treba da je pod strucnim lekarskim nadzorom a ne da surfuje i prelistava forume.


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Lako i efektivno
« Reply #16 on: November 30, 2008, 02:30:56 PM »
zasto tema ne bi ostala..ovo ce za nekog biti korisna informacija
mislim da svaka dijeta treba da bude ispisana ovde..e sad drugo je ako neko misli da treba ovako da se radi..
nije toliko tesko skinuti kg,tesko je odrzati misice.dzabe idealna tezina ako se nema gram misica
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: Lako i efektivno
« Reply #17 on: November 30, 2008, 04:04:14 PM »
Bjelančevine je potrebno unositi svaki dan, a nikako ne svaki 4. dan. Uostalom to je način prehrane koji je apsolutno neodrživ na dulje staze - čak se štoviše niti ne preporučuje održavati dulje od propisana tri mjeseca. Druga stvar je što uz nju nije potrebno vježbati, tj. gotovo je nemoguće odrađivati ikakve iole ozbiljnije treninge nakon npr. mjesec dana držanja te dijete.
J***s ti dijetu koja te neće naučiti kako da funkcioniraš kroz cijeli život - ta dijeta ti neće usaditi nikakve kvalitetne navike, neće te naučiti da hrana nije poslastica nego sredstvo koje nas izgrađuje...
Ko te neke stvari ne nauči, dzaba mu sve dijete ovoga svijeta

Offline milan90sd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 181
  • Gender: Male
Odg: Lako i efektivno
« Reply #18 on: November 30, 2008, 05:52:02 PM »
ova dijeta je jos i dobra u odnosu na onu sa kojom sam ja smrso 35kg.  :blush:
i onda se pobijes....i batine dobijes onako pijan