EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problemi sa ishranom  (Read 3637 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Problemi sa ishranom
« on: September 25, 2009, 11:28:46 PM »
Imam problem koji mi svi kazu da je vezan za ishranu.
Primetio sam da poprilicno sporo napredujem u teretani jeste da tek idem ne punih 25 dana ali svi mi kazu da sam sporo napredovao...

evo jedan od mojih klasicnih obroka:

Dorucak: 2 jaja , 200-250g sira (10% mlecne masti mladi sir), 250ml jogurta ella, 2 tost-a integralnog hleba
Uzina: 0,5L ella jogurta
Rucak: Pasulj... sad nemogu napamet da kazem koliko je bilo pasulja ali odprilike 400g zutog pasulja, 2 tosta integralnog hleba
Vecera:(1h nakon treninga) 500-600g piletine, 200-250g sira (isti kao za dorucak), 2 tosta integralnog hleba

visok sam 187-8cm, oko 82-3kg tezak

Molio bih nekog da mi pomogne, svaka pomoc je dobro dosla.... Hvala unapred

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #1 on: September 26, 2009, 08:24:51 AM »
bolje ti je tih 600 gr piletine razvuci na 3 dijelA po 200 grama...

Ostalo necu ni komentarisati, idi malo procitaj podforu ishrana pa ces vidjeti da gresis puno.
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #2 on: September 26, 2009, 09:28:23 AM »
ja sam procitao bas na forumu da je bolje uneti vise proteina posle treninga nego pre.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #3 on: September 26, 2009, 09:51:34 AM »
ne mozes da ugradis sve to odjednom..to je 120-130grama proteina
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #4 on: September 26, 2009, 09:54:28 AM »
Moze LAzic i josh neki pola kile mesa ugraditi u sebe, ali ti kao pocetnik cisto sumnjam da mozesh...


I na kraju krajeva dzaba ti tih pola kile poslije treninga, ako je ostatak dana "susha" sto se tiche proteina. :)
Valja njih tokom cijelog dana unositi...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #5 on: September 26, 2009, 11:06:53 AM »
moze onaj sto je na aas i na insulinu
elem,lepo ti rece covek,rasporedi to..ako nista drugo lakse ce ti biti za varenje
400gr pasulja+integralni hleb je mnogo odjednom
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #6 on: September 26, 2009, 11:38:08 AM »
@Tenssa... unosim ja tokom celog dana proteine, a ovo je samo pojacan obrok posle treninga...

@Milan.. hmm probacu da rasporedim ali ja vec jedem na svakih 3h...

Jel znate mozda gde mogu Ella sir da nabavim... prestali su u MAXI-u da ga nabavljaju  :wallbash1:

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #7 on: September 28, 2009, 12:41:01 AM »

Jel znate mozda gde mogu Ella sir da nabavim... prestali su u MAXI-u da ga nabavljaju  :wallbash1:

Da,to sam i ja primetio da vec desetak dana nema Elle u maxi-ju i tempu (mada je to isto :) )...Ja sam kupio u "Merkatoru" ako si iz Beograda ili u nekom gradu gde postoji Merkator.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #8 on: September 28, 2009, 08:07:22 AM »
jesam iz bg-a al u merkator nisam nikad iso......

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Problemi sa ishranom
« Reply #9 on: September 28, 2009, 11:14:14 AM »
Pa eto ti prilike da ga posetis :)
Mada pogledaj i po nekim privatnim radnjama u tvom kraju,mozda neko nabavlja...