EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Problemi oko treninga...  (Read 8719 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanatos

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 69
  • Gender: Male
Problemi oko treninga...
« on: May 20, 2008, 05:40:59 PM »
Krenuo sam u teretanu 1.marta i dosad, uz odgovarajucu suplementaciju (kreatin, glutamin, whey) naravno,sa 80 dosao na nekih 90kg (visok sam 186). Neki bi rekli dovoljno je, medjutim ja imam vrlo sirok struk (94, a salo nemam) i sa tim u skladu i veoma siroka ramena tako da mi treba dosta misicne mase da bih to pokrio. Moj najveci problem su grudi, nisam ih adekvatno razvio a i vrlo su slabe(ravni bench 70kg, 6x) da bude jos gore leva strana grudi zaostaje za desnom. Znam za sve vezbe grudi i nema one koje nisam radio, ali stvar je u tome sto meni snaga a ni masa grudi za ova dva meseca uopte nije porasla. Nije da ne radim , nije da se ne trudim ali nece pa nece, kod svih misicnih partija je ostvaren izvestan napredak ali ove grudi mi bas zagorcavaju zivot...
Kada sam planirao program u pocetku vodio sam se informacijom da misicnom vlaknu treba 48 sati da bi se formiralo. Sto znaci da jednu misicnu partiju ne treba opterecivati svakog dana. Ali, evo kako je izgledao moj trening, za grudi imam dve varijante,minimum 6 ponavljanja po seriji a zajedno sa zagrevanjem imam negde oko 6 serija , pa vi sad vidite sta ne valja i hvala unapred :

1.  dan  grudi-triceps (1. kosi bench bucice, peck-deck, ravni bench, propadanje 2.kosi bench, razvlacenje bucicama, bench prees(valjda se tako zove i pull over)) i triceps(uski bench.ispravljanje ruke tricepsom u pretklonu, lat masina))


2.  dan  ledja-biceps
3.  dan  ramena-noge
4.  dan  pauza

 Za ostale partije mislim da je nepotrebno da navodim konkretne vezbe jer sam njima manje-vise zadovoljan



Offline LuCifeR

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 109
  • Gender: Male
  • Bolje biti VELIK nego nebiti!
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #1 on: September 06, 2008, 04:58:05 PM »
Niko se nije udostojio da ti odgovori, evo ja cu prvi, probaj da radis grudi zaseban dan samo njih i samo vezbe u kojima osecas da rade, takodje smanji broj serija sa 6 na 4-5...moglo bi da pomogne, meni su grudi isto ne razvijene i uskoro cu poceti sa takvim treningom tacnije dva treninga dnevno sve odvojeno, da sto vise hrane ide u misice..
 ;)
Bolje biti VELIK nego nebiti!

Offline McGrady

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #2 on: September 07, 2008, 10:43:13 AM »
E, pozz, moj trening je isti a verujum i kod vecine :
1) Grudi i biceps
2)Ledja  i triceps
3)Noge i ramena
Ono sto me zanima je kad radim na masi, koliko vezbi, na primer za grudi, treba da se radi i koliko ponavljanja ?
Ja sam za svaku grupu misica radio po 4 vrste vezbe po 8 ponavljanja i trening mi traje oko 1 i 30h  do 2 h !
A cuo sam od nekog lika da trening kad radis masu treba da traje oko 45min i za svaku grupu misica , 2 vrste vezbi po 6 ponavljanja ...
Sta gde i kako .. pomozite  :blush:
" Only God Can Judge Me "

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #3 on: September 07, 2008, 12:36:33 PM »
@tanatos

grudi nekad znaju da budu jako zajebana misicna partija za pogadjanje..drzi se bazicnih vezbi,ne treba ti pekdek za sada..znaci presevi sipkom,bucicama,propadanja i neko razvlacenje.. kada lezes na klupu,pre toga spojis lopatice i isturis grudi tj napravis most..laktovi idu u slovo T i kada potiskujes na gore grudi guras napred i trudes se da konrahujes misic ceo pokret..ledja nikad skroz ravna na klupi..most-dupe i lopatice na klupi a ledja izvijes koliko mozes

@mcgrady
obicno se gleda broj serija za misicnu partiju..ako je ona velika npr ide se do 12 serija,ako je mala  kao npr biceps ide se oko 6-7 serija
e sad..npr akoradpis biceps mozes ti 2 vezbe po 3 serije a mozes i 6 vezbi po 1 seriju,zavisi kako si planirao taj dan..tacno je da trening treba da traje oko 45 min. I po stoti put ovde-nema vezbi za masu i definiciju,to se regulise ishranom
znaci treniras npr grudi i tricepsok 12ak serija za grudi i 6 za triceps..to je oko 18 serija na treningu..one trebajud a budu dovoljno jake i kvalitetne,pauze kratke i onda odes kuci jedes i spavas
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline scorpion

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #4 on: December 11, 2008, 02:54:28 PM »
hey poz svima,nemojte se zavaravati drugovi body bilding je jedan od sportova koji sadrzi svoje specificne aktivnosti.Da bi se nesto postiglo u zivotu treba raditi,ali ne samo raditi nego najvaznije je pravilno raditi,i pravilno se hraniti.U protivnom da bih zeleli da imate dobar grudni kos treba povecati trening dva put nedeljno radite grudni kos,od 60min do 90min i nista drugo, za bicepse i tricepse ostavite drugi dan,jer dok trenirate grudni kos radi i biceps i triceps to je ne zamisljivo.Zatim treba vam dobra isharan sto vise vitamina i proteina posle svakog treninga,a zatim neizmenican odmor po mogucnosti spavanje da bi se misici mogli odmoriti i zatim bili spremni za naredni trening.A trebamo jedno znati,ovo se sve ne postize za mesec dva ili tri,nego posle godinu dana mozemo videti bar od nekih rezultata;) sve najbolje pozzzzzzzzz

Offline skols

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Problemi oko treninga...
« Reply #5 on: January 21, 2009, 10:51:18 PM »
Cao svima. Zanima me jel moguce da se "odradim" u teretani ako pored teretane idem na rukomet(treninge imam 6 puta nedeljno a u teretanu idem 3-4 puta) a ne koristim nista od preparata? Hvala unapred!!! :help:

Offline mladi bilder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #6 on: January 21, 2009, 11:05:57 PM »
Cao svima. Zanima me jel moguce da se "odradim" u teretani ako pored teretane idem na rukomet(treninge imam 6 puta nedeljno a u teretanu idem 3-4 puta) a ne koristim nista od preparata? Hvala unapred!!! :help:
Pa moguce je da se odradis ali tesko i moras da jedes "ko konj". Valjalo bi ti kupiti neke
suplemente da ne bi dosao u stanje pretreniranosti.

Offline scorpion

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #7 on: February 06, 2009, 10:05:20 PM »
caos, evo moje vezbe za grudi kako ja radim: BENCH- 4x8 sa 60kg,pa 3x6 sa 80kg, 3x4 sa 90kg, 2x3 sa 100kg i 1x1 sa 110kg, onda kosa klupa 6x8 sa 70kg, onda prava klupa idem sa bucicama razvlacenje 6x8 sa 20kg znaci obe ruke 40kg  i na kraj razvlacenje sa kablovima, jeli ovo u redu ili treba neka izmena ili neznam sta vi mislite, dali bi mogo neko da mi pomogne,jer mi grudni kos slabije napredjuje?hvala unapred  :help:

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #8 on: February 06, 2009, 10:49:54 PM »
Moj trening je slican,samo sto umesto kablova odradim kontra kosi potisak bucicama.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Problemi oko treninga...
« Reply #9 on: February 06, 2009, 11:28:13 PM »
scorpion koliko serija i koliko ponavljanja radish na benchu??

ne kontam to gore kako chitam, ne ide mi u glavu kako radish... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.