EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc oko ishrane  (Read 8241 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aca85

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Pomoc oko ishrane
« on: December 09, 2008, 12:19:59 PM »
Kao 1. cao svima.Nov sam clan ocigledno.
Krenuo sam opet u teretanu posle tro-godishnje pauze,pa sam mislio da bi trebao da pripazim na ishranu ako vec zelim da postignem neke zadovoljavajuce rezultate.
Pregledao sam par topic-a(na forumu) u vezi ishrane ,al sto sam vise citao sa tim sam bio vise zbunjen.
Pa sam mislio ako moze direktna pomoc  :blush:
Znaci zanimalo bi me kako i scim?Vec sam izbacio hranu koja sadrzi u sebi secera i masnu hranu,al znam da to nije dovoljno.
Znam da ce te pitati kako se hranim,pa da odma odg. studentski  :bored: znaci kako stignem,raspored na faxu mi je opsti uzas,pa u teretani iskljucivo idem izmedju 10-14h,jedan obrok (rucak) je svakodnevni i to u menzi (i to izbeci ne mogu,nit zelim!)a za ostalo,kako stignem.(znam,uzas  :hitself: ).
E sad,mi mozete malo pomoci oko ovoga ,bio bi zahvalan  :help:  :blush:

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #1 on: December 09, 2008, 02:21:37 PM »
Kao 1. cao svima.Nov sam clan ocigledno.
Krenuo sam opet u teretanu posle tro-godishnje pauze,pa sam mislio da bi trebao da pripazim na ishranu ako vec zelim da postignem neke zadovoljavajuce rezultate.
Pregledao sam par topic-a(na forumu) u vezi ishrane ,al sto sam vise citao sa tim sam bio vise zbunjen.
Pa sam mislio ako moze direktna pomoc  :blush:
Znaci zanimalo bi me kako i scim?Vec sam izbacio hranu koja sadrzi u sebi secera i masnu hranu,al znam da to nije dovoljno.
Znam da ce te pitati kako se hranim,pa da odma odg. studentski  :bored: znaci kako stignem,raspored na faxu mi je opsti uzas,pa u teretani iskljucivo idem izmedju 10-14h,jedan obrok (rucak) je svakodnevni i to u menzi (i to izbeci ne mogu,nit zelim!)a za ostalo,kako stignem.(znam,uzas  :hitself: ).
E sad,mi mozete malo pomoci oko ovoga ,bio bi zahvalan  :help:  :blush:

Jesi debeo, zelis da budes velik, da budes definisan, da budes debeo mozda? Visina, tezina?
Detalji, detalji...ah ti detalji najbitnija stavka u zivotu...

Studentska ishrana je super dok god imas ranac u kome ces nositi predpripremljanu hranu...

u teretani si u vremenu izmedju 10-14 na 1,5h ili si 4h u teretani?

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #2 on: December 09, 2008, 03:40:25 PM »
Hajde dok se malo razvije tema da postavim jedno pitanje koje je vezano svakako za ishranu.
Da li dodjete u situaciju da jednostavno monotonu BB ishranu ne mozete da jedete, odnosno da li vam dodju dani kad vam sama pomisao na ustaljeni rezim ishrane podigne zgaravicu? Konkretno, naletio mi je upravo takav period, pa sam sve pustio na neka 3-4 dana, sad je vec bolje, ali i dalje ne guram potreban "kapacitet".
Sta radite, ako vam uopste naleti ovakav problem? Sta mijenjati, kombinovati, cime recimo popuniti ili zamijeniti obrok koji je predvidjen za pilece bijelo ili ribu (ili crveno meso)?
I usput, sta raditi kad uz svu volju i zelju zbog obaveza propustite trening, ili vise od jednog treninga, kad jednostavno ispadnete iz potrebne seme i treninga i ishrane?

Offline aca85

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #3 on: December 09, 2008, 03:42:25 PM »
E da detalji detalji  :bored: zaboravio.
Pa visok 1.80 a tezak (valjda) 80 (cilj mi je 90kg) ~ davno sam se merio.Ne nisam debeo,nit sam mrsav,al imam na sebi po malo nezeljenog sala tj na stomaku.(ono piwo piwo piwo ... to sam takodje izbacio iz ishrane)
Znaci nebi hteo da se ugojim,nit da smrsam,samo da skinem to nezeljeno sa sebe,a ostatak kilaze planiram da dobijem na masi (polako al sigurno).
Ne ,kad sam reako od 10-14,mislio sam ,samo u to vreme mogu da idem u teretanu (zbog haoticnog rasporeda predavanja na faxu),a trening je 2h + trcanje.

Offline sermanden

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 358
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #4 on: December 09, 2008, 09:11:38 PM »
Hajde dok se malo razvije tema da postavim jedno pitanje koje je vezano svakako za ishranu.
Da li dodjete u situaciju da jednostavno monotonu BB ishranu ne mozete da jedete, odnosno da li vam dodju dani kad vam sama pomisao na ustaljeni rezim ishrane podigne zgaravicu? Konkretno, naletio mi je upravo takav period, pa sam sve pustio na neka 3-4 dana, sad je vec bolje, ali i dalje ne guram potreban "kapacitet".
Sta radite, ako vam uopste naleti ovakav problem? Sta mijenjati, kombinovati, cime recimo popuniti ili zamijeniti obrok koji je predvidjen za pilece bijelo ili ribu (ili crveno meso)?
I usput, sta raditi kad uz svu volju i zelju zbog obaveza propustite trening, ili vise od jednog treninga, kad jednostavno ispadnete iz potrebne seme i treninga i ishrane?

Ja jedino kad nemam trening taj dan, onda ne mogu bas sve da ispostujem.
Ali npr. ne menjam obrok vec posle njega dodam neki slatkis kao npr. namazem krem na hleb  i eto tako dobijem motivaciju da pojedem taj bezukusni zdravi BB obrok.  : :yes: (ovo samo za ektomorfe preporucujem)

Offline dymatize3

  • Izbacen sa foruma
  • *
  • Posts: 27
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #5 on: December 09, 2008, 09:12:22 PM »
Hajde dok se malo razvije tema da postavim jedno pitanje koje je vezano svakako za ishranu.
Da li dodjete u situaciju da jednostavno monotonu BB ishranu ne mozete da jedete, odnosno da li vam dodju dani kad vam sama pomisao na ustaljeni rezim ishrane podigne zgaravicu? Konkretno, naletio mi je upravo takav period, pa sam sve pustio na neka 3-4 dana, sad je vec bolje, ali i dalje ne guram potreban "kapacitet".
Sta radite, ako vam uopste naleti ovakav problem? Sta mijenjati, kombinovati, cime recimo popuniti ili zamijeniti obrok koji je predvidjen za pilece bijelo ili ribu (ili crveno meso)?
I usput, sta raditi kad uz svu volju i zelju zbog obaveza propustite trening, ili vise od jednog treninga, kad jednostavno ispadnete iz potrebne seme i treninga i ishrane?
sto se tice hrane, meni je svaki dan takav, ja taj problem resavam time sto jedem na zor, ili otaljikam obrok na 20min. znaci pocnem da jedem i radim nesto zanimljivo tipa facebook i zaboravis sta jedes. probaj.
a za to drugo oko treninga ti niko ne moze pomoci. probaj da ne preskaces trening, a ako preskocis jbg onda, sutra.
..

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #6 on: December 10, 2008, 12:18:43 AM »
Hajde dok se malo razvije tema da postavim jedno pitanje koje je vezano svakako za ishranu.
Da li dodjete u situaciju da jednostavno monotonu BB ishranu ne mozete da jedete, odnosno da li vam dodju dani kad vam sama pomisao na ustaljeni rezim ishrane podigne zgaravicu? Konkretno, naletio mi je upravo takav period, pa sam sve pustio na neka 3-4 dana, sad je vec bolje, ali i dalje ne guram potreban "kapacitet".
Sta radite, ako vam uopste naleti ovakav problem? Sta mijenjati, kombinovati, cime recimo popuniti ili zamijeniti obrok koji je predvidjen za pilece bijelo ili ribu (ili crveno meso)?
I usput, sta raditi kad uz svu volju i zelju zbog obaveza propustite trening, ili vise od jednog treninga, kad jednostavno ispadnete iz potrebne seme i treninga i ishrane?

Nema da ti je lose, mora, a ako ti je bas zlo, onda kao i ja i sermanden samo se natrpas necega, pa ja bez punjene pljeke nedeljno ne bi preziveo zato i imam kardio trening..

Kad preskocis trening, onda odes u teretanu sa besom u ocima i odradis najbolji trening zivota, odvalis se, das svaki atom snage za taj trening, naravno, preporucujem samo ako imas glutamin.. :)
Najbolje je ne preskakati trening ni za sta na svetu, meni nema nista vaznije od toga, ako se nesto desi pa ne odem na trening to nije propustanje nego oduzmem sebi slobodan dan za odmor, ja ih imam dva nedeljno i jednom nedeljno predjem celo telo...

E da detalji detalji  :bored: zaboravio.
Pa visok 1.80 a tezak (valjda) 80 (cilj mi je 90kg) ~ davno sam se merio.Ne nisam debeo,nit sam mrsav,al imam na sebi po malo nezeljenog sala tj na stomaku.(ono piwo piwo piwo ... to sam takodje izbacio iz ishrane)
Znaci nebi hteo da se ugojim,nit da smrsam,samo da skinem to nezeljeno sa sebe,a ostatak kilaze planiram da dobijem na masi (polako al sigurno).
Ne ,kad sam reako od 10-14,mislio sam ,samo u to vreme mogu da idem u teretanu (zbog haoticnog rasporeda predavanja na faxu),a trening je 2h + trcanje.

Kao sto ovde Lazic kaze :link: iskoristi taj momenat kad tek kreces za masu, tad je najbolje, pumpas se od svega, ne treba ti saplementacija, znaci skrati trening, napravi ga brutalnim, nabaci misice, ako ti treba pomoc oko treninga obrati se u trening sekciji dobices odma pomoc, obrati se u ishrani odma ce se sastaviti nesto..

Kad zavrsis masu, kad nabacis 15kg mase, tad ces iscrpljujuce treninge za defku i kardio pa da skines salo tad mozda opadne malo misicna masa, al nebi trebalo mnogo, a mozda i uopste, al za svaki slucaj nabaci 15 umesto 10kg..

Kapis foru?

@Dymatize3

Brate sta se desava sa tvojim nalozima? samo dodajes plus 1 na svaki sledeci..

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #7 on: December 10, 2008, 11:23:35 AM »
Osim sto ispadamo iz forme, sta gubimo ako preskocimo trening?

Offline aca85

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #8 on: December 10, 2008, 11:53:57 PM »
Aha... pa ok,hvala svima i miso tebi,nakako sam te najvise razumeo.
Budem imao neke frke u vezi ovoga cu da vam se javim
'fala jos jednom.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomoc oko ishrane
« Reply #9 on: December 11, 2008, 01:38:42 PM »
Quote
@Dymatize3

Brate sta se desava sa tvojim nalozima? samo dodajes plus 1 na svaki sledeci..

 :evillaugh: banovali mu zlikovci ona prethodna dva 
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380