EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ako moze i meni pomoc oko ishrane  (Read 25257 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #10 on: December 20, 2008, 02:52:10 PM »
jok,ne podnosim majonez,samo cisto maslinovo ulje :yes:

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #11 on: December 20, 2008, 03:19:03 PM »
pirinca skuvam 400gr sto ispadne 800gr,pa u svaki obrok uzmem po 150,200gr tako da imam za 4 obroka,onako od oka uzimam otprilike,ali svaki obrok mi bude podjednak sto se tice pirinca.
400g pirinca = 320g ugljenih hidrata
na to dodas:
1kg mesa + 50g PWM + 450g sira = skoro 350g proteina

Proteinski unos ti je i vise nego dobar, UH su ok (mada ne znam da li si endo/ekto/mezo) tako da na to dodas jos recimo oko 100-120g masti u toku dana i popeces se na nesto vise od 3600 kalorija sto bi trebalo da bude ok. U zavisnosti od toga kako ti telo bude reagovalo, menjaj ishranu, dodaj uh ili ih menjaj mastima.

e sad samo da pitam u vezi masti,keva mi kupi maslinovo ulje da mesam sa pirincem zbog lepseg ukusa
Nije preporucljivo da se mesaju u jednom oboku ugljeni hidrati i masti.

problem je sto ja nemam pojma koliko sam na taj nacin uneo masti i onda naravno da ne mogu da izracunam otprilike tacan unos masnoca.
Racunaj da otprilike u jednu supenu kasiku stane 15ml ulja.

proverio sam cene kikirikija i badema,otprilike je ista cena,1kg i jednog i drugog je oko 600,700 dinara,a ako uzmem u obzir da na 100gr i kikiriki i badem imaju oko 40 masti onda mi dnevno treba barem 100,150gr sto mi je malo skupo,tako da jedina opcija mi je maslinovo ulje ili to laneno seme sto si rekao ako uspem igde naci po ceni 200din 1kg :)
Stvarno ne znam, ja kikiriki nabavljam za oko 300-350 dinara po kg ne znam zasto je kod tebe toliko skupo. Btw, kikiriki ima 50g masti na 100g.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #12 on: December 20, 2008, 03:39:26 PM »
Quote
1kg mesa + 50g PWM + 450g sira = skoro 350g proteina
ne bude uvek 1kg mesa dnevno,nekad bude i 500,600gr zavisi od finansija
1kg mesa=200proteina,50pwm=40 proteina i sir 450gr=40proteina  ;)

Quote
Proteinski unos ti je i vise nego dobar, UH su ok (mada ne znam da li si endo/ekto/mezo
cist ekto ;)

Quote
Nije preporucljivo da se mesaju u jednom oboku ugljeni hidrati i masti.
nisam znao :dunno:,hvala.jel se sme pirinac posoliti zbog boljeg ukusa?
da li posle 1 i 2 obroka mogu da ubacim po jednu kasiku maslinovog,valjda se tad nece izmesati UH i masti ili da ubacim u zadnja 2 obroka kao sto si rekao?

Quote
Racunaj da otprilike u jednu supenu kasiku stane 15ml ulja.
jel to dodje onda oko 15gr masti?

Quote
Stvarno ne znam, ja kikiriki nabavljam za oko 300-350 dinara po kg ne znam zasto je kod tebe toliko skupo. Btw, kikiriki ima 50g masti na 100g.

pogledacu na jos par mesta,mada cisto sumnjam da cu naci jeftinije :nonono:
jel ti kupujes onaj kikiriki u ljusci ili otrebljen?

uff kolko pitanja :) :blush:

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #13 on: December 20, 2008, 04:04:08 PM »
cist ekto ;)
Tebi je onda potrebno dosta UH za masu, rekao bih da jedno vreme jedes po ovom jelovniku pa da postepeno povecavas UH, masti ne bih dirao.

nisam znao :dunno:,hvala.jel se sme pirinac posoliti zbog boljeg ukusa?
Naravno, ako volis stavi umesto soja sos (nisam nista o njemu citao, ali stavljas ga malo tako da ne verujem da je problem), meni je to najukusnija varijanta sa pirincem.

da li posle 1 i 2 obroka mogu da ubacim po jednu kasiku maslinovog,valjda se tad nece izmesati UH i masti ili da ubacim u zadnja 2 obroka kao sto si rekao?
Bolje je da stavis u zadnji obrok. Nece ti nesto konkretno biti od obroka u kojem imas uh+m ali je moguce da ces se bespotrebno zamastiti. Kad se ne moze drugacije - sta da se radi, ali kad mozes izbegavaj.

jel to dodje onda oko 15gr masti?
Da, mozes tako da racunas.

jel ti kupujes onaj kikiriki u ljusci ili otrebljen?
Uzimam po prodavnicama gde prodaju robu na meru, uzimam kako kad - ponekad sa ljuskom, ponekad otrebljen, kad mi je bas stalo da jedem nesto zdravo onda jedem onaj nesoljeni otrebljen.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #14 on: December 20, 2008, 04:20:19 PM »
hvala na objasnjenjima,razjasnjeno mi je dosta stvari sad.
pozz :)

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #15 on: December 21, 2008, 04:18:28 PM »
da li se moze piti cedevita,dnevno 150gr u 2.5l vode i to da popijem sve u toku dana?
ili smetaju te kalorije koje su u cedeviti?

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #16 on: December 22, 2008, 12:47:59 AM »
Pa to je vec pitanje za tebe dal ti smetaju, mozda ces sagoreti treningom dosta, a mozda tih 3000 vec mnogo ako ti je trening slab pa postanes endomorf.. :)

Ovo kazem jer ja non stop pijem la vitu, su voce, next itd..pa mi ne smeta toliko..ne mogu nista drugo, pijem i vodu ali ne preterano, kad bi pravili AV hidroaktiv u 1.5l ambalazi pio bi to non stop, ovako mi jako skupo, a ne mogu da popijem toliko obicne vode jer je bezukusna, radije nesvesno ostajem dehidriran..

Mada koliko se secam cedevite ima neki minimum kalorija koji je ne znatan..

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #17 on: December 22, 2008, 10:08:55 AM »
hvala na odgovoru.
pa evo ja iskreno,ponekad jedem sta mi padne na pamet,a nista se ne lepi za mene,nemam sala na stomaku,valjda imam dosta brz metabolizam,pa se nadam da mi nece skoditi cedevita,jer samu vodu ne mogu da pijem vise od 1l,a kad imam 2.5l cedevite pred sobom,to mi ode za tren oka jer je jako ukusna.
a trening mi je dosta intezivan,pa verujem i da sve te pogresne kalorije koje unesem,na kraju i sagorim :)

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #18 on: December 22, 2008, 06:35:22 PM »
ekipo,ima li ovde neko od vas da jede kornfleks oko 100gr svako jutro,jel se umastio ili nabacio sala ili je ostao isti bf?
ovsene necu jesti ni pod koju cenu,povraca mi se od njih,pirinac me vise jbt smorio svako jutro,a kornfleks sa malo secera,crash expressa i mleka ima caroban ukus (mogao bi pola kg pojesti u slast) iako ih ne jedem vec 2 meseca a svi pricaju da ima puno secera,pa me to sad muci jer necu da se zamastim ili nabacim salo iako imam brz metabolizam?

dakle,da cujem sta imate na to da kazete,jel ste za to da se batale ti kornfleksi i nastavi rokanje po pirincu ili moze svako jutro po barem 100gr sa malo mleka,secera? :)

i da,jel su to korisni ili beskorisni UH iz kornfleksa,ima oko 70UH na 100gr,a tih 100gr kornfleksa za razliku od pirinca pojedem za 2 minuta :)

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #19 on: December 23, 2008, 12:04:57 AM »
Ako kazes da si cist ektomorf ne verujem da ce ti praviti problema.

Istina je da corn flakes ima nesto secera u sebi i da su UH u njemu uglavnom prosti. Kad vec pitas da li je neko jeo to i umastio se - ja sam prvi jer mi je jedno vreme to bio uobicajen dorucak, sa mlekom i to jos zasladjeno. Znaci insulin u nebesima. Ali ja sam tezak endomorf tako da ne mora da vazi i za tebe.

Ja bih izbegavao, isto kao i cedevitu, no probaj pa vidi kako ti odgovara. Mislim da je to je samo nepotrebno provociranje gusterace koje ti se moze obiti o glavu ako radis svaki dan i to sa ishranom koju si naveo u proslim postovima.

Btw, ne mozes promeniti svoj telesni tip. Mozes naterati telo da prihvati drugo stanje kao homeostazu, da ubrzas metabolizam ili ga usporis, ali nikada neces moci da postanes endomorf. Biti endo/ekto/mezo nije stvar samo metabolizma vec i skeletne konstrukcije i jos dosta drugih stvari.

Jos jedna stvar. Dehidratacija povlaci katabolizam, tako da nemoj da praktikujes zedj.

EDIT: Cedevita - izbaci odmah. Tek sad citam ponovo i vidim da se radi o 150g (znaci jedno 100ak grama secera, po slobodnoj proceni), isuvise. Samo ces da se umastis. Ako ti je toliki problem da pijes obicnu vodu, stavi malo limuna, cimeta, cega god, kupi vestacke zasladjivace pa trosi u malim kolicinama, ali mislim da je svaka opcija bolja od ove tvoje.