EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...  (Read 35973 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #20 on: May 29, 2010, 10:05:27 AM »
Vexxx i ti Lola28, vi biste trebali skinuti "privremeno" sve ugljene hidrate sa vaseg jelovnika....Jedino su dozvoljeni nisko glikemicni kao povrce. Vas glavni izvor energije bi trebali biti masti...dobri masti. Sto se tice vjezbanja samo aerobni trening...ali zabelezite ovo u vasim notesima da aerobni trening moze lako da bude i "anaerobni"...Ako se drzite ovoga jedno 6 mjeseci onda bi trebalo da se ocekuje poboljsanje problema i skidanje kilaze...a najverovatno i skidanje lekova...

Svako dobro...
Jesi li ti probao to sto savjetujes??
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #21 on: May 29, 2010, 10:42:39 AM »
Slobodno se moze biti na ishrani do 45-50 % masti. Ostalo bi bili proteini i nisko glikemicni UH. Pazi kad pricamo o masti postoje dobri i losi. Ja sam napomenuo i da se radi cardio gdje svaki trening je aeroban sto znaci potrosis 80-90% masti za vreme treninga od svih potrosenih kalorija.
U pitanju je hemijska reakcija tjela. Pazi masti su "mama" svih hormona. Vecinom to ne znaju.

FYI - Ja dnevno pojedem po 10-12 jaja zajedno sa zumancem pa nemam poviseni holesterol.
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #22 on: May 29, 2010, 10:46:29 AM »
jbg..ti si fenomen. :)
nesto sto je na 60 % masti se zove keto dijeta. i nije bas preporucljivo da se bude toliko dugo bude na njoj
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #23 on: May 29, 2010, 10:58:18 AM »
odlicna konstatcaja laki
biti na dijeti sa visokim unosom masnoca duze o 8 nedlja nije stvar sto je ta dijeta onda kontraproduktivna i neucinkovatia vec je rpoblem sto telo krene da sve slobodne radikale i toxine na zalost talozi i dolazi do tolikog trovanja orgnizma da jednostavno krece sasvim obruniti proces od reci ZDRAVO.
iz tog razloga se kombniuje nekoliko vrsta dijeta kada je skidanje kg u pitanju a za osobe koje imaju problem sa hipertireozom resenje jesu Uh sa niskim GI ali to ne znaci nikako da treba da se rese UH u opste a pogtovo ne u ovako dugom vremenskom periodu.
peridocino uzimanje Uh bilo koje vrste u razlicito doba dana,varirajuci i sa kolicinima istih kroz 7 dana JE VISE NEGO EFIKASNA MEOTDA u tretiranju ove bolesti.
ali mi nismo lekari i nemam pravo glasa  :) :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #24 on: May 29, 2010, 11:26:11 AM »
zar sami uh ne pokrecu tiroidnu zlezdu? zbog toga je valjda preporucljivo punjenje par dana posle koriscenja tir hormona kod zdravih ljudi?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #25 on: May 29, 2010, 12:25:19 PM »
Samo da se ubacim sa jednim pitanjem sto me interesuje. Osobe sa epilepsijom su cesto jakoooo dug period na keto dijeti jer im ili smanjuje ili uklanja skroz broj napada. Kako oni resavaju te negativne posledice keto dijete? Ili su pod strogom kontrolom doktora pa koriguje kad treba? ili od dva zla biraju manje :/

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #26 on: May 29, 2010, 12:41:11 PM »
Veoma cjenim vase misljenje ... samo mala ispravka...Kad sam napisao da se trebaju izbaciti UH mislio sam na one sa visokim glikemicnim sastavom, nisam rekao za one koji imaju nizak..A to je izgleda samo povrce...Sto se tice toksina gomilanjem i takvih stvari, ja ne vidim nista sto je opasno ako se uzimaju korisne masti kroz kostunjavog voca, maslinovog ulja, masne ribe, dobrog steka ( i celo jaje znam da ga se bojite :) ).. itd...Jedino ako se bojimo previse omega 3 masnih kiselina...  :)
Nisam isao u detalje da kazem da posle neko vreme se moze ubaciti voce koji je spored mene dobar ugljeni hidrat...
I jos nesto ja vjerujem da dobar dio ovih clanova unasa do 40% masti kroz nezdrave ishrane tako sto jedu hamburgere i cipsove a retko tko od njih da ima trovanje organizma.

Ovo sto pricam je ishrana za da bi se pomoglo organizmu izboriti sa ovom bolescu e onda se moze pricati o nesto drugome...mada ova dijeta nije losa ni za generalno zdravlje...

By the way...nisam doktor ni ja, da jesam prepisao bih im lijekove :)
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #27 on: May 29, 2010, 12:42:39 PM »
Samo da se ubacim sa jednim pitanjem sto me interesuje. Osobe sa epilepsijom su cesto jakoooo dug period na keto dijeti jer im ili smanjuje ili uklanja skroz broj napada. Kako oni resavaju te negativne posledice keto dijete? Ili su pod strogom kontrolom doktora pa koriguje kad treba? ili od dva zla biraju manje :/

od dva zla biraju manje
ali i to je uveliko u fazi experimentisanja pogtovo oko duzine trjaanje dijete
mnogi na svoju ruku odlucju da produze nesto sto im odgovra na ustrb drugoga...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #28 on: May 29, 2010, 12:44:43 PM »
Quote
( i celo jaje znam da ga se bojite smile ).. itd...Jedino ako se bojimo previse omega 3 masnih kiselina...  smile
Nisam isao u detalje da kazem da posle neko vreme se moze ubaciti voce koji je spored mene dobar ugljeni hidrat...
I jos nesto ja vjerujem da dobar dio ovih clanova unasa do 40% masti kroz nezdrave ishrane tako sto jedu hamburgere i cipsove a retko tko od njih da ima trovanje organizma.

ma ti lupas tolike gluposti da ovo cepa usi
ja sam mislio da ti nesto znas od ove teme,a sada vidim da se razumess kao marica u kriv q..c i svaka daljnja polemika sa tobom je glupost i ludos a svako je jos ludji ko tebe polusa u ovom konrketnom slucaju

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Hipotireoza, jelovnik, mrsavljenje...
« Reply #29 on: May 29, 2010, 12:45:26 PM »
Veoma cjenim vase misljenje ... samo mala ispravka...Kad sam napisao da se trebaju izbaciti UH mislio sam na one sa visokim glikemicnim sastavom, nisam rekao za one koji imaju nizak..A to je izgleda samo povrce...

ovde u principu svi znaju to sto ti pokusavas da kazes.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap