EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Diskusija o vegeterijanstvu  (Read 18991 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline gamby

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #10 on: September 08, 2007, 10:39:34 AM »
Ja ne jedem meso jer mi je zao zivotinja.
Kad si pomislim da jedem meso, sjetim se koja je to zivotinja i da ona isto ima osjecaje, sline nama, i koliko mora da ju boli kad ju netko zakolje, koliko je to lose da joj netko skrati zivot zbog njenog mesa bez kojeg se moze normalno zivjeti.

Pijem mlijeko, ok netko ce postavit pa kaj kravu ne boli to sto ju se svaki dan muze i sto je tamo od kad se rodila i sto na kraju kad vise nece davati mlijeko ce ju se ionako odvesti na klanje, i zapravo ja sa svojim pijenjem mlijeka podrzavam cijeli taj proces, plus pijem ono sto bi inace malo tele pilo, a ako mi pijemo mlijeko, sto ce piti malo tele???

Ovo sve znam, ali sam zazmirio preko toga, kad se sjetim znam da nije bas ispravno no gledam to s druge strane, kazem si: pa barem ih ne ubijam radi njihovog mesa, ne jedem jaja a i pomalo sam aktivan u udruzi za zastitu zivotinja.

Eto moji prvi razlog zbog kojeg sam presao na vegetarijanstvo tj. veganstvo je bilo zbog zdravlja.
Ja mislim da je isplanirana veganska a i vegetarijanska prehrana dobra, ako cemo ulaziti u rasprave o tome je li je ili nije, do sada svaku raspravu koju sam vodio o tome zavrsila je tako da nitko nije mogao dokazati da je njegova prehrana najbolja jer sve su imale i pluseve i minuse. Svaka ima neke argumente protiv necega i to joj je u centru paznje, a one dobre karatkeristike "ne vidi" dok druga te iste argumente iznosi u najboljem svijetlu, a lose karakteristike tih argumenata gura sa strane.
Zatim i zbog tih patnji koje se dogadaju zivotinjama. Mogu reci da sam postao puno osjetljiviji na to.  I ta empatija prema njima me drzi jos i danas dalje od mesa.

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #11 on: September 08, 2007, 10:47:44 AM »
Gambi,razumijem tvoje misljenje i dijelim ga :yes:Hocu reci ,razmislajmo isto.

Ni ja ne mogu jesti meso,kad se sjetim da neko uzme noz i ide klati zivotinju,koja se u stvari niti ne moze braaniti,niti je kriva.

Svaka zivotinja osjeca da ce umirjeti,osjeca veliki strah ,a taj se strah zbija u tkivo,misice i kad mi jedemo to meso,jedemo i sve sto ide sa tim mesom :dunno:

Kasnije osjecamo strah,nervozu,agresiju itd...
Ali,to je samo moje misljenje.(sa ovim nemam namjeru vrijedjati ljude koji jedu meso!)

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #12 on: September 08, 2007, 01:43:25 PM »
Ja ne jedem meso jer mi je zao zivotinja.
Kad si pomislim da jedem meso, sjetim se koja je to zivotinja i da ona isto ima osjecaje, sline nama, i koliko mora da ju boli kad ju netko zakolje, koliko je to lose da joj netko skrati zivot zbog njenog mesa bez kojeg se moze normalno zivjeti.

 
Ovo je OK-iskreno,jasno i glasno...Ako neko ima misljenje da mu je zao zivotinja i sl-i iz tog razloga je vegetarijanac-ok,prihvatam takav stav...
Ali ne prihvatam stav nekog ko kaze da je to postao jer je to "zdraviji nacin zivota"-to smatram pogresnim-sto se tice zdravijeg nacina zivota tj prehrane mislim da je vegetarijanstvo pogresan put...Na svaku "cinjenicu" zasto je to zdravo ja cu da navedem 5 zasto nije.....A za ishranu koju ja imam(i 95% ovog foruma)-za svaku negativnu opasku mogu da navedem 10 pozitivnih....
:),super!

 ........sto mi je ovaj forum puno pomogao da skinem visak kg,dobro imam jos da skidam,ali sam veliki dio skinula,upravo uz pomoc vas ovdje.

 
ja ne znam kako si uopste uspela da steknes taj visak,kad si vegetraijanac koji se "zdravo hrani"??

I jos jednom i ja da kazem-i ja nemam nameru da bilo koga vredjam(zasto bih to radio)-ali 'ocu da iznesem svoj stav isto kao sto svi rade...Ali voleo bih da prilikom iznosenja stavova svako izadje sa cinjenicama koje moze da objasni....Svako teoretisanje i filozofiranje cu da shvatim kao ne znanje o materiji o kojoj prica...
filmovi.infopult.net

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #13 on: September 08, 2007, 04:02:17 PM »
wldnbg,pazljivo citaj,pa ces znati kako sam stekla vishak kg!

Ali da ne trazis,ja cu ti reci.
Prije trudnoce sam imala od 50 do 55 kg.
Kad sam ostala trudna,nosila sam blizance,i morala sam prilicno mirovati.
Dobila sam dosta kg,sto sam uspjela skinuti,doduse ne skroz i ne sve,ali jesam...
Jel sad malo jasnije?

Kako objasnjavas zene/muskarce koji jedu meso,sa viskom kg? :wow:

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #14 on: September 08, 2007, 04:28:46 PM »
wldnbg,pazljivo citaj,pa ces znati kako sam stekla vishak kg!

Ali da ne trazis,ja cu ti reci.
Prije trudnoce sam imala od 50 do 55 kg.
Kad sam ostala trudna,nosila sam blizance,i morala sam prilicno mirovati.
Dobila sam dosta kg,sto sam uspjela skinuti,doduse ne skroz i ne sve,ali jesam...
Jel sad malo jasnije?

Kako objasnjavas zene/muskarce koji jedu meso,sa viskom kg? :wow:
Sorry,nisam video i nisam znao...
Kako objasnjavam?Pa lako.Oni koji jedu meso a debeli su- pored mesa jedu i cufte,popare,gibanice,masne sireve,svinjska pecenja i razne ostale stvari iz" bakine kuhinje"-pravi srpski jelovnik-znaci takvi ljudi imaju problema i oni su dosli ovde da saznaju gde grese.....Nije stvar u mesu-stvar je u izbalansiranoj i kontrolisanoj ishrani u kojoj je zastupljeno S.V.E...Kad kazem sve-mislim na sve ono sto valja...Covek je svastojed-koliko je biljojed toliko je i mesozder-takav je po prirodi-i ogranicenom izhranom moze sebe dovoditi samo u problem....Mislim da sam objasnio to "kako ima ljudi koji jedu meso a imaju problema sa kg"-ako ima nesto nejasno......
Ali ja nisam cuo objasnjenje-zasto je vegetarijanstvo "zdraviji nacin zivota"???
filmovi.infopult.net

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #15 on: September 08, 2007, 07:29:47 PM »
U redu je,znam da nisi znao da sam ja dobila blizance,nikad nisam pomislila da cu se u trudnoci puno ugojiti,ali eto :dunno:

Zasto je zdravije bit vegetarijanac,pa ja ti mogu prekopirati puno toga,ali mi to nista ne vrijedi,jer ti to neces htjeti shvatiti ozbiljno :dunno:.

Uostalom,mislim da sam vec o tome pisala negdje.

Dalje,primjetila sam takodjer da veicna ljudi koji jedu sve,su puno deblji od vegetarijanaca...
Mislim,vecina u svijetu su ljudi koji jedu meso,a i samim tim deblji.

Ja nikad ranije nisam imala problema sa kg.
Dobro,nisam ni jela toliko ;)

Offline wldnbg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 508
  • Gender: Male
    • InfoPult
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #16 on: September 08, 2007, 08:35:00 PM »
Pa jel ti stavrno mislis da su ti ljudi koji jedu meso debeli zbog mesa??Rekoh vec malopre sta mislim o tome....Pa mozes da "prilepis" ovde te textove,procitacu..Ako su na bazi cinjenica,zasto   "ne bi hteo da shvatim ozbiljno".......Mozes i taj link gde si pisala o tome da pastujes ovde,pogledacu i to......
Ono sto ja mislim,je da je vegetarijanstvo nekompletna i samim tim,manje zdrava ishrana-pogotovo za muskarce koji se natrpavaju sojom i njenim proizvodima.......Mogu i da objasnim sve tacno zasto to mislim,u stvari ne mislim -znam......Ali,neka me neko razuveri-recite ljudi nesto,dajte neku cinjenicu,objasnjenje....
filmovi.infopult.net

Offline dushe

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 559
  • Gender: Female
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #17 on: September 08, 2007, 08:50:57 PM »
Izvini,nisam sad raspolozena za raspravu,upravo sam saznala da mi otac ima tumor

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #18 on: September 08, 2007, 10:09:56 PM »
sta je u pitanju tacno  :(
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Alex

  • Miss fitness
  • *
  • Posts: 514
  • Gender: Female
  • i'am the best so fuck the rest
Odg: Diskusija o vegeterijanstvu
« Reply #19 on: September 08, 2007, 11:21:53 PM »
Bilo kako bilo i meni je zao zivotinja,ali ja volim meso......ipak sam ja iz Banata....