EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!  (Read 96086 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Dakle kao sto kaze sam naslov, krecem na prvu ozbiljnu defku u svom zivotu, dakle imam 120kg cca, dakle mjerim se uvecer nakon treninga tako da mozda koji kg gore dolje, jer i vaga je jako losa, a i nisam siguran da moze da mjeri ljude moje kilaze ali pssssssssttttttt... :blush: :crybaby:

Dakle zadovoljan sam svojom velicinom (dobro lazem malo...) i zelio bih to do ljeta malo oblikovat jer izgledam kao jedan kamen bez glazure...jedva nalazim odjecu, nemoguce skoro mi nac kosulje i ostalo, moram da kupujem za debele pa da radim preinake, makar sam svjestan da je to teret ovog sporta...

Uglavnom da krenem na stvar, imam 192cm, 120 kg, Endomorf (dakle oni "cca") i nekih dobrih 18%-19% BF-a, zelim da dodjem u fazu sljdecu, da mi se vide trbusni onako kroz kozu malo tanje nego sad, vide se i sad ali ipak je koza oko pupka dosta debela pa im ne daje da "disu", ALI, ALI (nije greska namjerno sam napisao 2 put ALI) NE ZELIM neke EXTREMNE definicije, ono kad covjek od 120kg dodje na 90kg a od tih 30 izgubljenih izgubi 20 misica a 10 sala, to ne dolazi u obzir, zelim radije malo izgledat "napuhanije" a opet snazan i zadovoljan izgledom, ne znam se izrazit...uglavnom zelim se malkice otopit ali ne sad extremno jer znam koliko je to tesko i sama rijec govori, a i nisam nesto sklon tom izgledu vec sam vise za izgled punoce uz linije.

Jos da napomenem da sam NATURAL sto pise u mom potpisu i da idem sporo i mukotrpno  :dunno: :geek:

Uglavnom moj plan je sljedeci:

* Dnevno po 7 obroka dnevno i to minimum, razmak izmedju minimum 2 sata (razlog zasto je tako kratko jer cu pojacat proteine a smanjit UH skoro izbacit)
* Unos proteina bit ce najvise na bazi;
                                                   - Jaja
                                                   - Piletina (trenutno mi se cini da cu sa njima se ubijat jer me kostaju jeftino a korist ogromna)
                                                   - Riba (bilo tunjevina, bio smrznuti oslic isl...)
                                                   - Pome
                                                   - Salata
                                                   - Zelje svih vrsta
                                                   - Sir ispod 15% M.M. uz jednu mjericu Whey-a da dboijem efekt kaseina i 2dcl mlijeka 0.9 m.m
                                                   - MENZA MESO  (namjerno sam napisao jer nikad ne znam sto me tamo ceka  :pissed:)

* Lagano sam ubacio kardio po 3 puta tjedno, lagano po 30 min nakon anaerobe, bicikla, steper, orbitrek, brzo i dugo hodanje sa pulsom 125-135
* Dodao sam Vanadyl sulfat nakon koristenja UH bilo da pojedem nesto nekvalitetnije u menzi ili neki sendvic BB aproved kad moram da ucim itd...

A isao bih sljedecim redosljedom, ujutro kad se probudim;

1. WHEY 40g + 2DCL Mlijeka 0.9 m.m+Zobi pola salice + Mala Banana u mixer! 8-9h

2. 10 Jaja + povrce 12h

3. Menza 14h
(najgora mora, ovisan sam jer doma ne mogu nakuhavat pogotov sad kad spremam da rjesim ispite, onda pojedem nekad sto se nadje junetina, pohana pileca prsa, neko povrce kuhano i salate, ako nije nesto pohano i masno onda jedem uz meso neke blage UH kroz varivo ili ponekad kiseli kupus i pire)

4. Opet Jaja ili Tunjevina 16:30h
(Period prije treninga)

5. 20g Whey-a koje pijuckam sa vodom dok treniram + PWM
(40g Whey+5g u prahu BCAA+5g Gluitamina +5g Kreatina + 60-90g DEX-a ili 100g Grozdjica ovisi o intezitetu treninga. Recimo noge omda 100g itd...)

6. Opet menza nesto mesa sto se nadje uz puno tekucine i malo povrca obicno zelena salata 18:30-19:00h

7. Na gril bacim malo pilecih prsiju, neku ribu ili sto mi se nadje od bjelancevina a u mesovitom obliku

8. Mjerica WHEY-a, 250G Posnog sira manje od 15 % M.M, te 2 Dcl mlijeka da dobijem jednu finu smjesu koju pijuckam dok idem spavat


Od Suplemenata:

Ujutro:

- Soft Gels Omega 3 i Laneno ulje po 1 komad od svega
- Dual Tabs Twinlab
- Vanadyl Sulfat

Tokom dana i za vrijeme treninga

-Ripped Fuel 2 kom prije treninga nakon obroka
- Koffein 2 kapsule 1h prije treninga
- BCAA 5-10 dnevno ima ga dosta u Optimumovom Whey-u ali sad kad idem na defku planiram malo pojacat
- Glutamin 10g dnevno
- Creatin 10g dnevno

Prije spavanja

- ZMA tri tablete 45 minuta prije mlijcnih proizvoda
- Ponekad Tribulus ali sve rjedje jer vidim da je to SHIT!


Dakle osciliram nekad, malcice, nekad nesto zaboravim, nekad ne mogu pojest ovaj neki obrok pa nadoknadim sa whey+jabuka ili neka slabije UH opskrbljena vocka...

Treninzi su ostali isti, mozda povecam ponavljanja na 10 sa sadasnih 8, koncentriram se vise na vjezbe i kontrakciju, cehating dovedem do 0% s obzirom da kad sam na masi znam nekad malcice ukrast ali samo gdje treba i koliko treba NIKAD pretjerano i vec se zna vec sto...

Sad da cujem komentar i zanima me sljedece;

- Da li da sad izbacim Mlijecne prozivode +  Creatin a zelim doc u formu tamo oko 7 mjeseca (vec sam 5 dana ovako kao sto sam napisao) ili da se strpim pa da to izbacim zadnji mjesec dijete

- Mislim da ubacim Animal Cuts cim popijem Ripped Fuel EXTREME od TWINLABA jer mi se cini beskorisnim cak se niti ne oznojim od preporucene doze! Vise me drmne kofein kojeg da li da sad malo pojacam kad mi pofali snage zbog nedostatka energije?

- Sto je sa SOLI? Neki govore da je ok kad se vise znojis, neki da kupi vodu pod kozu...recimo JAY CUTLER govori da su i sol i papar dobri zacini, doduse ja i on smo par galaxija udaljeni ali ipak moram da pitam!!!


Osjecam se vec gladan non-stop jer sam navikao puno vise UH tokom dana, kroz rucak pogotovo kad bi jeo dosta UH, recimo nekad bih pojeo po 300g Rize ili Pirea isl...sad je to svedeno na 2-3 zlice uz puno povrca...

Uglavnom glad pokusavam ubit sa povrcem kojemu dodajem samo malo soli i domaceg maslinovog ulja, ali opet sve umjereno...

PUNO HVALA NA POMOCI SVIMA POSEBNO ONIMA KOJI IMAJU ZIVACA DA PROCITAJU SVE I DA POMOGNU!!!

P.S AKo se necega sjetim nadodat cu novi post temi da ne bunim ljude sa EDITOM!

Jos jednom hvala i pozdrav od NEZNALICE koji je zbunjen jer ne zna da li radi dobro i hoce li izgubit ovo malo jada sto ima (onog misicnog jada mislim)  :drew: :gilj: :bonk:
« Last Edit: July 01, 2007, 05:31:37 AM by Lazic »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Quote
Lagano sam ubacio kardio po 3 puta tjedno, lagano po 30 min nakon anaerobe, bicikla, steper, orbitrek, brzo i dugo hodanje sa pulsom 125-135

Ovo ces zameniti sa HIIT-om jer je daleko efikasniji od tog "laganog" kardia. Taj trening ne mora od starta da bude sa nekim velikim opterecenjem, vec kreni sa nekom laganijom varijantom dok ne steknes kondiciju, ali ti je i to u svakom slucaju bolje od toga sto si planirao.

Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Evo malog predloga kako bi sve to izgledalo

Ponedeljak: 350gr proteina +150 gr UH-skrobastih/riza,krompir ili crni hleb
Utorak:350gr proteina +75 gr UH-skobastih
Sreda: 350gr proteina,proteinski dan...dakle..nista UH, samo unosi proteine preko 150 gr i  povrca..brokoli..sargarepa..kupus..itd
Cetvrtak:350gr proteina,75 gr UH..
Petak:350gr proteina,150 gr UH....
Subota:350gr proteina,  0%gr UH...samo gomile povrca kao i u sredu
Nedelja:350gr proteina, 0% ugljenih hidrata ali pored proteina pojacan unos masti ..recimo 100- gr..lesnik..badem..orah...

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)

Posto ces ti morati da jedes 1kg mesa,20-ak belanaca i od 100-150 gr wheya,preporucujem da kupis omega 3 masne kiseline i pijes 2-3 gr dnevno,vit c,e,b-6, i neki multi minerani kompleks.

Ako hoces sagorevac animal cuts je najbolji pije se ujutru na prazan stomak i pred trening..
Kardio je najbolje da radis sto ranije ujutru, kad se probudis popijes glutamin i pre nego sto 30 -ak minuta pre nego sto treniras popijes crnu kafu..
Skoncentrisi se na ishranu 14 dana i 10 kardio treniga.Zadrzaces ti misice,izgoreces salo,ako su ti obimi bili ne kvalitetni,pojacan unos proteina ce se potruditi da zameni salo koje se sagoreva na misicnim vlaknima..

Na kardiu radis samo HIIT
« Last Edit: March 22, 2007, 12:19:25 AM by Igy81 »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
PRIAJTELJU..

OVAJ JELOVNIK KOJI SI ANVEO JE IDELAN ZA MASU!!!..BEZ LJUTNJE ALI TO EJ TAKO..

NEMAM BAS NESTO PSOEBNO VREMENA...ALI OVDE TI ISAPDA DA IMAS SKORO MALO MANJE UH OD PROTEINA..O MASNOCAMA DA NE PRICAM..

REKAO BIH STARI PO TVOJIM SLIKAM DA IMA CAK I VECI BF OD TI 18%..STO SI REKAO.

I JOS JEDNA STVAR..KAO TO MISLIS DA NEKO SKINE 30 KG OD TOGA 20 MISICI????.....A 10KG SALO..
OVAJ STAV MI NIKAKO NIJE JASAN....TJ OVAJ NACIN RAZMISLJANJA

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Samo da dodam da je Igi zaboravio da potpise prijedlog!(Preuzeto sa...by Lazic)
Bicu i ja u Troji!

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
a ja sam prva procitala tvoj post, koji je bio jako slozen za mene i nisam imala nikakav komentar jer ne znam nista o tome :)
 mozda i naucim nesto:)
« Last Edit: March 24, 2007, 01:12:18 PM by Lazic »

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
jes car ovaj neznalica

Quote
niti se hrani niti trenira kako treba ali zato uredno PAMETUJE i da on je sa svojih 15 god digao 110kg bencha i to je toliko bitno da to potencira po 15 puta

 :protest1:

@lazic
zasto bb vise ne daju savete u aas rubrici?
mislim da je jako korisno to,pogotovo za nas koji nemamo pojma i za one koji misle da znaju nesto i daju primere ciklusa
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
jes car ovaj neznalica

Quote
niti se hrani niti trenira kako treba ali zato uredno PAMETUJE i da on je sa svojih 15 god digao 110kg bencha i to je toliko bitno da to potencira po 15 puta

 :protest1:

@lazic
zasto bb vise ne daju savete u aas rubrici?
mislim da je jako korisno to,pogotovo za nas koji nemamo pojma i za one koji misle da znaju nesto i daju primere ciklusa



Samo pokazi di sam se hvalio? Sa 15 godina sam imao 65kg i igrao sam nogomet, do 20 godine nisam prosao 90kg, a sa 15godina nisam znao sto je bench, molim te da ne iznosis lazi i gluposti u moje ime, a siguran sam da znas kako se hranim i treniram, a jos vise pametujem...necu vise ne brini  ;)
Malo me pocinje da brine ovo razmisljane...a nije mi jasno sad ovaj napad da me hebes...al eto...valjda zbog onog posta o potrebnoj pomoci!

ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!! Ne morate me sad nazivat retardom koji dize 115 kg sa 15 godina... :dunno: :giveup:
« Last Edit: March 23, 2007, 02:24:52 AM by N_E_Z_N_A_L_I_C_A »
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
ne kapiram
aj pojasni gde te napadam
ili je to post tog malog
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS


ETO JOS JEDNOM OPROSTITE SVI STO SAM BIO DOSADAN SA PITANJEM NECU VISE!!!

Pogresno se tumace neke stvari , polako sta vam je svima, pa druzimo se ovde, ja kada nesto ne znam pitam jer ne zelim da zivim u neznanju..
Eto skoro sam pitao Pedju nesto za sta sam nacuo a mislim da on sigurno zna jer je blizi inovatoru, znaci kada bude inovirano dobicu objasnjenje, nema tu sta..
Kritika je za sve ljude samo sto postoji ona konstruktiva i ona druga, destruktivna, ovde mora svi da se naviknemo da su te konstruktivne jer drugacije ne moze da se razgovara ako se nesto, ne objasanjava, kritikuje, upoznaje, uci ispravlja, zivi se u zabludi, a mi to necemo.
Problem je kada nemas od koga da ucis i naucis, kao sto je bilo u moje doba, svi su imali neke svoje tajne i to su krili za sebe, tako da treba covek biti zadovoljan sto sada postoji i ovakav
vid komunikacije i edukacije, ja priznajem da sam za prost secer mislio da je debilizam.
Doba kada sam ja prestao sa takmicenjima to i jeste bio debilizam a vidi sada.
To je sve posledica stalnog unapredjivanja znanja i kako godine prolaze svi mi treba da budemo opusteniji, tolerantniji i pametniji ,nikako gori...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap