EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Analiza (metabolizma) by slobabob  (Read 25622 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Analiza (metabolizma) by slobabob
« on: December 26, 2009, 09:01:38 PM »
Zeleo sam da postavim svoju analizu krvi i mokrace koju sam odradio. Doktor kada je pogledao rekao je da ovako nesto nije video do sada od kada se bavi lecenjem ljudi. Mozda Lazic i Pedja susreli kod svojih ljudi koje treniraju….. Pitao me je da li sam bio na planinu u skorije vreme jer mi je broj eritrocita veliki (iznad gornje granice). Rekoh mu da nisam. Moje licno misljenje uz konsultacije sa mojima jeste da je u pitanju gnetski nasledjena osobina sa majkine strane. 1997 godine sam imao nesto manje (5.7 miliona eritrocita).
Ono sto sam zeleo da kazem je da ne pijem omega 3, jedem deset cela jaja, pirinac, meso (junetina riba piletina).
Obrok jedan pirinac i 5 cela jaja, obrok dva meso (piletina ili junetina) i pirinac uz obicno kupus salatu, obrok tri kao i obrok dva ili 5 cela jaja i pirinac. obrok 4 riba i pirinac. obrok 5 piletina ili junetina (zavisi sta imam od zaliha u frizideru, obrok 6, pred spavanje ella sir. u svakom obroku gledam da unesem ne manje od 25 a ne vise od 50 grama proteina. U obroku 5 nisu zastupljeni ugljeni hidrati iz pirinca sem iz hleba koji nekada jedem a nekada ne jedem. Obrok 6 je samo posni sir i kada imam blend onda mesam sir i blend. Pirinac jedem po obroku izmedju 80 i 120 grama (sirova mera).
Inace, namerno sam jeo cela jaja poslednjih mesec dana da vidim sta ce reci masnoca u krvi. Kako se iz rezultata vidi dobar holesterol mi je iznad gornje granice a los holesterol u granicama.
Sve u svemu razbio sam famu po pitanju zumanceta iz jajeta i da li da jedem dva tri ili pet (smem i mogu jesti 10 a da mi ne skodi).
U mokraci ima malo peska i bakterija ali lekar rece da dodjem za mesec dana na kontrolu da odradim opet krv i mokracu da vidi sta ce reci eritrociti i pesak u mokraci i bakterije. Rekao mi je da pijem uvin caj i sto vise tecnosti. Medjutim ja pijem sigurno 3 litra vode u toku dana. Sve u svemu mozda je to kada je mokraca u pitanju trenutno stanje. Inace zanima me sledece. Planiram polovinom januara krenuti sa kreatinom i proteinom. Da li da odlozim pijenje kreatina za posle analize krvi i mokrace da ne bi vrednosti mokrace presle gornju granicu? Nisam upucen u to pa zato pitam za savet sta da cinim da uzalud ne gubim vreme. Do sada sam pio jednom kreatin letos (od polovine avgusta do polovine septembra).
Kako vidim metabolizam mi je po svemu sudeci cudan. Sporo dobijam na misicnoj masi ali sta je tu je. Sta je po sredi kada je moje telo u pitanju nisam pametan. Da li postoji neki eliksir zivota i sveti gral ne znam ali idem u istom ritmu jer drugacije ne umem….. Svaki savet je dobro dosao….


Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #1 on: December 29, 2009, 01:39:43 PM »
Sta mu je znacilo "nije video u zivotu od kako leci ljude"???

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #2 on: December 29, 2009, 01:53:13 PM »
Do sada je vidjao samo malokrvne ljude. Ja sam mu prvi sa punokrvnoscu. Uradicu jos neke testove da proverim da li sam "bolestan" ili je to meni prirodno.

Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #3 on: December 29, 2009, 02:27:47 PM »
Evo Sloba je već počeo da istražuje, još malo pa će studije, experimenti, pa počeće knjige da piše... Pohvalno mladiću  :clap: :lol:
Pain is temporary, Pride is forever

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #4 on: December 30, 2009, 01:20:24 PM »
Odradio ultrazvuk abdomena i sui organi sem pravilnog oblika i velicine. Slezina homogenog parenhima nesto naglasenijeg dijametara - 126mm normalna je 6mm manje. Intra peritonealno bez slobodne tecnosti. Od prvog idem na klinicki centar hematologu (profesor na medicinskom) da vidimo sto ce reci. Povecani broj eritrocita ne bi smetao da je slezina normalne velicine ali posto nije idem dalje sa proverama. Videcemo sta je u pitanju. Inace internista kod koga sam bio mi je rekao da smem piti proteine iz praskova jer nije opasno :)

Offline ivanx3m

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 141
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #5 on: December 30, 2009, 01:31:22 PM »
Inace internista kod koga sam bio mi je rekao da smem piti proteine iz praskova jer nije opasno :)

I naučni znanstvenici priznali!  :clap:

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #6 on: December 30, 2009, 03:02:32 PM »
Quote
Inace internista kod koga sam bio mi je rekao da smem piti proteine iz praskova jer nije opasno


steta sto su takvi retki

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #7 on: December 30, 2009, 06:43:52 PM »
Nadje se pokoji, ali opet kreatin im ne pominjite!!!!!!!!!!!!  :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #8 on: January 04, 2010, 11:23:00 AM »
Nadje se pokoji, ali opet kreatin im ne pominjite!!!!!!!!!!!!  :lol:

BAS TAKO
a tako se biti i slobi kada kaze sta je uzimao te ce mu reci da je od toga.
neznam sta je cudno kod PUNOKRVNOSTI??
ja sam takdjer punokravn i imam problem sa tim.
cak mi nekada krv na nos krene aj da kazem narodski koliko je jaka......
davanje krvi npr moglo bi da resi problem..ali posto ja uzimam maligane  :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:

salim se..
neznam i na osnovu cega si utvrdio da smes da jedes 10 celih jaja?
sve u svemu..
zdrav si kao konj i nemas nikakvog razloga da se ispitivas u tim godinama i na taj nacin...
covece..budi sretan da ti ne trebaju nikakava ispitaivnja i uzivaj u svojoj mladosti..

i bdw....
zasto ti taj strcunjak nije rekao da povecan unos proteina,npr u tvom slucaju ;).moze da dovede do povecanog broja eritrocita...
i jos jedan bdw....
pri povecanom unosu proteina je potrebna veca kolicna od 3 lit vode pa iz tog razloga imas taj okeanski pesak u mokraci  :lol: :lol: :lol:

it is a dzouk....

kao sto rekoh,..nemoj da se smaras u i sa budalstinima vec uzivaj

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #9 on: January 04, 2010, 12:24:25 PM »
Idem kod hematologa u sredu da resim na nacisto. U prisustvu roditelja da im doktor objasni da aminokiseline nisu stetne i da nacin na koji jedem a napisao ga u prvom postu nije opasan i ne steti organizmu. Ne mogu da se ubedjujem i objasnjavam jer jos me moji izdrzavaju a imaju zabludu o suplementima jer vecina momaka koje znam bi precicom do snova uz steroide i razne kojestarije pa posle pooboljevaju i postaju sterilni jer i ne znaju sta su AAS a pricaju o metanu testosteronu itd itd. Moji roditelji, majka prvenstveno, misli da svi rade kao ja po pitanju ishrane pa obole. No, da ne davim time nebitno je. Inace, bio kod interniste i on kaze da sam zdrav kao dren i da to nije nista sto sam punokrvan. Brine ga uvecana slezena i to sto sam pre 20 god imao mononukleozu. Da nije tako kaze mi, radio bi analize za 6meseci a ovako kaze mi idi i resi. Tako da cekam prof dr sa medicinskog u nisu da radi na klinicki i idem kod nje (po preporuci). Internista mi takodje je rekao da bi dobrovoljnim davanjem krvi mogao da resim punokrvnost. Sve u svemu ja nastavljam u istom ritmu i za iste pare hehe uz prolom vodu da mi dzara bubrege :)