EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Uvek veliki stomak  (Read 1689 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline dzekil

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
Uvek veliki stomak
« on: February 10, 2013, 03:22:38 AM »
Zdravo svima.Nov sam ovde,i nadam se da sam na pravom mestu...a i da ne pisem u pogresnoj temi. Imam prolem veci de svog zivota,a to je stomak. da sada ne davim previse ukratko cu samo.bavim se sportom skoro 20 godina.sada imam 32. visok sam 200cm i trenutno imam 134 kg. i imam veliki stomak :)   sve ostalo mi je skladno ali nikako da svucem tu loptu. trenutno zbog moje prirode posla odlazim samo u teretanu,a kardio treninge (u pitanju je sparning napi treninzi borilackih sportova) ne obavljam vec 3 meseca. uvak sam pravio pauze u mom zivotu itd itd.znaci aktivan sam :)   e sad...proslo leto sam drzao neku losu dijetu....za dorucak sam jeo musli ili kuvana jaja,za rucak samo piletinu ili curetinu,za veceru rubu ili piletinu.uglavnom sve bez hleba,sa kuvanim krompirom.nekada sam jeo i hleb...i za divno cudo smrso sam 14 kilograma za 3 meseca....pri tome naravno imao sam jake treninge.i onda od jednom...sok u organizmu...depresija...vrtoglavice...padanje pritiska...gubljenje volje. pomislih da sam se nesto razvoleo..kad ono...vratim klasicnu ishranu i sve je ok.pri tome tada sam jeo mnogo voca...povrca...ma sve kako treba.      e sada...napisacu sta sam danas i juce jeo-  za dorucak kuvana jaja i malo prsute,juce pastu sa sirom (masniji sir)  za rucak danas i juce piletinu sa barenim povrcem podgrevanim na maslacu,i grcku salatu.  za veceru piletinu sa cistim barenim povrcem i salatu bez ulja,sira ili bilo cega masnog.pri tome svaki dan pojedem dve pomorandze,dva kivija,dve banane,dve jabuke i dve kruske.  gde gresim????  ova sadasnja ishrana nije losa po moje telo,barem za sada...ali mislim da necu dugo izdrzati jer cu opet dobiti vrtoglavice (danas sam na trenngu osetio mali pad snage i malu vrtoglavicu)   ako moze neko da mi objasni gde gresim?  i sta da jedem?    a svidim da je neko rekao da se napise kada pocinje dan i kada se yavrsava. e to kod mene nema pravila...nekada radi 24 sata vezanoi,nekada 2...obicno sam budan do 4 ujutru...spavam danju...znaci totalni haos.....   e...molim vas neka mi neko kaze gde gresim...     P.S  izvinjavam se na pravopisnim greskama i gutanju slova jer pisem pospan u totalnom mraku

Offline Bahier

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 24
Uvek veliki stomak
« Reply #1 on: February 10, 2013, 10:52:39 AM »
Nisam strucan da bih ti dao odgovore, ali iz iskustva i uspesnih 20 i kusur kg u minisu, puno provedenih sati na forumu... Imas sve na ovom forumu, samo citaj, trazi, pitaj... Sve se vrti oko
Povrca, mesa(pilece belo, nemasna junetina) jaja, sira-naravno bez mm.
jedes puno voca-secer. A, znas gde visak secera/bar nama muskarcima ide?
Ujutru ubaci ovsene pahuljice sa jogurtom 0,5%mm.
I mozes par kuvanih jaja da zadrzis, ali probaj da ne jedes previse zumanaca.

Ti si, smem da kazem ogroman covek, i tebi treba malo vise 'kvalitetnije' hrane da bi organizam funkcionisao, ali, maslac i masan sir ti sigurno nece doneti manji stomak.

Pirinac, krompir su super hranjivi UH. To zadrzi.

Sredi taj 'nocni zivot' i probaj da ti zadnji obrok ne bude kasno uvece.
Znam da se ostali clanovi foruma nece sloziyi sa tim, ali ja govorim iz iskustva. Kada mi zadnji obrok bude najkasnije 21h. I onda cele nedelje se drzim prave ishrane vidi se napredak. Neka to i bude samo voda koju si izbacio, ali, to je znak da je krenulo;)

Eto, malo sam prosirio, i mozda nisam nista konkretno rekao, ali ces videti da svako ima svoje misljenje i stav.

Vezbaj, vezbaj i pravilno se hrani;)

Pozdrav!

Offline dzekil

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
Odg: Uvek veliki stomak
« Reply #2 on: February 10, 2013, 04:20:23 PM »
Hvala druze,ali postoji taj problem da kada ne doruckijem kvalitetno ne mogu da funkcionisem,i naravno mi se javlja vrtoglavica i pad snage.od pre godinu dana mi se desava da u gladi osetim treskavicu celog tela i bunilo u glavi,pretpostavjam da je to secer. kada jedem,sve se normalizuje.taj nocni zivot ne mogu da sredim jer mi je prirda posla takva vec deceniju unazad,pa i kada nista ne radim ja ne mogu da zaspim rano.probao sam za dorucak musli da jedem,ali ne vredi....  npr..danas sam doruckovao spagete sa piletinom,neutralnom pavlakom i kackavaljem.  i sada imam snage ;)   da li mislite da bi nutricionista dao pravi zakljucak moga tela i moje potrebne ishrane?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Uvek veliki stomak
« Reply #3 on: February 10, 2013, 05:17:58 PM »
Katanac na temu.Pa ti pitaj nekog da ti objasni za pare, kad vec neces da citas forum gde je sve napisano. Ili prestani da jedes kackavalj i sl ili ostani debeo.To je sva filozofija.
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380