EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dovoljno proteina ?  (Read 4332 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Dovoljno proteina ?
« on: November 22, 2013, 06:31:56 PM »
Pozdrav trenuntno imam 73 kg na visinu 1,78 treniniram godinu dana poceo sam sa 65 kg. E ovako od suplementa sam uzeo kreatin monohydrat 5gr posle i 5gr pre trening i bcaa 2 tablete pre 1 posle treninga
ishrana mi je ovakva
1 obrok : 100 gr ovsene s jogurton + 2 cela jaja
2 obrok : 100 gr belo meso + 50 gr sira 2
3 obrok(45min pre trening) : 250 gr makarone i tunjevina iznesano to sve i nalijem kecapom i 1 jaje
4 obrok(posle treninga) : 1 banana cim zavrsim trening dodjem kuci 10 min pirinac 50-100 grama 200 gr belo meso i 2 jaja
5 obrok : ella sir
ja ocu da nabacim misicnu masu, jel dovoljno grama proteina ima ovde  ? sve ukupno ima oko 120-140 kolko sam ja izracunao. :) pozdrav.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #1 on: November 22, 2013, 06:59:28 PM »
dovoljno je proteina, grubo sračunato ovde imaš nekih 140-150 gr, mada nisi napisao količinu elle u poslednjem obroku... ja bih pojačao hidrate, verovatno će ti ovo biti malo, al to vidi po sebi...


3 tablete bcaa ti nije ništa...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #2 on: November 22, 2013, 10:31:40 PM »
Pozdrav trenuntno imam 73 kg na visinu 1,78 treniniram godinu dana poceo sam sa 65 kg. E ovako od suplementa sam uzeo kreatin monohydrat 5gr posle i 5gr pre trening i bcaa 2 tablete pre 1 posle treninga
ishrana mi je ovakva
1 obrok : 100 gr ovsene s jogurton + 2 cela jaja
2 obrok : 100 gr belo meso + 50 gr sira 2
3 obrok(45min pre trening) : 250 gr makarone i tunjevina iznesano to sve i nalijem kecapom i 1 jaje
4 obrok(posle treninga) : 1 banana cim zavrsim trening dodjem kuci 10 min pirinac 50-100 grama 200 gr belo meso i 2 jaja
5 obrok : ella sir
ja ocu da nabacim misicnu masu, jel dovoljno grama proteina ima ovde  ? sve ukupno ima oko 120-140 kolko sam ja izracunao. :) pozdrav.

Imas oko 160g + iz nekompletnih izvora, ovo je i previse na tvoju kilazu.
BCAA totalno nepotrebno, a ta doza pogotovo.

Bitnije su ti ukupne kalorije a ne da li imas 130-140 ili 150g proteina.

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #3 on: November 23, 2013, 10:04:37 AM »
pa ella sir bi ubacio 50 gr, pa sta da radim sad ? kako da pijem bcaa ? dal da ga pijem uopste ? :s

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #4 on: November 23, 2013, 10:06:30 AM »
i kreatin sam uzeo to sam neveo vec citao sam po netu da mnogo ugljenih hidrata vuce mnogo vodu pod kozu ? i da ruzno izduje coveka ? ima li tu malo istini ?

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #5 on: November 23, 2013, 10:10:48 AM »
u svaki obrok bi jos dodao gde nemam jaja po 1 solju pirinca i 1 jaje ? uredu je to ? sori sto spamujem ovako.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #6 on: November 23, 2013, 10:48:52 AM »
pa ella sir bi ubacio 50 gr, pa sta da radim sad ? kako da pijem bcaa ? dal da ga pijem uopste ? :s

Kao prvo izracunaj kalorije a nemoj se fokusirati 99% na koliko proteina jedes. Bez kalorija nista neces uraditi.

Drugo, proteina ne moras dirati, samo nemoj jesti vise, nema potrebe. Bananu posle treninga cemu, pojedi je ako hoces kad dodjes kuci.

i kreatin sam uzeo to sam neveo vec citao sam po netu da mnogo ugljenih hidrata vuce mnogo vodu pod kozu ? i da ruzno izduje coveka ? ima li tu malo istini ?
Ok sto si uzeo onda ga pij, a ovo za ugljene hidrate lol Pa na koji fazon ces uneti dovoljno kalorija za rast ako ne iz ugljenih hidrata? Proteine i masti drzi tako konstantno a moras jesti dovoljno hidrata da bi bio u dovoljnom suficitu. To da naduje normalno da ce malo ali neces izgledati kao da si debela svinja mora biti malo vode ispod koze, kakve veze uopste ima jbt pa nije sredina avgusta nisi na plazi, jel imas photoshoot pa trebas da imas vene po stomaku ili u cemu je fazon.
Lepo izracunaj koliko ti treba kcal na tvoju kilazu (tdee kalkulator na netu i pomnozis sa dnevnom aktivnosti), onda odes na fitday.com ili na cronometer.com i napravis acc i ubacis hranu i vidis koliko jedes tacno ili nadji tablice na netu pa vidi, i onda pojacaj hidrate dok ne budes oko 500 kcal u plusu.

u svaki obrok bi jos dodao gde nemam jaja po 1 solju pirinca i 1 jaje ? uredu je to ? sori sto spamujem ovako.
Nemoj vise jaja i uopste proteina, nepotrebno. Nemoj dodavati pirinac odoka, nego izracunaj pa ces onda znati koliko da dodas.
Lepo vidis koliko imas trenutno proteina/hidrata/masti i onda pojacas hidrate dok ne budes u plusu, ako ti fali 600 kcal sada to je znaci 600/4 (posto 4kcal=1g uh) i to je 150g uh ili oko 180g pirinca.

Offline Avalon1g

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #7 on: November 23, 2013, 11:00:03 AM »
1612 kalorija na moju visinu, tezinu, godine, tako mi je izbacilo u tdee, od proteina imam 150gr protein dnevno 1 gr protein = 4kCal znaci 600, ugljene hidrate bi trebao koliko da unosim ? 6gr po 1 kilo tezine ?

Offline eXeL0L

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 133
  • Gender: Male
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #8 on: November 23, 2013, 11:52:34 AM »
malo je to kalorija jako ako si ektomorf kao sto kazes probas recimo sa 2500=150gr proteina 70gr masti 320 carbsa pa vidis gde tezina ide... ako ne dobijes bar 0.2-0.3kg za 2 nedelje dodaj jos jedno 50 gr hidrata... i tako sve dok ne krenes da se gojis :) po mogucstvu se meris svako jutro na prazan stomak nakon wca saberes tezine od cele nedelje i podelis sa 7

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Dovoljno proteina ?
« Reply #9 on: November 23, 2013, 12:21:25 PM »
1612 kalorija na moju visinu, tezinu, godine, tako mi je izbacilo u tdee, od proteina imam 150gr protein dnevno 1 gr protein = 4kCal znaci 600, ugljene hidrate bi trebao koliko da unosim ? 6gr po 1 kilo tezine ?

Zasto racunas hidrate po kg tezine sta ti to znaci? To je isto kao i napamet da radis. Gledaj kalorije. Treba ti sigurno 400g uh, proteine ne povecavaj, masti ostavi tako.