EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite  (Read 80847 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #40 on: June 19, 2007, 11:51:17 AM »
Proucio sam pazljivo sve teme, ali svako ima razliciti terk vezbanja. Ja konkretno sada vezbam sa tegovima 4 dana, da pauze, pa opet 4 dana, dan pauze... Mozda zbog slabije ishrane ubacim po neki dan odmora izmedju. Od suplementa pijem BCAA i WHEY, od danas i Animal cuts. Trening sa tegovima traje oko sat ipo.
Plan je da svakog dana ujutru radim HIIT (koji traje od 25-35 minuta, samo cu menjati intenzitet sa kondicijom), a u danima kada ne radim sa tegovima, ujutru cu da radim HIIT, a popodne kardio sa trcanjem (oko 40 minuta).
Moje verovatno zadnje pitanje je: Dali je to dovoljno da se sagore ove masti, ili je potrebno i da ubacim i kardio (otprilike 20 minuta) nakon rada sa tegovima?

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #41 on: June 19, 2007, 12:03:30 PM »
Moraš telo ponekad i odmoriti. Ako već radiš 4dana pa dan odmora, onda taj dan bolje odmori i od hiit-a.
ja hiit nedeljom neradim. Eventualno neki lakši kardio, tj 20-30 min trčkaram sa klincima. I tako sam uspeo više nego što sam se nadao. Ako se isforsiraš svaki dan, izgubićeš motivaciju, jer od tog jednog dana uspeh neće biti veći.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #42 on: June 19, 2007, 12:05:27 PM »
Radi ujutru hiit na prazan stomak 3-4x nedeljno, a kad ides u teretanu a ne radis hiit ujutru , uvek prvo odradi kardio pa onda anaerobni iz razloga sto zelis da "istopis" visak!
Treniraj 3-4x nedeljno! Nema svrhe da se forsiras bez obzira sto uzimas bcaa, misici rastu dok odmaraju a ne dok ih radis ;)
Mnogo ti traje cist trening sa tegovima! Ste sve radis u jednom danu?
Ako se pridrzavas ishrane 3-4x hiit + anaerobni trening rezultati su tu.. ;)

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #43 on: June 19, 2007, 12:26:40 PM »
Radim po jednom programu u kome, dok si pocetnik, vezbas 3 dana, dan pauze, pa 3 dana, dan pauze... Tada u ta tri dana kombiniras ovako: 1. dana - noge; 2. dana (grudi+ledja); 3. dana (rame+ruke). Kada pocnes da radis sa 60 kilograma na ramenu, razdvajas ruke i rame, pa pocinjes da vezbas 4 dana, dan pauze... kao i ja sada. Znaci, to izgleda ovako:

Prvi dan: Noge (7 serija na cucnjevima, 4 serija na onoj kosoj Haken - Smit ili kako se vec zove, onda 4 serije zadnja loza sa tegovima, pa 4 serije listova).

Drugi dan: Grudi i ledja (7 serija ravna klupa, 4 serija kosa klupa, 4 serija pullover,  pa onda na ledja 4 serije x12 podizanje i 4 serije vezba koja ne znam kako se sove, radi se sa tegovima, za srednji deo ledja).

Treci dan: Rame (7 serija prednje barbell, 6 serija zadnje barbell, onda 4 serije trapezius za srednje rame sa tegom i 4 serija sa bucicama za zadnje rame).

Cetvrti dan: Ruke (Tu ima ukupno tri vezbe za triceps, po 4 serije i za biceps ima 2 vezbe po 4 serije).


E nakon toga, kada pocnes raditi na grudima sa 120 kg, razdvajas grudi i ledja i pocinjes da treniras 5 dana, dan pauze...

Za to je potreban meni sat ipo.

Malo cudan program, ali video sam da na mnogima deluje.

Za ishranu cu biti disciplinovan 100%. Ali sto se tice hiit-a i kardia, ne znam dali sam te 100% razumeo... Znaci,
pre svakog treninga sa tegovima da radim kardio? (recimo, na biciklu u teretani, 30 minuta)?

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #44 on: June 19, 2007, 12:30:52 PM »
Pre tegova kardio. Samo.... kod tebe je malo dugačak trening sa tegovima. Bolje ukradi od treninga 20 min za kardio, jer posle kardio treninga, nećeš imati dosta snage za kvalitetan trening.
Probaj ovako bar dok neskineš višak, pa posle nastavi kao do sad ako već tako hoćeš.

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #45 on: June 19, 2007, 12:42:00 PM »
Hvala najlepse svima koji mi pomazu. Nadam se da cu imati mogucnosti da se nekako oduzim. Ako iko dolazi u Skoplje, bide moj gost.  U vezi vezbanja, i principu, nije mi problem da ukradem 20-ak minuta od treninga. Skratim nekoliko serija i dobijem 20 minuta. A vidim da ima nekih nedoumica u vezi racunice kardio zone... Imam 25 godina, mislim da je kod mene od 120-140 otkucaja u minuti. Jesam li u pravu? U tom periodu nema odmora, jel tako?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #46 on: June 19, 2007, 12:43:57 PM »
Ali sto se tice hiit-a i kardia, ne znam dali sam te 100% razumeo... Znaci,
pre svakog treninga sa tegovima da radim kardio? (recimo, na biciklu u teretani, 30 minuta)?

Sad cu da ti objasnim  ;D
Ako ujutru radis kardio hiit na prazan stomak, i ako istog dana ides u teretanu nemoj da radis kardio...a danima kad ne radis hiit a ides u teretanu uradio obican kardio pre anaerobnog treninga-tegova!
« Last Edit: June 19, 2007, 02:17:37 PM by Tanja »

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #47 on: June 19, 2007, 12:47:26 PM »
Ali sto bi Lazic rekao "kardio mozes pre ili posle tegova..musko si"  :evillaugh: ;D

Offline bole_zmija

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 105
  • Dok ne skinem 15 kila, ne menjam avatar!
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #48 on: June 19, 2007, 12:54:40 PM »
Yeah! Tikica rules! Kada si uspela da ovakvom glupano ubjasnis, mozes odmah u profesore (ako vec nisi:)
Tek sam sada procitao savet o postavljanju slike na avatar, samo nesto nece. Slika ima oko 140 KB. Ima li ogranicenja za avatar?

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: DEFINICIJA; TOPLJENJE MASTI. Znalci, molim Vas pomazite
« Reply #49 on: June 19, 2007, 12:58:46 PM »
nisam profesorka :)
smanji je malo :)