EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: suvo veslo :)  (Read 13972 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
suvo veslo :)
« on: June 15, 2010, 07:51:57 PM »
E ovako ... nov sam na forumu ... imam 15 godina ... visok sam 172 cm i tezak 60 kg ... procitao sam dosta tema na forumu i mogu reci da je forum super  :clap: ... krenuo sam sa vezbama 3 , ponekad i 4 puta nedeljno ... e sad od opreme imam samo teg od 5 kg i sipku za zgibove ... zanima me da li bi mi pomogla sprava za veslanje ( neka do 8 hiljada ) za ledja , ramena i bicepse , posto sam uzak u ramenima  :nonono: pozz :)
Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!

Offline igimax

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 50
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #1 on: June 15, 2010, 08:06:56 PM »
Batali to!Kreni u teretanu...

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #2 on: June 15, 2010, 11:22:41 PM »
Aha ok ... hvala na savetu ... planiram posle prijemnog da odem u teretanu ... kakva je ova extreme gym ??? da li moze neko da mi preporuci neku teretanu u zemunu i okolini da je mesecna clanarina do 2500-3000 hiljade ??? googlao sam i jedino sto mi odgovara je teretana ,,TERETANA" i x3m gym ...
Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #3 on: June 15, 2010, 11:43:33 PM »
koji deo Zemuna ?

extreme je za mene luksuz ,ali ako mozes da priustis sto da ne ...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #4 on: June 15, 2010, 11:50:34 PM »
Ja sam iz Zemun Polja i odgovara mi sve u Zemunu i eventualno nesto na NBGD-u i centru grada .. pa ono skup mi je ali sam cuo da vredi za te pare .
Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #5 on: June 16, 2010, 12:26:28 AM »
Ono sto ti mogu reci za Zemun je da imas recimo (tebi najmanje cimanje) kod pijace ,u Beogradskoj ulici. Relativno nova teretana ,lepo uredjena,mana je bila sto nema olimpijske sipke,ne znam da li je nabavljena u medjuvremenu. Pored te ima i u rade koncaru ,kod silerove... i ona je ok,i sam sam tamo trenirao. Pored ovih ima i u starom merkatoru,neki clanovi su trenirali (nzm da li i dalje treniraju tamo), isto je glasila za ok teretanu ... a clanarine za sve se vrte oko 1500 ... bar su tako bile kad sam se poslednji put raspitivao...
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #6 on: June 16, 2010, 01:05:17 AM »
Pogledacu tu u Beogradskoj i tu kod merkatora ... ako je oko 1500 to je super  :) ... hvala ti :)
Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!

Offline kreator

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 46
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #7 on: July 16, 2010, 03:08:40 PM »
E ovako da ne otvaram novu temu ovde cu .. Imam 15 godina visok sam 172 cm i tezak 60 kg ... od ponedeljka krecem u teretanu i napravio sam program vezbanja ( tacnije uzeo sam ga sa jedne teme  :lol: )
ponedeljak - grudi, triceps, list
sreda        - ledja, biceps, ramena
petak        - butine, trbusnjaci

Mislio sam da radim u pocetku sa manjim tezinama po 3 serije a kasnije da predjem na nesto teze ... sto se tice ishrane iskreno OCAJNA JE  :nonono:
11h - dorucak : 3 jaja kuvana i malo kobaje ili sladak dorucak i jogurt/mleko
14h - uzina : tunjevina i cedevita
17h - rucak : belo meso/lovacka snicla/pljeskavica ... uglavnom sta keva spremi  :)
20h - uzina : neko voce
23h - vecera : sendvic sa kuvanim jajima ili tunjevina a ponekad i pizza i jogurt/mleko
1h - ,,uzina'' : mleko i plazma
Razmisljao sam i da ubacim i pirinac samo ne znam kada ? :crazy:

E sad imam par pitanja za vas ...
1)Da li je ovaj plan vezbi dobar za pocetnike?
2)Sta da promenik kod ishrane?
3)Za godinu dana sam porastao samo 2 cm da li cu moci da budem preko 1.80 cm ... cale je oko 178 a keva 164 cm ... ali ujko mi je dosta visok (1.86) a i njemu su roditelji niski

Whatever life throws at you, put it on the bench and PRESS IT!

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: suvo veslo :)
« Reply #8 on: July 16, 2010, 03:47:29 PM »
Evo ja cu ti odgovoriti na neka pitanja:
Imas tek 15 godina,jos ces da rastes i nemoj da ti pune glavu da ces prestati sa rastom ako krenes u teretanu...to su gluposti
Za pocetnike u teretani prvi peroiod (mesec-mesec ipo) radis kruzni trening,da bi savladao pravilan rad vezbi (imas temu o tome pa potrazi...search)
Ishrana ti je ocajna...moras citati temu o ishrani,jer ti je ona najbitnija za napredovanje...znaj da se masa i definicija grade u kuhinji! Moras izbaciti kobasice,pljeskavice,plazme....voce nikako posle 15-16h-nepotreban secer.
Ubaci za dorucak ovsene pahuljice sa jajima (ili whey proteinom ako ga mislis uzimati),za rucak ugljeni hidrati (pirinac,krompir-naravno sve kuvano,ne na masti),proteine (riba,pilece belo meso,ubacis i crveno meso u ishranu),kasnije kombinujes neka vlakna (salate) sa proteinima,uvece neka tunjevina ili tako nesto,a pred spavanje posni sir... itd...imas vec dosta tema o ishrani pa malo ih prouci...
 :)