EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kako izgubiti kile i oblikovati se?  (Read 80412 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« on: May 27, 2007, 06:08:36 PM »
Lazic imam pitanja za tebe! CITALA SAM TVOJ SAJT....SUPER JE...POZELJELA SAM PROMJENE U ZIVOTU JER OVAKO VISE NE MOGU! Ali promjene za stalno...znaci nacin zivota! problem je u tome sto sam ja konstantno na dijeti i nikako da skinem svojih 5 kila koje jos drzim od proteklog Bozica...isprobala sam milijun dijeta...drzim par dana...skinem 2 kg i onda puknem i prejedem se...! Konstantno sam nezadovoljna sobom (sve je u glavi, znam)...stvar je u tome da sam se prije bavila sportom, krenula na faks i prestala ali sam uvijek, jos i sad u fitnessu kad stignem...Zeljela bih se hraniti zdravo po tvom prinipu!! Trazila sam trenera u fitnessu da mi sastavi neki program prehrane---jer ja lutam! Ne znam kako da se hranim vise! Cilj mi je skinuti tih 5 kg, ali ne nabildati misice!!! S tim ciljem sam pocela plivati, tako da kombiniram aerobne vjezbe u fitnessu i plivanje sto vise mogu!!! Pokusala sam nekako na tvom sajtu otvoriti temu o sebi, ali ne znam kako to uraditi pa ti se ovdje javljam! Cak sam bila toliko luda da sam zeljela angazirati svog osobnog trenera! Inace...manekenske sam gradje, jako visoka (182cm) i uvijek sam tako bila...ali sam se udebljala zbog nepovoljnih prilika u zivotu i sada se mucim sa tih 5 kila...a sve zvuci tako jednostavno...onda sam odlucila: OVO VISE OVAKO NE MOZE! UNISTIT CU SE! MORAM PROMJENITI ZIVOTNE NAVIKE! molim te, da mi odgovoris ili napises barem meni, jelovnik, sta god! Sve opcije dolaze u obzir....iscrpljena sam od svih dijeta i nezadovoljna jer ne uspjevam...nikako
JOS NESTO...GLEDALA SAM SLIKE OD CURA S KOJMA VJEZBAS...ne bih zeljela izgledati tako... to mi je malo puno previse , naravno ukusi se razlikuju, svaka cast curama na trudu..! Imamo dosta celulita na zenskim dijelovima-bokovi, guza...to bih zeljela promjeniti!!! Inace se svako jutro ustajem u 6.00, radim trbusnjake....tusiranje....dorucak....fitness ili fax (ovisi kojim danom)....rucak...odmor ili ucenje...plivaje (ovisi jesam li bila dopodne na vjezbanju)...ucenje i spavanje...i da, naravno problem je znaci u prehrani...jer odvajam vrijeme za vjezbanje i to stvarno zelim! samo trebam primjere kako jesti i kolicinski sto...HVALA TI UNAPRIJED!SVE DOLAZI U OBZIR, MOGU SE ORGANIZIRATI I PRILAGODITI KAKO GOD...POZDRAV!

« Last Edit: September 06, 2007, 03:46:05 PM by Lazic »

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #1 on: May 27, 2007, 06:11:47 PM »
još nešto...budući da sam bila na svim mogućim dijetama već skoro 6 mjeseci...i to su bile jaaako niskokalorične..metabolizam mi je usporio strašno...sve se sad luijepi na mene...šta god normalno pojedem!!!
p.s.- na stranici www.coolinarka.com sam te tražila i napisala potuku pod imenom sisley...tako da znas...ta sam...OČAJNIČKI molim za pomoć!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #2 on: May 27, 2007, 07:28:46 PM »

JOS NESTO...GLEDALA SAM SLIKE OD CURA S KOJMA VJEZBAS...ne bih zeljela izgledati tako... to mi je malo puno previse ,


 :shocking: :shocking:..opa laki..nisam znao jbt???

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #3 on: May 27, 2007, 07:32:37 PM »
još nešto...čitala sam forum...slična stvar s kilažom kao kod Ann koja je na temi "OVO JE DIVNO...ZA MOJ PROBLEM", ZNČI 182 VISINE, 67 KG...NEKIMA SAD MOŽDA ZVUČI LUDO ALI I 5 KG SMETA...SVI TEŽIMO LIJEPOM TIJELU...barem me vi u tome razumijete...

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #4 on: May 27, 2007, 10:10:53 PM »
@Sarita
Polako,polako,ne ziviciraj se...
Ne znam,nisam te potpuno razumela...
Mogla bi da drzis pravilnu ishranu kao sto je nama dao Lazic,ovako:

Namirnice koje treba da ti budu sastavni deo ishrane su :

Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..
Izvori UH:
Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana).

Sto se tice skorobastih uh, njih jedes do 17h, a vlaknaste mozes i kasnije! Vazno je da ne kombinujes skrobaste i vlaknaste u jednom obroku npr. krompir i zelenu salatu...

A jelovnik mozes i sama da drzis kao ovaj:

PRIMER JELOVNIKA

1 obrok:
30 gr ovesnih + beznasni jogurt(ovde odredi koliko ti treba da potopis i pojedes mislim da je dosta 200 gr)
3 kuvana ili przena belanca
________________
oko 15 gr proteina i 25 gr UH

2.obrok:
(ovo moze da bude i sendvich)
100 gr mesa i vlaknasto salata ili brokoli
1 parce crnog hleba
________________
oko 22 gr proteina i oko 15 gr UH

3. obrok:
200 gr krompira ili 80 gr pirinca
100 gr mesa(oslic)
________________
oko 25 gr proteina i oko 40gr/56 gr UH

OVDE RACUNAM DA JE OKO 16H I TU NEMA VISE UNOSA SKROBASTIH

4. obrok:
neko vlanasto povrce...

5.obrok:
100gr mesa i zelena salata
____________
oko 22 gr proteina

6. obrok:
1/2 tunjevine
posle 10-ak minuta nadjes ella sir probaj 50 gr.
____________
oko 25 gr proteina

uz sve ovo pijes oko 2 l vode i mozes 1-2 vocke..

Ovo je samo za pocetak otprilike da vidis kako to hoda,verovatno ce Lazic posle kad se javi da ti odredi varijaciju za tvoju kilazu pa ce biti nekih izmena sto se tice jelovnika znaci samo ce da se smanjuje uh...
takodje menjas jelovnik ako nesto ne jedes ili ne volis samo zamenis gde je protein menjas protein znaci umesto mesa ribu, ili umesto uh drugi uh tj jesto krompira rizu ili sl .


Dijete su cista glupost jer imaju rok trajanja.

Mrsavljenje je projekat.
Projekat = nacin da se dodje iz trenutnog u zeljeno stanje i izazove promena, koja treba da bude odrziva na duzi rok.
Kao kod svakog projekta na pocetku treba imati cilj.

- Ako je cilj: "Da do XX datuma izgubim XX kilograma uz XX dijetu" - pisi propalo.
- Ako je cilj "Da dugorocno promenim nacin zivota i nacin ishrane" - nema potrebe za takvim pitanjem.

Nista vise sem toga nije potrebno... :)

Ako imas vremena, mozes i svako jutro da uradis lagani kardio trening, to bi bilo super.
Opet te molim, procitaj polako i pazljivo celu temu jer su ljudi pisali detaljno, a ti opet pravis greske sa ishranom.
To sto se ti lepo osecas, kad radis duze kardio, je jedno ali drugo je ono sto ti zelis da postignes i sta je u stvari najefikasnije....ja kazem... :)


u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #5 on: May 28, 2007, 07:25:01 AM »
hvala na podršci...već sam si skinula taj jelovnik i danas počinjem s takvom ishranom...još sam u nedoumici oko fitnessa, znam da plivanje nikako necu zaobici...inace sam tanka, tsnki zglobovi i kosti...ali imam nakupine oko bokova, guza, malo stomak...eto...da...celulit na tim djelovima! Medena hvala ti puno... optimisticna sam!

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #6 on: May 28, 2007, 08:01:20 AM »
Draga,nisi jedina,mi imamo celulit,takodje i mrsave devojke...
Samo napred,imaj vere u sebe i strpljenja,aktivnost pobedjuje sve!
Samo napred  :yahoo:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #7 on: May 28, 2007, 10:21:03 AM »
evo ovako...dobro jutro prije svega... hranim se po jednom od jelovnika koji je naveden na forumu...za dorucak sam pojela 30 grama pahuljica (miješane žitarice...nisam imala zobene...ali kupila sam ih za sutra) i to s mlijekom, (jogurt nisam imala ali i to sam kupila, a mlijeko je imalo 0,9 m.m), medjuobrok: parce crnog kruha, 100 gr kuhane sunke, dva lista zelene salate i pola paradajza...to kao sendvic! - bojim se, to mi je nekako puno hrane! buduci da sam navikla jaako malo jesti...od svih silnih dijeta...pa se bojim da se ne udebljam od toga!!! help!!!!ispravljajte me ako griješim u nečemu..... :help:

Offline Sarita

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 164
  • Gender: Female
  • Život je kratak...iskoristi ga!
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #8 on: May 28, 2007, 02:14:48 PM »
 :( ajme...nitko mi nista ne odgovara... ja nastavljam: rucak je bio: 100 grama tune iz konzerve (pokusala sam iscijediti ulje...mislim da je tu pogreska...uzeti cu ribu iz konzerve u vodi) i 80 grama riže i to one smeđe, neoljuštene... cekam odgovore... :rolleyes01:

Offline Ivan!

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 237
  • Gender: Male
Odg: Odg: Kako izgubiti kile i oblikovati se?
« Reply #9 on: May 28, 2007, 02:30:58 PM »
Doruéak će biti ok. .
Užina nemoj mešati skrobne i vlaknaste uh (hleb skrobni, paradajz i salata vlaknasti), ni šunka baš nije najsretniji izbor. probaj mesto nje tunu, ili belo meso.
Ručak ok. Bolja je riba u vodi, ali ni uva u ulju nije loša ako dobro ocediš ulje.
Samo napred  ;)