EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomozite  (Read 3548 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sandra82

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Pomozite
« on: September 03, 2007, 04:30:19 PM »
Kao prvo sve vas pozdravljam, bas je super forum!!!
Imam 25 godina, i relativno zauzet zivot. Imam dijete od 3 ipo godine, sama ga podizem, pa eto to je jedan od naj vecih uzroka zasto nemam bas vremena.
Inace visoka sam 170 i imam 65kg, bas previse.
Pokusavam vec duze vrijema da skinem te extra kilograme, ali neide, jednostavno neznam kako. Postajem kao depresivna zbog mog izgleda i neznam sta da radim.
Neznam sta da jedem, kako da jedem, zato molim vas pomozite mi!!!
Hvala!!

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Pomozite
« Reply #1 on: September 03, 2007, 04:43:02 PM »
cao sandrice i dobro dosla   :blowkiss:

kao prvo  da li mozes malo detaljnije da nam napises kako izgleda jedan tvoj dan,kad ustajes , kako se hranis jedan dan ispisi od jutra do mraka.
 da li radis ili si zauzeta na neki drugi nacin ,kolko mozes da izdvojis slobodnog vremena za vjezbanje , da li bi isla u teretanu ili neki vid kucnog vjezbanja, da li posjedujes nesto od sprava i sl..kolko zelis da smrsas itd.
znam puno je pitanja al moramo imati malo veci info o tebi  :rolleyes01:

drago mi je da ti se svidja  forum , imas mnogo toga i ovde da procitas u zenskom kutku dama koje skidaju kg i malo citas njihova iskustva svakako je lakse kad damo podrsku jedni drugima :blowkiss:

Offline Sandra82

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Pomozite
« Reply #2 on: September 03, 2007, 04:53:17 PM »
Hvala na brzom odgovoru!!! :)
Eh sada, moj dan je izuzetno zauzet, jer idem u skolu, pa onda kuca i dijete, zaista malo vremena za vijezbanja. Ali eto trudim se da kada sam kuci da pjesacim do parka, pa tu trckaram dosta oko dijeteta. Neidem na neki fitness jer nemam vremena, a voljela bih.
Inace sto se tice hrane tako dodje mi pa nejedem nista po citav dan, pa ona se lijepo najedem navecer. Znam jako losa navika.
Onda volim da jedem slatkise i pijem gazirane sokove. Pogotovo gazirane sokove neznam kako da izbacim iz ishrane.
Eto neznam sta jos da vam kazem, osim da je sve uzas.

Hvala

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: Pomozite
« Reply #3 on: September 03, 2007, 05:10:05 PM »
ok ako budes ovako nastavila , i da nejedes po cijeli dan neces smrsati uopce , plus ces se iscrpiti do iznemoglosti to mora pod hitno da se mijenja...
znaci za pocetak gledaj da mijenjas ishranu pod hitno , posto o njoj nisi puno ni nsapisala jer kako rece i ne jedes osim slatkisa  :rolleyes01: onda gledaj da krenes ovako ...
moras da jedes ar 4-5 manji obroka u toku dana..tvoj metabolizam je sada jako spor , ti moras da imas energija da bi trckarala sa svojim bebacem a ne da si sva smorena :nonono:
gledaj osnovne namirnice da imas ove


Izvori skrobnih uh: zitarice (psenica, ovas,jecam,raz…), smedi pirinac, krompir, kukuruz, pasulj, grasak i drugo mahunasto povrce.
Izvori vlaknastih uh: spargla, prokelj, kupus, karfiol, sargarepa, celer, boranija, tikvice i salate, voce(samo po jedno u toku dana)
Izvori proteina:
Riba(oslic,tuna)Meso(pilece belo,konsko,teletina),belanac jajeta..

priprema hrane : kuhano,peceno i rerni s 1cm vode,przis na teflonu

gledaj da postepeno povecavas kolicinu hrane znam da je tesko i da mnogi vjeruju da ce tako da se goje al uskoro ces vidjeti kako grijesis i da je vazno jesti vise manji obroka
za pocetak od ove sedmice imas zadatak da jedes 3 kvalitetna obroka
dorucak : ovsene zitarice ne znam volis li ili ne volis , pokusaj potopis navece u jogurtu i u frizider i ujutro spremno za jelo , jogur gledaj da uzimas s najmanje m.m.
rucak : neko meso znaci protein,piletina teletina mozes neki skrob uz to , ili salatu ..ako jedes jedno ne uzimas drugo jer gledaj da nemijesas skrob i vlakno u jednom obroku tj . krompir i npr zelenu salatu
vecera: moze riba ,oslic ili tunjevina s posnim sirom mozes to dvoje pomijesat
voce jedi kao uzinu 1-2 vocke dnevno jer i ono je uh i ima secera pa ne bi smjela da pretjerujes jer se svaki visak deponuje u masti ako se ne potrosi pa i taj iz voca
skrobne uh unosis do 17h , tu i voce se ubraja . a vlakna mozes svakako i poslje jer ona su bitna za rad crijeva


za pocetak ja mislim da je dovojno ovako , najbitnije da sredis ishranu jer bez tog bilo kakvo vjezbanje nema efekta :nonono:
poslije ce laki da se ubaci da ti odredi varijacuju uh kolko cega , al ovo je osnova :yes:
gledaj da pijes vodu 1,5-2 litra dnevno, a gazirano postepeno izbacuj ili uzimaj colu light ako ti je bas frka ;)

ne bi bilo lose da imas neki step, ili kucni bajs da mozes radis kuci kardio neki ili ako zivis u kuci mozes  i vijacu ospred kuce da odradis kao neki vid kardio treninga ...
za poetak sredi ishranu i trckaraj malo po tom parku i bice i vise nego dovoljno a poslje korekcije  :blowkiss: