EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ocajna sa 24 kg viska  (Read 8041 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bucka07

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
ocajna sa 24 kg viska
« on: November 28, 2007, 05:11:41 PM »

Cao svima,

Dugo vas citam i napokon sam smogla snage da se javim jer se osjecam uzasno sa ovoliko kg viska. Moja situacija je ovakva. Imam malu bebu od 4 mjeseca i u trudnoci sam se uzasno udebljala, punih 35 kg....sramota znam. Prije trudnoce sam imala 65 kg i bila sam zadovoljna svojim izgledom. Visoka sam 177 i nikad prije nisam imala problema sa kilazom. Sada imam 89 kg, sto znaci da sam posle trudnoce uspjela da skinem samo 11 kg. Osjecam se uzasno tesko, koljena i ledja me bole od ovolike tezine kao da sam u tudjem tjelu. Kad pomislim da moram da smrsam 24 kg smuci mi se. Eh prije dvije sedmice sam odlucila da se ozbiljno posvetim gubljenju ovolikih kilograma jer me ova debljina cini nesretnom. Krenula sam da pazim sta jedem, nastojim da se ne prejedam i bjezim od slatka. Cak sam i muzu zabranila da u kucu unosi slatko :). Uclanila sam se na fitness i idem 3 puta u sedmici jer samo toliko stignem zbog bebe. Mozda bi mogla da se nekako organizujem da idem 4 puta. Posle vjezbanja se stvarno osjecam bolje i zadovoljnije i jedva cekam dane kad idem u teretanu. Moj dan u teretani izgleda otprilike ovako. 5 min zagrijavaje i onda idem na masine i radim na donjem ili gornjem djelu tjela. Zatim cardio pola sata i to je to. Ne znam dali je to ispravno. Svaki savjet cu rado da prihvatim jer sam vidila da ovde stvarno ima mnogo ljudi koji su spremni da pomognu. Unaprjed zahvalna.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #1 on: November 28, 2007, 06:01:58 PM »
Bucka,dobrodosla  :blowkiss:
Pa brzo ces ti to da skines...do leta si ko nova ako budes slusala  :innocent:

reci nam kako se sad hranis..daj neki jelovnik?
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline bucka07

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #2 on: November 28, 2007, 06:50:13 PM »

Cao Igy hvala na brzom javljanju. Evo primjer mog jelovnika...ovo je sta sam juce jela.
Dorucak: Dvije kriske crnog hljeba sa ajvarom.
uzina:  kruska
rucak:  Dvije snicle przene na maslinovom ulju i kriska hljeba sa malo majoneze.
Uzina: vocni jogurt
Vecera: Tri manja komada bureka :(.

Bila sam se ljepo pazila do vecera i taj me burek zezno. Takodje mi je bio problem po noci. Moja beba se budi tri puta u toku noci i nekad budem jako gladna kad se ustanem u toku noci. Nocas npr sam namazala manju krisku eurokrema :(...bas uzas. Ukapirala sam da mi ovakav jelovnik nece bas pomoci tako da sam spremna na poslusam sve savjete. Isto da napomenem da pored sto sam se uclanila u teretanu imam kuci traku za trcanje tako da mogu cesto da tako vjezbam samo sto sam uzasno slaba sa kondicijom da bi mogla dugo da trcim...mozda bi prije mogla brzo hodanje.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #3 on: November 28, 2007, 07:00:42 PM »
cao bucka...dobrodosla :yes:

pogledaj malo na ovu temu http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,466.0.html

nadam se da ces naci neke korisne informacije

pozdrav
al se nekad dobro jelo

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #4 on: November 28, 2007, 08:34:49 PM »
hey bucka...
evo samo da ti se javim kao potpora...dobro dosla i vjeruj mi ako sve pratis kg ce samo skliznuti sa tebe a da neces niti primjetiti.... ja sam oko mjesec i pol na ovom rezimu prehrane i dok se nisam niti  snasla proslo je vrijeme,navikla sam se na prehranu i kg su poceli padati...nista ne brini...sve je moguce...smo dobro slusaj i pitaj sta ti nije jasno...
poz... :welcome:

 :blowkiss:
:)))

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #5 on: November 28, 2007, 09:06:10 PM »
dobro nam dosla 
super je sto si teska sama sebi,lakse ces se naterati na ovo :)
e ovako...dobro je sto si:naterala muza da ne donosi slatko,krenula na fitnes,sto imas traku
ne valja:jelovnik
ali nista strasno,svaka promena je teska,pogotovo ova
znaci,ne bi trebala da jedes majonez,burek,vocka nije obrok

polako menjaj jelovnik,znaci uvece se jede nesto proteinsko tipa belog mesa,ribe,belanca+posni sir...znaci nesto od ovoga  taj sir..znaci posle nekih 17h ne jedes nista sto sadrzi skrob (hleb,krompir,pirinac itd)

edit:
a da,ne trci sada,tek kada udjes u kondiciju i skines kilazu jer bi to bilo opterecenje za zglobove i onda nista ne bismo uradili,jer bavljenje sada nekom aktivnoscu je sok za tvoj organizam,i samo to hodanje je dovoljno za ulazak u aerobnu zonu (to je ona dobra zona :) )
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline bucka07

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #6 on: November 28, 2007, 09:29:17 PM »
 Milane hvala na savjetima. E sad imam pitanje....skontala sam po ovome da bi mi vecera trebala da bude proteinska. Ne znam sta je sa ruckom. Dali je ok sto sam juce jela te dvije pecene snicle sa kriskom hljeba jedino da nije bilo te majoneze? Vocku sam uzimala kao uzinu... da li onda trebam da jedem jos nesto uz vocku? I jos nesto.. da li trebam da ugljikohridrate svedem da minimum ili da ih totalno izbacim iz ishrane? eto mene sa milion pitanja ali ko pita ne skita  :). Usput, ma ja nema sanse da sad potrcim na toj traci neki dan sam pokusala pa mi je muz mislio da je zemljotres u kuci. Krenucu sa brzim hodanjem pa ce valjda jednom doci red i na trcanje.

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #7 on: November 28, 2007, 10:47:19 PM »
Quote
Ne znam sta je sa ruckom. Dali je ok sto sam juce jela te dvije pecene snicle sa kriskom hljeba jedino da nije bilo te majoneze?

Ok je,za pocetak. Samo izbegavaj przenje,najbolje je da meso ili kuvas ili dinstas,eventualno na rostilju...Hleb uz to  :crazy: pa ok,ako je inegralni...ali nemoj preterivati ni sa njim. Majonez je bio totalni promasaj uz to,bolje da si uz meso jela neku salaticu...i pretpostavljam da su svinjske snicle? Ako jesu,...i to izbaci.
E sad,zanima te rucak. Pa ovako. Znaci,za svaki rucak trebas da imas neko meso(pilece belo meso,junetina,oslic) kuvano ili dinstano...Uz to recimo jedan dan jedi skrobne uh(pirinac,kikuruz,grasak,krompir),a jedan dan jedi uz meso vlaknaste uh(kupus,zelenu salatu,brokoli,karfiol,cveklu...). Za pocetak mozes tako,jedan dan skorbni uh,jedan dan vlaknasti...ispravice me neko vec ako misli drugacije,...a posle cemo osmisliti varijacije za tebe...
 :blowkiss:
Najbolje da pitas sta te interesuje,jer ovde sve ima jako dobro objasnjeno,samo su nijanse u pitanju...

I da,pitala si sta sa uh....Znaci,njih nikako ne smes skroz da izbacis...oni imaju svoju ulogu,daju ti energiju,bila bi kao biljka kada bi ih izbacila...Tu ne spadaju slatkisi,...to se izbacuje skroz! Jedini slatkis neka ti bude voce...i to 1-2 dnevno i to u jutarnjim casovima...
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #8 on: November 28, 2007, 10:56:01 PM »
Pozdrav i dobro dosla...  :clap:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline bucka07

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Female
Odg: ocajna sa 24 kg viska
« Reply #9 on: November 29, 2007, 01:32:11 AM »
 Hvala svima na dobrodoslici i savjetima. Evo ja sam vec pocela da slusam vase savjete. Danas sam doruckovala dva tosta sa ajvarom. Za rucak su bile kuvane pilece snicle i zelena salata. Zatim uzina je bila banana i narandza. Vecerala sam opet pilece snicle i salatu s tim sto sam uzela i jednu krisku integralnog hljeba. Eh sad kad malo bolje pogledam mislim da sam uzimala previse hljeba ovih dana iako je bio integralni. Sljedeci mi je cilj da svedem hljeb na jednu krisku dnevno. Da li je to ok?
Eh sad mene zanima koliko je potrebno da vjezbam vremenski i koje vjezbe su najefikasnije? I da ne zaboravim danas nisam okusila nista slatko sto je za mene prije bilo skoro nemoguce :). Vidicu cu kako cu nocas da izdrzim jer sam uvjek slatko uzimala u noci, kocku cokolade onako usput kad se probudim.

Pozdrav svima i svi savjeti su dobrodosli :)