EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pravila treninga za visoke momke  (Read 26285 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #20 on: March 23, 2011, 06:19:36 PM »
neck press na youtube kucaj
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #21 on: March 23, 2011, 06:32:18 PM »
kako se radi taj GILJOTINA PRES, ako nije problem postavi snimak
Naravno. Odlična vežba, ne pogađa deltoide uopšte, udara u grudi, pogotovo u sredinu i gornji deo, baš ono što mi fali.
http://www.muscleandstrength.com/exercises/guillotine-press.html

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #22 on: March 23, 2011, 07:05:15 PM »
zanimljivo......... pokusavao sam nesto tako (al uopste nisam imao pojma da ta vezba postoji) jer kuburim dosta sa pogadjanjem pektoralisa

isprobacu ovu vezbicu za par dana, pa cu javit utiske

hvala obojici

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #23 on: March 23, 2011, 10:37:07 PM »
I ja bi voleo da znam kako se radi taj press :) ja nisam oguglao,samo sam izbacio te vezbe i radim drugacije..prilagodio sam se visini :)
Za cucanj ne mogu da nadjem adekvatnu zamenu ali eto radim noge nekako sa iskoracima,prednjim cucnjevima,tim polu cucnjevima i masine naravno..
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #24 on: March 23, 2011, 10:46:30 PM »
Kod neck pressa bas trebaju da se paze ramena...
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline RoflKopter

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 183
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #25 on: March 23, 2011, 11:05:31 PM »
I ja bi voleo da znam kako se radi taj press :)
Sad znaš, tu je klip.

Milane, ti si meni prvi put rekao za tu vežbu, još odavno, tj. tada sam prvi put čuo za nju, ali sam tada shvatio nešto potpuno drugo. :hitself: Ne znam, mene ne udara u deltoide, za razliku od klasičnog potiska sa ravne i kose klupe (čak i kada podesim ugao da ne gađa mnogo rame). Samo je zeznuto, ne sme se forsirati sa težinom (mada se brzo napreduje). Zna biti opasno, u jednom potezu može da ode brada, zubi i grkljan. Sve u tri lepe ako se ne pazi.

Offline Rade

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 115
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #26 on: March 23, 2011, 11:22:38 PM »
Ahaaaaaa to sam video da radi neki lik u teretani ali on je hvatao skroz na kraj sipke i nije mi bilo najjasnije sto i cemu to :S probacu svakako ovo,hvala ti! :D
Ne moras biti Mr.Olympia ali budi najbolji za sebe...

Offline Krajina-moja

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #27 on: December 04, 2011, 11:31:42 PM »
Ja sam visok 192 i imam 95 kila....Blago receno TERMINATOR

Offline bishop

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #28 on: December 24, 2011, 11:32:15 AM »
imam 202cm i 123kg :D
ako se pitate kako tolika kilaza uzmite u obzir da sam igrao AF :D
sa bench press-om nemam problema ali cucanj me je ubijao...sad sam noge iz programa morao da izbacim zbog povrede... tokom treninga sam dobio udarac u list leve noge sto je prouzrokovalo zapaljenje dubokih vena i trombozu :(
pa me interesuju vezbe koje mogu da radim a da mnogo ne opterecuju vene (ako takve uopste i postoje) posto cucanj sa sopstvenom kilazom sada zna da bude zeznut,noga trni pa se plasim da izgubim ravnotezu i pretvorim se u sekvoju koja pada....

Offline Titanic_90

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
  • Gender: Male
Odg: Pravila treninga za visoke momke
« Reply #29 on: January 20, 2012, 03:25:18 PM »
Ja sam visok oko 2m i tek sam krenuo u teretanu i dižem na benchu 30kg :S, a gledam neke manje ljudi i mlađe dižu više, a mnogi mi kažu da je i to dosta s čim sam krenuo, a imam samo 70-ak kg, šta vi mislite da li je to dovoljno i da li je do visine ?, čučnjevi mi ne predstavljaju problem, a skoro sam krenuo sa propadanjem i tricepse, gledajući po svim vježbama tricepsi su mi najjači i leđa, dok na benchu sam slab po mom mišljenju gledajući, a većina kaže da je taman i da ću vremenom to povećati. Hvala