EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: krav maga  (Read 45607 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
krav maga
« on: September 06, 2008, 09:32:40 PM »
Da li neko moze da mi kaze nesto o ovoj disciplini i da li vredi da se trenira.Nasao sam nekoliko klubova u Beogradu,i jos nesto koja je razlika izmedju krav mage i ruskog sistema osim podrucija na kome su nastale?

Offline eragon

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #1 on: April 15, 2009, 10:59:29 PM »
Krav maga je praktičan i taktičan metod borenja, koji obučava kako da se spreči, razreši i prevaziđe bilo koja vrsta nasilja i napada. Krav Maga obučava praktikanta, u temama samoodbrana, samozaštite, borilačkim i borbenim veštinama, kao i veštinama zaštite drugih na jedinstven i svestran (iscrpan) način učenja.

Krav Maga je nastala u Izraelu, pod pritiskom realnih životnih zahteva i okolnosti. Osnivač Krav Mage je Imi Lichtenfeld, a sistem nastavlja da se razvija i modifikuje od strane Eyala Yanilova i vrhunskih instruktora Internacionalne Krav Maga Federacije (IKMF).

Krav Maga je horizontalan sistem, sa jedinstvenim i logičnim pristupom. Laka je za učenje i pamćenje, primenjuje se prirodno i instiktivno, i praktično se može upotrebiti pod stresnim okolnostima. Esencijalni deo Krav Mage je jedinstven proces učenja, metodologija i način obuke.

Krav Maga između ostalog uključuje i teme:

- predostrožnosti, prevencije, izbegavanja i odstupanja
- bacanja i padovi u svim mogućim uslovima, pravcima i uglovima
- napadi i kontranapadi izvedeni na sve moguće mete, distance, uglove, pravce i u svim ritmovim. Izvedenim iz svih mogućih položaja i telesnih pozicija
- upotreba svih mogućih uobičajenih predmeta i objekata u odbrambene svrhe
- odbrana od nenaoružanih napada: udaraca rukama, nogama i ostalim delovima tela
- oslobađanje od svih vrsta hvatova, držanja, zahvata
- odbrana od svih mogućih pretnji i napada nožem, oštrim predmetima, palicama, tupim predmetima i svih vrsta vatrenog oružja (duga i kratka cev)

Rešavanje gore navedenih napada i pretnji izvedenih iz svih mogućih pravaca i okolnosti. Izvedenih od strane jednog ili više napadača. Kada se takvi napadi dešavaju na različitim mestima, u svim nepovoljnim pozicijama i telesnim položajima, uključujući zatvoren (ograničen) ili otvoren prostor; u hodniku, na stepeništu, u autu.

Na svim vrstama zemljišta, u vodi, kada su nam pokreti ograničeni, stojeći, u pokretu, sedeći, ležeci na leđima, boku ili stomaku.

Fizička i mentalna kontrola i razoružavanje.

Krav Maga priprema praktikanta da funkcioniše pod svim uslovima i scenarijima, u svakom borbenom okruženju, shodno njihovim potrebama, riziku sa kojim se susreću, i opisu radnog mesta.

Krav Maga omogućava i pospešuje tehnički, taktički, fizički i mentalni napredak i usavršavanje.

Krav Maga sadrži poseban pristup, taktiku, tehniku, teme, drilove i trening metode za različite sektore: civile, pripadnike policijskih snaga, zatvorske čuvare i stražare, vojsku, osoblje obezbeđenja kao i osoblje za blisku zaštitu, obaveštajne agente, antiterorističke jedinice, vazdušne maršale, specijalne i komando jedinice.

Offline eragon

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #2 on: April 15, 2009, 11:05:47 PM »
Eyal Yanilov (rodjen 1959 godine) studirao je Krav Magu pod patronatom osnivača Imi Lichtenfelda, i bio je njegov najbliži asistent i učenik od početka 80`ih. Krav Magu izučava od 1973 godine i trenutno je najviše rangirani instruktor. G. Eyal je jedina osoba koja poseduje najviši rang, koji mu je dodelio Imi (majstorski nivo 3 /ekspert nivo 8) i poseduje jedinstvenu diplomu "Founder`s diploma of excellence", diploma je dodeljena samo dvema osobama.

G. Eyal je dugo bio asistent u školi g. Eli Avikzara. Nedugo posle Imi ga postavlja na mesto predsedavajućeg Krav Maga profesionalnog komiteta. Eyal je bio zadužen za pripremanje i ažuriranje Krav Maga nastavnog plana i programa. Radeći na tom mestu njegov zadatak je bio da u sistem uvede najnovija dostignuća iz oblasti borilačkih veština, akumulira nova znanja, radi na adaptaciji tehnika i uvodjenja u primenu najnovijih trening metoda. Od početka 80`ih počinje da predaje u inostranstvu. Od tada je Eyal održao mnoge instruktorske kurseve širom sveta, pod patronatom Izraelskog ministarstva obrazovanja i IKMF-a. Eyal zajedno sa svojim najnaprednijim studentima koji rade kao lokalni direktori ili šef instruktori u svojim zemljama, jesu ključna snaga u širenju Krav Maga učenja širom sveta. G. Yanilov se trenutno nalazi na funkciji predsedavajućeg i šefa instruktora Internacionalne Krav Maga federacije, kao i direktora Internacionalne Krav Maga Škole. Na tim dužnostima on je zadužen za razvoj definisanje i širenje sistema.

G. Yanilov je diplomirao na odseku za trenere i instruktore pri Wingate Institutu za sport i fizičku kulturu, a takodje poseduje i diplomu elektrotehnickog fakulteta. Proveo je godine u obučavnju pripadnika elitnih jedinica i personala specijalnih i antiterorističkih timova, predavajući na koledzu za instruktore fizičkog obrazovanja.

Od ranih 80'ih Eyal obučava najraznovrsnije grupe ljudi, na različitim seminarima i kursevima; obične civile koji dolaze da nauče samoodbranu, vojne jedinice, policijske jedinice, kazneno popravni personal, specijalne jedinice, SWAT timove i druge bezbednosno orijentisane formacije u Izraelu, Evropi, Aziji, Južnoj i Severnoj Americi.

U tom kontekstu on se specijalizovao u poboljšanju borbenih sposobnosti i opšte fizičke spremnosti personala ovih grupa.

Eyalov glavni cilj danas je obrazovanje budućih Krav Maga instruktora širom sveta i rado će podržati svaku takvu inicijativu.

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #3 on: April 23, 2009, 09:59:05 AM »
...cisto da dopisem posto kruze price da IKMF ili IMI Krav Maga obucava praktikante godinama da bi mogli da upotrebe svoje znanje da je poteklo od ocigledno zlonamernih i neinformisanih ljudi koji se sa KM nisu ni upoznali...

...ljudi koji treniraju KM od prvog treninga sticu prakticno znanje...i u principu sve zavisi od samog vezbaca koliko dugo zeli da se bavi doticnom i koliko zeli da izuvaca samu KM...ali u roku od 3-6 meseci (opet sve zavisi od samog vezbaca) se moze reci da je covek vec upoznao osnove koju su mu dovoljne za samoodbranu...posto ljudskom telu treba vremena da nauci i usvoji pokrete...koji iako su u KM prirodni i dalje za njih treba vremena da dodje do nekog automatizma...

Offline DrFeelgoodMC

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #4 on: April 28, 2009, 12:53:11 PM »
Samo jedno pitanje, kakvo je stanje sa pocetnicima koji hoce da treniraju, imaju li posebne grupe ili kako vec... ?

I da, posto sam video da imaju neki kursevi, da li moze da se trenira kontinuirano, ili je to vec odredjeno... Logicno bi mi bilo da nije... :)... I da li imaju odredjeno vreme kad pocinju nove grupe da se formiraju... Malo vise informacija... :)... Gde moze da se trenira u Bg-u, clanarina(okvirno), i tako to... :)

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #5 on: April 28, 2009, 01:45:22 PM »
...grupe nemaju...svi treniraju zajedno...al uglavnom se gleda da se usaglase pocetnici zajedno...mada opet radi brzeg napredovanja isto tako mogu i da rade sa starijim vezbacima...

...moze da se trenira kontinuirano...kursevi su druga stvar koja se organizuje ad hoc i pokrivaju odredjenu tematiku...

...sto se tice toga da pocnes da treniras i visini clanarine mozes vise da se informises na ovom sajtu
http://www.krav-maga.org.yu/

Offline DrFeelgoodMC

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #6 on: April 28, 2009, 04:06:45 PM »
Ok, hvala... Poslao sam mail, pa se nadam da ce mi odgovoriti...  :)

Offline DrFeelgoodMC

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #7 on: May 02, 2009, 05:53:36 PM »
E sleepy, posto vidim da si upucen, da te pitam nesto... :)

Poslao sam mail, ali ne odgovaraju, pa ako ti imas neke konkretne informacije da mi odgovoris... :)

I da li ti treniras... ?

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #8 on: May 02, 2009, 10:55:48 PM »
...sto se mail-a tice ne znam stvarno...

...znam da imas treninge u Molerovoj ulici...sala se nalazi izmedju ulaza 11-13...prolaz izmedju zgrada sa leve strane metalna vrata...treninzi su od 19h...idi tamo pa se raspitaj...

..ne vise imam nekih problema sa zdravljem pa sam pauzirao ali pitaj sta god te interesuje...

Offline DrFeelgoodMC

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 36
  • Gender: Male
Odg: krav maga
« Reply #9 on: May 02, 2009, 11:10:26 PM »
E pa hvala, planirao sam da odem da se raspitam... Po onome sto sam video na sajtu, pretpostavljam da nove grupe krecu od septembra...

A cisto me je interesovalo vise o nacinu treninga... Da li se tamo dobija oprema, ili sami kupujemo i tako... Koliko je grubo, tj. realno... Pretpostavljam da ima dobrog sibanja, cim simulira realne situacije... I da, onaj sparing sa onim drugim klubom, s obzirom da dodjem tamo kao pocetnik, kakva je tu situacija... Mislim u pocetku... :)

Eto, nadam se da te ne smaram... :)