EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: licni trening  (Read 18880 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
licni trening
« on: August 31, 2009, 06:53:01 PM »
Kao sto i sam naziv teme kaze,interesuje me da li neko moze da mi pomogne kako da najjefikasnije skinem visak kilograma.
Naime imam 25 god,visok sam oko 180 cm i trenutno imam 101kg.Hteo bih za pocetak da skinem 10-tak kilograma,vreme mi nije ograniceno,moze I za 2 meseca,nije problem.Kupio sam sobni bicikl sa 8 stepena opterecenja,ima u sebi predjenu km,vreme,meri puls…osnovne funkcije.Procitao sam komplet teme o aerobnom I HIIT treningu ali niko nije naveo da ima problem sa zdravljem-hvala Bogu.Ja sam te nesrece da sam u 21 god imao klasican infarkt srcanog misica ali sam od tada hvala Bogu dobro sa zdravljem,pijem redovno lekove pa sam hteo u svoj zivot da “ubacim” aktivnu fizicku aktivnost.Radio sam 4-5 puta test opterecenja u BG-u na biciklu I na poslednjem testu mi je max frekvencija srca iznosila 146 otkucaja u min pri opterecenju od 150W a pritisak je iznosio 200/110.Pronasao sam na nekom sajtu precizniju formulu za izracunavanje max frekvencuje srca od one klasicne (220-god starosti) koja glasi 210-pola god zivota-(0.11*kilogrami+4) sto je u mom slucaju=182oum.
E sad ja sam nesto razmisljao da prvo mesec dana (6 dana u nedelji-nedelja da mi bude dan za odmor) krenem sa aerobnim treningom ( u mom slucaju puls da se krece u rasponu od 109-127oum sto je 60-70%max frekvencije srca)-da steknem kondiciju pa onda lagano da 2x nedeljno ubacim i HIIT trening.inace pre par dana sam vozio 45min na opterecenju 3 I sutradan nije doslo do upale misica,da napomenem da sam se poslednja 2 meseca rekreativno bavio plivanjem,sto znaci da imam kakvu takvu kondiciju ali ne bih hteo da se preforsiram vec da lagano krenem sa treninzima sa sobnim bajkom.Interesuje me vase misljenje o ovoj mojoj zamisli,da li bi vi ubacili neke korekcije?
P.S sto se tice ishrane planiram max da je redukujem,slatkise inace slabo jedem ali me zato ubija slana hrana  :blush:
Veliki pozdrav svima I sve pohvale za forum

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: licni trening
« Reply #1 on: August 31, 2009, 09:42:48 PM »
Posavetuj se sa doktorom sportske medicine. Licno smatram da je tako najbolje. Ne treba raditi na svoju ruku.

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: licni trening
« Reply #2 on: August 31, 2009, 10:10:26 PM »
Ako si imao infarkt, onda moras mnoge zivotne navike promeniti iz razloga sto je eventualni drugi infarkt mnogo kobniji...

Misljenja sam da ti informacije sa foruma dosta manje znace i manje su na tebi primenljive, bas zbog tvog problema.

Nekim cudom mislim da ce se svi sloziti sa Slobom ( :evillaugh: ) da se takve stvari ne rade na svoju ruku...

Srecno i brz oporavak Ti zelim!
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #3 on: September 01, 2009, 02:09:36 AM »
hvala na odgovorima i savetu,pokušaću da nadjem nekog doktora sportske medicine iz mog kraja,ako ne uspem pokušaću da stupim s ljudima iz bg-a u kontakt gde sam inače i radio test opterećenja.nadam se samo da ce gospoda s belim mantilom izaći u susret i odvojiti 10 min tel razgovora:-)   
veliki pozdrav svima

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #4 on: September 01, 2009, 10:38:17 AM »
iz vrsca sam slobo...pokušaću da prvo ovde (u mom kraju) pronadjem relevantnu osobu koja ce mi pomoći,videcu da li postoji neko kompetentan u domu zdravlja,mada čisto sumnjam.bitno je da sam ja sebi postavio neki cilj i da tezim da ga ostvarim,čitajući vaše postove dobio sam neverovatnu želju da u tome uspem.pre 2-3 god sam imao 85kg i fenomenalno sam izgledao,smrsao sam sa dijetom i sad hoću ponovo da budem taj stari:-) 
veliki pozz svima

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: licni trening
« Reply #5 on: September 01, 2009, 11:16:17 AM »
Quote
Nekim cudom mislim da ce se svi sloziti sa Slobom

naravno da nece svi jer on je u pravu da ne treba da radi na svoju ruku ali kao po obicaju LUPA BUDALSTINE davajuci adrese ljudi ZA KOJE I NEZNA ni ko su ni KAKVI su jer biti lekar danas je sirok pojam
moj kolega je imao nedavno infarkt,aktivni je bio takmicar i sada je hvala bogu dobro
ali naravno,strah od tegova i svih vrsta tezinskog opterecenja je OSTAO sto je dobro
jer veoma je jednsotavno ukapirati da je srce misic kao i neki ostali misici na nasem telu i ako je jednom osteceno psoledicu su tu trajno

dobro si uradio sto si bio na testu i saznao svoje performanse ali treba da budes jako obzariv kada je u pitanju cela ta prica jer ako sto rekoh ,srce je misic i nikada neznas kako ce odreragovati
mozda ce jedan dan ovako,a drugi dan onako
moj ti je iskreni savet ,a ja nisam lekar da pre svega REGULISES ISHRANU
ona je osvno skidanja KG a ne trening
tebi ce biti dovljno i lagani CARDIO trenig u vidu setnje u jutarnji i vecernjiim casovima te uz regilisanu ishranu ces doci dosta brzo do cilja
veruj mi!!!
samo bez naglih opterecenja i razocarenja

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: licni trening
« Reply #6 on: September 01, 2009, 05:19:53 PM »
Quote
naravno da nece svi jer on je u pravu da ne treba da radi na svoju ruku ali kao po obicaju LUPA BUDALSTINE davajuci adrese ljudi ZA KOJE I NEZNA ni ko su ni KAKVI su jer biti lekar danas je sirok pojam

Naravno, pod ovim sam mislio samo onaj deo gde je napomenuo da nista ne sme da radi na svoju ruku, narocito u njegovoj situaciji.

Isto tako, bas zbog ovakvih treba paziti da ne uzme svaku (dez)informaciju zdravo za gotovo, jer u ovakvim debatama malo je onih koje stoje imenom i prezimenom i moze svaka osoba sa mentalnim poremecajem da napise glupost prvog reda!
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: licni trening
« Reply #7 on: September 01, 2009, 09:26:17 PM »
I dodao bih samo da u svoju ishranu ubacis i suplementovano riblje ulje(bilo u kapletama ili bilo kom drugom obliku),kao i sve druge vrste zdravih masti!
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: licni trening
« Reply #8 on: September 02, 2009, 10:37:04 AM »
Kao sto i sam naziv teme kaze,interesuje me da li neko moze da mi pomogne kako da najjefikasnije skinem visak kilograma.
Naime imam 25 god,visok sam oko 180 cm i trenutno imam 101kg.Hteo bih za pocetak da skinem 10-tak kilograma,vreme mi nije ograniceno,moze I za 2 meseca,nije problem.Kupio sam sobni bicikl sa 8 stepena opterecenja,ima u sebi predjenu km,vreme,meri puls…osnovne funkcije.Procitao sam komplet teme o aerobnom I HIIT treningu ali niko nije naveo da ima problem sa zdravljem-hvala Bogu.Ja sam te nesrece da sam u 21 god imao klasican infarkt srcanog misica ali sam od tada hvala Bogu dobro sa zdravljem,pijem redovno lekove pa sam hteo u svoj zivot da “ubacim” aktivnu fizicku aktivnost.Radio sam 4-5 puta test opterecenja u BG-u na biciklu I na poslednjem testu mi je max frekvencija srca iznosila 146 otkucaja u min pri opterecenju od 150W a pritisak je iznosio 200/110.Pronasao sam na nekom sajtu precizniju formulu za izracunavanje max frekvencuje srca od one klasicne (220-god starosti) koja glasi 210-pola god zivota-(0.11*kilogrami+4) sto je u mom slucaju=182oum.
E sad ja sam nesto razmisljao da prvo mesec dana (6 dana u nedelji-nedelja da mi bude dan za odmor) krenem sa aerobnim treningom ( u mom slucaju puls da se krece u rasponu od 109-127oum sto je 60-70%max frekvencije srca)-da steknem kondiciju pa onda lagano da 2x nedeljno ubacim i HIIT trening.inace pre par dana sam vozio 45min na opterecenju 3 I sutradan nije doslo do upale misica,da napomenem da sam se poslednja 2 meseca rekreativno bavio plivanjem,sto znaci da imam kakvu takvu kondiciju ali ne bih hteo da se preforsiram vec da lagano krenem sa treninzima sa sobnim bajkom.Interesuje me vase misljenje o ovoj mojoj zamisli,da li bi vi ubacili neke korekcije?
P.S sto se tice ishrane planiram max da je redukujem,slatkise inace slabo jedem ali me zato ubija slana hrana  :blush:
Veliki pozdrav svima I sve pohvale za forum
sve je to ok..osim hiita, nije to za tebe..neki low cardio, plan na duze staze i naravno manipulacija klopom..
sto se tice doktora, malo njih je u toku, jer i mnogi od nas ne prate cesto sta se desava i sta je novo,jer imamo i vaznijih stvari u zivotu, pa zato hvala bogu na teoreticarima, pa od 500 stvari nadje se neka dobra koja moze proci i primenjivati se u praksi..
tako i ti dr .zauzeti su prezivljavanjem da bi u isto vreme pokusali da prate ono sto se menja svaki dan..
dugorocan plan je resenje..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sale84

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
    • datebest.net - visit website and win smartphone!
Odg: licni trening
« Reply #9 on: September 03, 2009, 12:34:30 AM »
laziću apsolutno se slažem sa tobom vezano za low cardio.čitao sam tvoje postove i kontam da si dugo u svetu fitnesa i sporta uopšte.evo danas drugi dan zaredom vozim 60min,puls u granicama normale-ne prelazi 130,prosek je oko 120,stepen opterećenja je max 3,ne bih da preterujem sa većim.posle tih sat vremena prežnojim se kao nenormalan:-) da napomenem da sam ishranu max regulisao,pazim sta jedem i pijem i rezultati moraju doci kroz par meseci