EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: TheMilos  (Read 2170 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TheMilos

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
TheMilos
« on: February 25, 2010, 01:21:34 AM »
@Und3i2c0v3i2

Pozz Svima :)

Text je extra nemam zamerki, sve je jasno i na svom mestu hvala tebi i kolezi Lazicu  :clap:

Ja imam jedan mali problemcic a vezan za ovu problematiku, o cemu se radi ja sam visok 192cm i imam 27god pre godinu i po dana imao sam 130kg tezine danas imam oko 92kg. Skidao sam tezinu debelim kalorijskim deficitom i trcanjem, da ne duzim jesam gresio i to nije dobro ni pametno to stoji. U cemu je moj problem? I pored te tezine na ovu visinu imam jako ruzan stomak sad mozda ima tu i genetike ali prvenstveno je problem salo oko stomaka, da je to neki okruglasti stomak bilo bi u redu ali to izgleda kao najlon kesa puna vode, znaci blagi uzas. Ja nemam neke velike ambicije kockice, plocice i tako dalje samo pristojan makar zaravnjen stomak.
Cele prosle godine sam trcao kao lud i nisam se topio, onda sam jos vise opalio po kalorisjkom deficitu, i tu je bila moja najveca greska, onda mi je Marko Dimitrijevic dao isto objasnjenje koje si ti napisala gore, velikim deficitom organizam se zatvara i stiti se tj. stiti energiju (salo)!
E sad, sta mene zanima da li neko ili ti mozes da mi predocis sta ja trebam da uradim da bih iz takvog stanja ne sagorevanja izasao, da konacno se maknem ove godine sa mrtve tacke i da zavrsim posao do kraja, sto se tice discipline u ishrani tu sam sampion! Dosta sam citao ali imam i dosta nedoumica, ja sam i dalje na malom kalorijskom unosu iako ne trcim, proste UH ni ne mirisem! Bojim se ako sada povecam kcal unos da ce se to deponovatio kao rezerva(mast).
Sto se tice teretane nisam u nju usao zadnje 3 godine a pre toga imam staz od prilike 4.5-5 godina ali sve na suvo(bez suplementacije i sredjene ishrane), vezbao sam cisto rekreativno nikakav BB ili nesto slicno.

Ja sam mozda malo s'brda s'dola pisao ali se nadam da smo se razumeli, zelim da skrenem ovim putem paznju ljudima koji imaju problema sa viskom kilaze da niposto se ne zalecu i da ne prave gluposti kao sto sam ja to uradio.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: TheMilos
« Reply #1 on: February 25, 2010, 06:04:34 AM »
visak koze druze verovatno
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: TheMilos
« Reply #2 on: February 25, 2010, 09:20:49 AM »
sto kaze milan, to na stomaku ti je pretezno koza, sad sve zavisi u kojoj kolicini je
ako je u manjem obimu vratice se, ako dosta visi tesko  :nonono:

opasnost od UH postoji ako nemas neki intenzivan trening
kreni u teretanu i (ukoliko ih budes unosio u pravo vreme) UH moraju ici u misic  :dunno:

inace, kod ljudi koji imaju dosta viska moze ici veci kcal deficit  :) ne znam kolki si pravio, kako si se osecao i funkcionisao, al kod vas koji skidate 40-50kg obicno i ide malo veci deficit. problem bude onda ta koza. trebalo bi skidati pa odrzavati tu kilazu izvesno vreme, pa onda tek krenuti na dalje skidanje. medjutim, ljudi sa velikim viskom cesto nemaju strpljenja i volje za tako nesto, zele rezultate sto pre, sto je sasvim normalno, al onda imaju problema sa kozom koja visi na sve strane  :dunno:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline TheMilos

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: TheMilos
« Reply #3 on: February 25, 2010, 01:02:36 PM »
visak koze druze verovatno
Mislim da ima i toga ali je i salo u pitanju gledacu da postavim slike pa da razmotrimo situaciju!

@Und3i2c0v3i2
Znas kako, nisam ja bas naglo izgubio tih 40ak kilograma, kad se izvadi prosek ja sam negde oko 2.85kg gubio mesecno prvih 14 meseci i onda sam se zakucao na oko 90-92 i ni makac 6 meseci, problem je bio u meni sto sam ja mislio da se ne skida jer unosim previse hrane u stvari problem je bio sto sam unosio premalo hrane :hitself:  nervira me moja glupost sto uvek moram na neki tezi nacin i na sopstvenim greskama da uvidjam!

Sto se tice teretane hocu ja da idem ali sada jurim za poslom, nadam se da ce u moju korist to da se resi uskoro da bih mogao da se organizujem i jos bitnije da mogu da dodjem do nekog sigurnog kesha zbog preko potrebne pravilne ishrane.

Da ne bude zabune dosta sam citao i proucavao o ishrani i treninzima i o suplementaciji zadnjih par godina po nasim forumaima, i nema ih mnogo 2-3 komada svi znamo na koje mislim.
Umereni fokusirani treninzi jedna misicna partija dnevno 5 treninga nedeljno + kardio treninzi, redovna i pravilna ishrana i suplementacija(ukoliko budu dozvoljavale finansije) tako planiram da radim, s'tim sto eto i dalje pazim sta jedem i kada jedem iako ne treniram trudim se da cikliram UH tako da sam sam trenutno na:
pon  ut sr cet pet su ned
 50,100,0,150,100,50,0          unos UH se zavrsava do 15:00h, mada su mi P problem, trudim se da ih unosim koliko treba ali prokleti novcanik je tanak za sve!

Gledacu da postavim slike da ne pricamo napamet!

Hvala svima, pozdrav i svako dobro  :dir_bye1:


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: TheMilos
« Reply #4 on: February 25, 2010, 01:30:57 PM »
ako se ti osecas dobro na toj kolicina UH onda ok  :yes:
javi se kad budes mogao da ispostujes ishranu i trening  :dir_bye1:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads