Trening > ::Cardio::

Kada da unosim whey?

(1/3) > >>

-XtReMe-:
Treba mi par pitanja na koja sam naleteo u ovoj temi dok sam je citao.

- Ja uglavnom uzmem ujutru whey 1merica (dym elite whey) kada ustanem. U PWM uzmem 2merice i eventualno posle prve klope (prva klopa posle treninga) jos jednom i ponekad pre spavanja posle ella sira. Napisali ste da whey samo prodje kroz telo kada se uzima ujutru na prazan stomak  :shocking:. Ja jako dugo tako kozumiram iz tog razloga sto sam razmiljao tako da kada ustanem neophodan mi je protein jer sam celu noc bio na nekoj kolicini proteina i da mi treba odma ujutru. Mozete mi malo pojasniti oko toga?

- Posto sam i ja na definiciji. Da li se uzima dex u PWM, onda?

- Uzimao sa AC i zadovoljan sam rezulitatima. Pridrzavao sam se kvalitetne hrane i dosao sam do jedne granice (gornje ploce mi se vec dobro vide, polako krece i sledece da se vide) slauf mi je mnogo manji ali ga ima a imam i na donjoj strani ledja.
Do sada sam radio trening i onda posle toga kardio. Prvo pitanje za trening: ja nisam nesto puno izmenio u treningu. Uglavnom mi je to sve isto kao za masu sem sto sam smanjio tezine. Radim, sve zavisi koji misic radim, od 10-15 ponavljanja po seriji a pauze su oko 1min (nekad 45sec nekad 1min do 1 i 30min). Sem ruku, koje i dalje radim kao na masi jer mi slabo idu  :(. Da zadrzim ovakav nacin treniranja ili mi vi nesto preporucujete?
Sto se tice kardija, poceo sam i sa hitom (Lazicim mi je bas rekao kako da ga radim na drugoj temi). Hit bi radio 2,3 puta nedeljno a inace gledam da imam bar 5 kardija nedeljno do 6.

- Sa UH nisam isao na ono da variram, mada mislim da jos malo pa cu morati. Video sam kako ste napisali  (Lazic) tako da cu se toga pridrzavati. Izvori UH-a su mi uglavnom i samo pirinac i poceo sam na unosim ovsene pahuljice kao kada sam i na masi bio tj onda sam samo pirinac forsirao. Da li je ok tako? Mada bi mozda moga da ubacim: krompir, grasak,...?


Update poruke:
- Proctao sam da je kardio najbolji ujutru zbog niskog glikogena. Citajuci dalje procitao sam (mislim da je Lazic napisao) da posle podnevni kardio ne moze bas uvek u toj meri da angazuje masti kao energiju i da ne moze da dodje do sagorevanja. Tako nesto sam procitao, nemojte me drzati za rec. Da li posle dobrog treninga, posle ispraznjenog glikogena (mada ne znam kako taj osecaj tacno izgleda kada je glikogen istrosen) vazi da cu odprlike biti u istoj poziciji kao da kardio radim ujutru?

Tikica:


--- Quote from: -XtReMe- on May 10, 2007, 12:54:25 PM ---- Sa UH nisam isao na ono da variram, mada mislim da jos malo pa cu morati. Video sam kako ste napisali  (Lazic) tako da cu se toga pridrzavati. Izvori UH-a su mi uglavnom i samo pirinac i poceo sam na unosim ovsene pahuljice kao kada sam i na masi bio tj onda sam samo pirinac forsirao. Da li je ok tako? Mada bi mozda moga da ubacim: krompir, grasak,...?

--- End quote ---

ubaci slobodno, samo pravilno rasporedi i vodi racuna kako kombinujes hranu!

Lazic:

--- Quote ---- Ja uglavnom uzmem ujutru whey 1merica (dym elite whey) kada ustanem. U PWM uzmem 2merice i eventualno posle prve klope (prva klopa posle treninga) jos jednom i ponekad pre spavanja posle ella sira. Napisali ste da whey samo prodje kroz telo kada se uzima ujutru na prazan stomak  . Ja jako dugo tako kozumiram iz tog razloga sto sam razmiljao tako da kada ustanem neophodan mi je protein jer sam celu noc bio na nekoj kolicini proteina i da mi treba odma ujutru. Mozete mi malo pojasniti oko toga?
--- End quote ---

pazi ako radis kardio ujutu na prazan stomak ne treba ti whey,radis ga zato sto ti je glikogen pri kraju i verovatnoca da ces pokrenuti masne stanice veoma velika,  ujutru je insulin  veoma nizak, ako doruckujes normalno i da bi se nesto brzo ugradilo, moras da brzo  podignes insulin..whey to ne radi. zato jedes neki uh koji polako podize insulin i uneses sa njime protein i telo polako i postepeno dobija odredjenu prehranu..meni je bar poenta da ujutru polako hranis telo..


--- Quote ---- Posto sam i ja na definiciji. Da li se uzima dex u PWM, onda?
--- End quote ---

uvek


--- Quote ---- Uzimao sa AC i zadovoljan sam rezulitatima. Pridrzavao sam se kvalitetne hrane i dosao sam do jedne granice (gornje ploce mi se vec dobro vide, polako krece i sledece da se vide) slauf mi je mnogo manji ali ga ima a imam i na donjoj strani ledja.
Do sada sam radio trening i onda posle toga kardio. Prvo pitanje za trening: ja nisam nesto puno izmenio u treningu. Uglavnom mi je to sve isto kao za masu sem sto sam smanjio tezine. Radim, sve zavisi koji misic radim, od 10-15 ponavljanja po seriji a pauze su oko 1min (nekad 45sec nekad 1min do 1 i 30min). Sem ruku, koje i dalje radim kao na masi jer mi slabo idu  . Da zadrzim ovakav nacin treniranja ili mi vi nesto preporucujete?
--- End quote ---

nemas trening za masu , tj serije i ponavljanja, sve radi ishrana..sta da promenis, pocni da menjas tehnike gde ces da osetis misic a ne da podizes tegove..tegovi su samo sredstvo do cilja..


--- Quote ---- Sa UH nisam isao na ono da variram, mada mislim da jos malo pa cu morati. Video sam kako ste napisali  (Lazic) tako da cu se toga pridrzavati. Izvori UH-a su mi uglavnom i samo pirinac i poceo sam na unosim ovsene pahuljice kao kada sam i na masi bio tj onda sam samo pirinac forsirao. Da li je ok tako? Mada bi mozda moga da ubacim: krompir, grasak,...?

--- End quote ---


pocni da variras i to se variraju skrobasti..a vlaknaste koristi da mozes da funkcionises normalno..nemoj da jedes dva skroba zajedno , npr pirinac i hleba ili krompir i hleba, nemoj da mesas skrobaste i vlaknaste UH..

Tikica:

--- Quote from: -XtReMe- on May 10, 2007, 12:54:25 PM ---
Update poruke:
- Proctao sam da je kardio najbolji ujutru zbog niskog glikogena. Citajuci dalje procitao sam (mislim da je Lazic napisao) da posle podnevni kardio ne moze bas uvek u toj meri da angazuje masti kao energiju i da ne moze da dodje do sagorevanja. Tako nesto sam procitao, nemojte me drzati za rec. Da li posle dobrog treninga, posle ispraznjenog glikogena (mada ne znam kako taj osecaj tacno izgleda kada je glikogen istrosen) vazi da cu odprlike biti u istoj poziciji kao da kardio radim ujutru?


--- End quote ---


Preko noci telo trosi  glikogen,najbolje je da radis kardio ujutru na prazan stomak,eventualno glutamin ,kofein ili kafa..Trosi se preostali glikogen iz jetre i misica,koji nije potrosen preko noci,zatim se prelazi na trosenje masti  koje su skladistene   i na kraju ako se prelazi na protein iz misica..Znaci imas dosta prepreka da bi naceo misic..Treba da budes gladan danima i da svaki dan radis da bi doslo do tog negativnog katablizma..
Sam znas da koliko napravis katabolizma,treba da anabolizam bude veci da bi bio u plusu..To je lako.Zato postoji PWM i obrok  posle njega i misici su u stanju da tada mnogo skladiste,,sto veci covek vece potrebe..
Tako da, prati svoje telo, kako se ponasa kada su u pitanju seceri i uh iz povrca..
To je kljucna stvar da zezas stitnjacu da radi kako treba i masti ima da padaju...

by Lazic

-XtReMe-:

--- Quote ---pazi ako radis kardio ujutu na prazan stomak ne treba ti whey,radis ga zato sto ti je glikogen pri kraju i verovatnoca da ces pokrenuti masne stanice veoma velika,  ujutru je insulin  veoma nizak, ako doruckujes normalno i da bi se nesto brzo ugradilo, moras da brzo  podignes insulin..whey to ne radi. zato jedes neki uh koji polako podize insulin i uneses sa njime protein i telo polako i postepeno dobija odredjenu prehranu..meni je bar poenta da ujutru polako hranis telo..
--- End quote ---

Trenutno ne radim ujutru kardio. Mada cu videti da nabavim neki sobni bicikli pa da onda cim ustanem da odradim.
U suprotnom kako onda oko whey-a? Da li mi treba onda? Ja prvo sto uzmem ujutru su ovsene, oko 50g. Mozda posle nekog vremena da unesem whey pa onda krece sve ostalo? Ili mi ni opste ne treba?
Ako budem preminjivao kardio ujutru da li onda da konzumiram whey+dex posle kardija? I koja kolicina? Da, zaboravio sam da napomenem da imam od DYM BCAA. Ja sam ga uzimao pre treninga i u pwm-u.
Kafa sa malo secera ne smeta ujutru? Nepijem kafu nego sam sav sloiran ujutru i jos da se preznojevam no way  :nonono: tako da bi mi dobro dosla.


--- Quote ---ubaci slobodno, samo pravilno rasporedi i vodi racuna kako kombinujes hranu!
--- End quote ---


--- Quote ---pocni da variras i to se variraju skrobasti..a vlaknaste koristi da mozes da funkcionises normalno..nemoj da jedes dva skroba zajedno , npr pirinac i hleba ili krompir i hleba, nemoj da mesas skrobaste i vlaknaste UH..

--- End quote ---

Jel mi mozete pojasniti oko skrobnih i vlaknastih UH-a?
Nisam znao za to da ne smem da jedem da skroba zajedno. Ja uglavnom jedem jako malo hleba ali eto dobro je da se zna da ne sme zajedno.
Mozete mi jos reci sta sve ima od skrobnih i vlaknastih UH-a. Naravno, to se podrezumeva da se pravi bez imalo ulja.


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version