EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: omotac od sala :)  (Read 2096 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lara croft

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
omotac od sala :)
« on: June 06, 2009, 04:08:24 PM »
cao!

visoka sam 181cm, imam trenutno 71kg. imam 25g. od 17g do proslog leta sam imala 63-65kg, gradjena sam "skladno"-siroka ramena, uski bokovi i struk, tanke ruke, vitke noge, podignuta guza ALI pocela sam ne znam ni sama  zasto da jedem fast food i slatkise i to je sada sve obmotano u jedan sloj sala koji me usporava i cini teskom i tromom i izgledam sebi 'veliko' i 'krupno' i jako se lose psihicki osecam. dobila sam salce na struku koje  kipi iznad farmerica, neke smesne jastucice na gornjem delu butina, stomak mi je mekan i ispupcen a imala sam plocice.znam da nisam debela, nego sto kazu 'rasna' hehe ali nije mi lepo i nezadovoljna sam sobom sta god da obucem. mogu i sliku da posaljem ako Lazic ima vremena da pogleda.ni kada sam imala tih 63kg nisam bila mrsava, prosto nisam manekenski tip, imam jake i teske(krupne?) kosti, povelike grudi  :blush: velika sam zena, i nije mi cilj da budem anoreksicno mrsava.
inace jako dobro poznajem ovaj nacin ishrane jer sam zivela sa profesionalnim sportistom :) jasan mi je princip, ali me zbunjuju kolicine i izbor hrane kod skidanja manjeg broja kilograma na osobi koja nije gojazna.6 godina sam trenirala plivanje, imam solidno razvijenu muskulaturu, sto kazu vidi se da sam se bavila sportom, ono kao 'atletski gradjena' :) ne zanima me preterano ni misicna masa ni definicija, vec da smrsam tj da skinem salo, a ne kao budala da gubim misice i vodu. jako sam energicna i stalno sam u pokretu, posao mi je takav da ne sedim u kancelariji vec sam stalno na terenu i u 'akciji'. takodje, zivim pored Ade ciganlije i svaki dan vozim rolere, najmanje 3 kruga sto je oko 22-25km, bez stajanja, to je oko 50-60min neprekidne brze voznje (bavila sam se profesionalno 'rolanjem' u americi). problem je sto ne mogu uvek da vozim ujutru tj. na prazan stomak, nekad zbog posla a nekad zato sto sam hipoglikemicna (nizak secer) a i pritisak mi je prirodno jako nizak (100 sa 60) pa mi bude muka, vrti mi se u glavi, i nemam snage da odradim trening ako ne jedem, a ako doruckujem ili ako vozim rolere predvece posle nekoliko obroka, imam snage i volje i mogu da predjem i 50km i jos da uzivam u tome, a ujutru jedva 2 kruga odvozam i muti mi se pred ocima. sta da radim? znam da je najefektivnije raditi kardio nataste, ali mnogo se lose osecam i odradim 3 puta losiji trening ujutru nego uvece.

treba mi savet kako da jedem, kolicinski i vremenski, da bih 'sljustila' ovo salce. varijacije? da smanjim skrob?
koliko gr proteina konstantno? i da li mogu da se dopunjujem ellom+wheyom kad vidim da dan odmice a nema nade da cu stici da jedem meso, tunejvinu, belanca? (cesto sam u nedodjiji na terenu, desi se da zaglavim do kasno  u noc neplanirano). meni se cini, kao sto svako najbolje poznaje svoje telo, da me goje UH. kako da ih smanjim, zamenim, eliminisem lose?

hvala...





Offline lara croft

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: omotac od sala :)
« Reply #1 on: June 06, 2009, 07:47:39 PM »
samo da dodam... ja sam . koji jede na emocionalnoj osnovi (emotional eater). moj otac je endokrinolog, specijalista za dijabetes-i ceo zivot pacijentima govori da se niko ne goji od vazduha :) tako da... apsolutno sam u stanju da se kontrolisem i disciplinujem kad odlucim-a odlucila sam, i prelomila-i ne, nemam deadline u smislu 'idem na more za 15 dana moram da oslabim 10kila i napravim plocice na stomaku i skinem celulit' :) samo zelim da znam sta radim i zasto to radim i da ce to da daje rezultate na duge staze... :)

Offline Milos_Miletic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
  • "Im big because im strong" Levrone
Odg: omotac od sala :)
« Reply #2 on: June 07, 2009, 02:50:50 AM »
Smanji skrobne,povecaj vlaknaste.Pretpostavljam da znas da treba da imas 5-6 obroka dnevno.Trcanje na prazan stomak,znaci posle rada sa tegovima,ako ne radis u teretani,onda ujutru...
Proteina sto se tice,trudi se da unosis 1.5 gr/kg telesne tezine naravno raspoređeno u 6 obroka.
Po meni ona kombinacija ella + whey nije losa,ali za obroke preko dana dosta bolje bi ti bilo neko ne masno meso...
ella+whey koristi pred spavanje...
"Unleash the beast within
I walk around with the strength of 100 men
You better run before I count to ten"

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: omotac od sala :)
« Reply #3 on: June 07, 2009, 07:28:34 AM »
moze.posalji..procitala si kako da se slikas.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap