EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ima li pomoci za mene?  (Read 2651 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline debelica

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Ima li pomoci za mene?
« on: August 08, 2007, 11:16:17 AM »
Dragi moji, pozdrav svima!
Ponasla sam vas sajt preko "cafe-a" i posto vidim da ste super sa savetima i podrskom resih da vam se obratim za pomoc!
Evo ovako: imam 28 godina, 102 kg i 175cm visine. Sto se viska tezine tice, do 23ce sam bila skroz super, tezina je varirala izmedju 67 i 70 kg. Ali od 23 tj od kada sam pocela da radim i da se nepravilno hranim ( citaj najedem se za dorucak, pa sam 8 sati gladna, i onda kad dodjem kuci oko 6 popodne prejedem se za rucak i onda se samo stropostam na kauc i buljim u tv) dobila sam nekih 12 kg do 26 godine.  E tada nastaje problem br 2.: trudnoca! I to kakva! Od treceg meseca bed rest, sto bi mi rekli mirovanje pa vidi sad brale moj! sve i da sam jela po propisu nesto bi mi od lezanja i ostalo, ali ne... tu je bilo svega, od sladoleda, preko keksa, do palacinki i nazad. Tako da sam se fino udesila!
Sad moja devojica ima godinu dana a ja 102 kg! Blago sam ocajna, jer sam kao i mnogi probala masu dijeta od kojih sam dobila samo 2 kila vise. Rezim ishrane trenutno mi je katastrofa, jer jedem kad stignem i sta stignem, mada mogu da se pridrzavam dijeta (vec sam ih tonu isprobala i pridrzavam ih se striktno, ali se kilogrami vrate cim se ista zavrsi) i kao slag na tortu da dodam da od fizickih aktivnosti u obzir dolazi samo setnja zbog mog divnog desnog kolena koje  je u stanju raspadanja (dve povrede u razmaku od godinu ipo dana koje su ostavile posledice).
Da li bi ste bili tako dobri da mi date neki savet o rezimu ishrane ili neki jelovnik kojim bi mogla da korigujem svoju tezinu, a da pri tom ne obuhvata trcanje, skakanje i sl., jer je to u mom slucaju nemoguce.
Unapred zahvalna svima na savetima!
Andjelija


a nekad sam bila zgodna..

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Ima li pomoci za mene?
« Reply #1 on: August 08, 2007, 11:33:45 AM »
Cao Andjelija...dobro dosla :)  :blowkiss:
Svesna si svega a mi cemo se potruditi da ti pomognemo koliko mozemo !  :yes:
Za pocetak ono sto trebas da uradis je da izbacis przenu hranu i slatkise, malo da naviknes organizam na promenu ishrane a ne odmah da  pocnemo radikalno!
Napisi nam kako izgleda jedan tvoj dan..kako se sad hranis.. ?