EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Predstavljanje, informacije o MMA/BJJ  (Read 2787 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Srdjan_R

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
  • Willing is not enough - me must do.
Predstavljanje, informacije o MMA/BJJ
« on: October 19, 2010, 02:44:08 PM »
Dobar dan forumashi, zovem se Srdjan Rokvic i odluchio sam da postanem aktivan na vashem forumu da bih mogao da vam iz prve ruke pruzham informacije vezane za domacu i internacionalnu Mixed Martial Arts ("ultimet fajt") i Grappling (Brazilian Jiu Jitsu, Luta Livre) scenu. Ali pre svega, dozvolite mi prvo da vam kazhem par rechi o sebi.

Naime, BJJ sam pocheo da treniram pre 5 godina u jedinom novosadskom BJJ/Luta Livre klubu tj. Family Fighting Team-u chiji su osnivachi Bojan i Damir Mihajlovic, koji su pored odredjenih prakticionera veshtine iz Beograda vodeci struchnjaci u zemlji. Poshto sam celog zhivota bio ukljuchen u neke sportske aktivnosti koordinacija i motorika su mi bili dovoljno razvijeni da mi omoguce brz napredak u navedenom sportu, koji se i desio zbog moje velike ocharanosti zanimljivoshcu sporta koji i danas nastavlja da se razvija, i u koji sam zaljubljen, i nadam se da cu uvek i biti.

Na prvo takmichenje sam se prijavio nakon samo 6 meseci treniranja i uspeo sam da na Tap Out Belgrade Open-u zasluzhim srebrnu medalju pobedjujuci prve 3 borbe zavrshicom i gubeci poslednju 1:0 na bodove. Od tada su takmichenja bila relativno chesta, ali na njima nisam postizao zavidne rezultate jer sam se nadalje takmichio samo u naprednoj diviziji u velikim tezhinskim kategorijama protiv iskusnijih i fizichki nadmocnijih protivnika, ali svako od tih takmichenja se pokazalo kao vredno iskustvo jer sam ove godine na prvom zvanichnom prvenstvu Srbije u FILA Grappling-u (FILA je Svetska Rvachka Federacija koja saradjuje izmedju ostalog sa Internacionalnim Olimpijskim Komitetom) zauzeo trece mesto u kategoriji do 90 kilograma shto mi je obezbedilo poziv u uzhu selekciju za reprezentaciju Srbije, chiji sam chlan postao nakon dominacije nad praktichno svim ostalim takmicharima koji su u nju bili pozvani (rachunajuci tu i shampiona i viceshampiona Srbije). Nakon ulaska u reprezentaciju imao sam priliku da svoje umece pokazhem na chetvrtom FILA Grappling Svetskom Prvenstvu, gde sam se plasirao peti u kategoriji do 90 kg od ukupno 14 takmichara (bez kimonoa) i shesto mesto u apsolutnoj kategoriji (bez tezhinskih ogranichenja) sa kimonom.

Ubrzo nakon ovoga saznajem da sam tim plasmanom postao jedini Srbin koji se kvalifikovao za prve ikada SportAccord Combat Games u Pekingu, igre koje se zbog chinjenice da ih organizuje Internacionalni Olimpijski Komitet (odrzavace se na svake chetiri godine) chesto nazivaju Olimpijadom Borilachkih Sportova. Na igrama sam osvojio shesto mesto u kategoriji do 90kg, ali tako slab rezultat je bio posledica pada sa motora koji se desio 20 dana pred takmichenje, kada mi je kljuchna kost iskochila iz lezhishta u ramenu i sprechila me da treniram bilo kako u najvazhnijem pripremnom periodu mog zhivota.

Shto se MMA tiche, vec 3 godine sam moderator na vodecem MMA forumu na teritoriji nashe zemlje (mmaserbia.com), ali naravno poshto je moja veshtina jedna od fundamentalinih disciplina MMA, svoj profesionalni debi sam imao 2008-e godine u Prokuplju gde sam gushenjem poznatijem kao triangl (http://maxcondition.com/images/005_5_00.jpg) pobedio amaterskog viceshampiona sveta u kickboksu i osvajacha srebrne medalje sa svetske lige u savate-u Dejana Marinkovica (koji je btw 11 cm vishi od mene ; ) nakon chega sam shvatio da treba josh da se posvetim usavrshavanju svoje i drugih veshtina radi laksheg triumfovanja u buducim mechevima. Takodje, bio sam trener za parter i rvanje momku koji je finalista prvog MMA reality show-a na nashim prostorima - Vatreni Ring, i to je proshlo krajnje uspeshno, videcete koliko kada show pochne da se emituje. http://www.youtube.com/watch?v=bqTUhhz_EVM&feature=player_embedded

Takodje, ovom prilikom bih hteo da se zahvalim firmi Vitalikum koja mi je izashla u susret u pripremnom periodu time shto me je nachinila svojim prvim sponzorisanim sportistom i pruzhila mi podrshku kada god mi je ona zatrebala, bila ona u vidu suplementacije (bez koje ne bih mogao da proguram tako dobro 2 treninga dnevno u pripremnom periodu) ili informacijama koje su mi pomogle da prevazidjem blokade u treningu koje su se stvarale. Thank you, I couldn't have done it without you.

Za kraj cu vam ostaviti video jedne od mojih borbi iz Pekinga, i naravno pozivam vas da postavite bilo kakvo pitanje vezano za bilo shta spomenuto ili sugerisano, doshao sam na forum da bih uchestvovao u razmeni znanja, i siguran sam da cete i vi meni mnogo toga shto ne znam moci da priblizhite, na chemu vam se unapred zahvaljujem.

Hvala na pazhnji : )
http://www.youtube.com/watch?v=KRfG69VJXkQ

Offline sleepy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 125
  • Gender: Male
Odg: Predstavljanje, informacije o MMA/BJJ
« Reply #1 on: November 11, 2010, 12:07:15 PM »
Poz Roki druze :)

Ja mogu da potvrdim sve sto je gore u txt-u napisano i da kazem da je Srdjan covek koji zasluzuje puno postovanje. Zadovoljstvo je gledati ga dok radi.