EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 88894 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #180 on: July 18, 2011, 09:20:13 PM »
Chest supported row mozes
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #181 on: September 22, 2011, 02:36:11 AM »
Imam jedno pitanje koje me kopka. Ledja sam skoro uvek radio iskljucivo tegovima,jako retko zgibove,tako da nikad nisam ni mogao da uradim vise od 4,5 pravilnih zgibova. U zadnje vreme sam poceo cesce da ih ubacujem u trening i sad mogu da uradim nekih 10 pravilnih u prvoj seriji. Da li bi meni bilo ok da ceo trening provedem maksimalno fokusirajuci se na zgibove bez tegova, ako vec jedva uradim 10 zgibova? Da li je uopste neophodno da radim bilo sta drugo sem zgibova dok ih ne budem cepao bar 15,20 u seriji? Da napomenem da nisam pocetnik i da sasvim lepo radim sa tegovima.

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #182 on: September 22, 2011, 07:39:01 AM »
imas treninga gde su ti zgibovi osnovna vezba na treningu..tjs vecinu treninga samo nju radis...
al se nekad dobro jelo

Offline Zirafa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
  • ja
Odg: LEDJA
« Reply #183 on: October 03, 2011, 08:04:28 PM »
da li je preterivanje u zgibovima ako se rade svki drugi dan? a inace ne idem u teretanu..

Offline Steki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 233
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #184 on: October 03, 2011, 09:25:33 PM »
To je svaki drugi dan,imas dan odmora , ne moze da skodi :)

Offline fanste89

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
Odg: LEDJA
« Reply #185 on: November 15, 2011, 07:02:57 PM »
Jel pogadjam gornji deo ledja i ramena ako zgibove radim uz pomoc nogu ?? ne mogu da uradim ni jedan pravilan zgib pa uz vratilo koja se nalazi u visini mojih grudi pokusavam da ojacam al mi ne ide.....uglavnom osecam zatezanje a ponekad i upalu bicepsa dok gornji deo ledja i ramena kao da ne reaguju.....

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #186 on: November 15, 2011, 08:11:11 PM »
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #187 on: November 16, 2011, 01:42:49 AM »
Jel pogadjam gornji deo ledja i ramena ako zgibove radim uz pomoc nogu ?? ne mogu da uradim ni jedan pravilan zgib pa uz vratilo koja se nalazi u visini mojih grudi pokusavam da ojacam al mi ne ide.....uglavnom osecam zatezanje a ponekad i upalu bicepsa dok gornji deo ledja i ramena kao da ne reaguju.....

Ledja su slabije inervisana pa zbog toga manje osecas upalu
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #188 on: August 05, 2012, 09:20:47 PM »
Postovanje, vezbam kod kuce tek sam poceo, rekreativac ...

Pratim jedan program vezbi gde cesto rade zgibove.
Nisam u prilici da busim zid kako bih ugradio sipku, pitanje je koja bi bila najjeftinija investicija u neku opremu koja bih mi omogucila da "zgibove" radim sa zemlje ?
Vidim da ex-yufitnes prodaje ovo, koliko je ovo sigurno resenje da ce mene izdrzati, imam 105kg ?

U slucaju da se ne odlucim za ovu opciju iznad, koje bi bile alternative ?

da li ovo moze negde da se kupi u zemlji, a da ne kosta papreno ?


takodje ovo nije opcija jer nemam nesto ove visine u stanu

« Last Edit: August 05, 2012, 10:15:52 PM by abcd »